kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1164 poruke u ovoj temi

a ja bih ti preporucila da obavezno posetis Elafonisi (15min trajektom iz Neapolisa), brodici idu na svakih pola sata...Elafonisi je raj za kampere, sastoje se od dve fenomenalne plaze i dva kampa (bila je i jedna jedina kuca sa cirka tri sobe za iznajmljivanje), a more, kao na karibima :) tirkizno u kombinaciji sa belim peskom raj....ima savrsen beach bar i stvarno je dusu dalo za opustenciju...takodje ne bi trebalo da propustite Mistras, poslednje vizantijsko utvrdjenje (kraljevstvo) po padu Carigrada, tamo jos uvek postoje crkve sa freskama iz tog doba, potpuno je nestvarno (u meni je izazvalo isti osecaj kao i Olimpija) inace svega je na par km od Sparte...i ko sto rekoh Mani (to je srednji prst Peloponeza) i pecina Diru u kojoj se ulazi camcima, voznja traje nekih pola sata i stvarno je dozivljaj

ja na vasem mestu ne bih gubila puno dana u Methoni, Koroni jesu to slatka mestasca al Peloponez ima mnogo vise stvari da ponudi, Kalamata i Gythio mi takodje ne bi bila na top 5 listi za posetiti

pokretni ste i prilicno slobodni, kampova ima dosta (ako hoces mogu kasnije pogledati na karti sva mesta i napisati ih) a toliko prelepih mesta za videti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj ljudi sta mi radite .... je'l vi znate da imam samo 15 radnih dana odmora :besan: , a toliko stvari za obici ... :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala ljudi na odgovoru Elafonisi je raj, stvarno nemam reci :P

Jao koliko vidim necu izlaziti iz auta, te gradice koje sam spominjala su zanimljivi za posetiti, ali se ni ja ne bih u njima mnogo zadrzavala, u ostalom vide ce mo kako ce mo da se organizujemo.

Putnice jer i ti ovog leta ides na Peloponez?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa gde ste dosad bili, tolike godine špartam Peloponezom i njednu našu registraciju da vidim..

A sad, kako stvari stoje, sledi srpska okupacija Peloponeza.

Bilo bi lepo da oni koji nameravaju ove godine da budu negde na Peloponezu, da stave datume kad će biti tamo pa ako se time kreira "kritična masa" forumaša na Peloponezu, da organizujemo jedan "ad-hok" mini samit negde na sredini za sve?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je Kefalonija u planu, ali posto se vracamo trajektom do Kilinija idemo na Patru pa bi par dana obisli jos nesto, mislili smo onaj potez do Lamie, Delfi, Kamena Vurla ...e sad od ovih vasih prica mi cure balice...pa gledam da'l bih mogla jos nesto da udenem, imacemo oko 5-6 dana na raspolaganju kad krenemo sa Kefalonije. Ajd ako neko moze da mi napravi mali itinerer sta je pod obavezno za videti ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice, javi mi obavezno utiske o Kefaloniji i sve sto ti treba-pitaj . Pozdrav !!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice, javi mi obavezno utiske o Kefaloniji i sve sto ti treba-pitaj . Pozdrav !!!!

Ivana ima na temi Kefalonija moje pitanje o trajektu iz Astakosa pa ako imas nesto da dodas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa gde ste dosad bili, tolike godine špartam Peloponezom i njednu našu registraciju da vidim..

A sad, kako stvari stoje, sledi srpska okupacija Peloponeza.

Bilo bi lepo da oni koji nameravaju ove godine da budu negde na Peloponezu, da stave datume kad će biti tamo pa ako se time kreira "kritična masa" forumaša na Peloponezu, da organizujemo jedan "ad-hok" mini samit negde na sredini za sve?

Uhh Code,

evo da se prijavimo u skromni Peloponez klub kao pocetnici...

20.7. sa Zakintosa se vracamo na Kilini, pa smo planirali da se spustimo do Olimpije, a potom da dodjemo preko Mikene u Lutraki gde bi smo nocili. E sad imam gomilu pitanja za tebe Code, velikom poznavaocu Peloponeza, a i ostalima...

1.Kakav je put od Olimpije preko Langadie, dakle kroz planine, pa se izlazi na auto-put negde kod Tripolija...koliko je zahtevna ta deonica, ima li sta zanimljivo u planinama, kolika je guzva i slicno...?

2.Ili da idem od Olimpije do Krestene, pa opet preko planina, tj Andristene i Karitene sve do Megalopolija pa na autoput prema Korintu...?

3.Ili glavnim drumom od Olimpije pa zapadnom obalom do Kalo Nera, pa do Paradisije pa na auto-put? Dokle tacno na jug ide auto-put?

4.Kad sam vec na auto-putu za Korint(Atinu) gde tacno skrecem za Mikenu i koliko je udaljena od auto-puta?

5.Koliko je stari Korint udaljen od Lutrakija i moze li se do tamo bez da se vracam na autoput?

Gledao sam google Earth, ali mi ostaje nejasno narocito onaj put kroz planine...cini mi se da je sjajno ali vidim niko ne pominje planine na Peloponezu...

Hvala svima koji ce pomoci...

Vidimo se na Peloponezu...

Pozdrav za Code i ostale...

Cekam vas...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uhh Code,

evo da se prijavimo u skromni Peloponez klub kao pocetnici...

20.7. sa Zakintosa se vracamo na Kilini, pa smo planirali da se spustimo do Olimpije, a potom da dodjemo preko Mikene u Lutraki gde bi smo nocili. E sad imam gomilu pitanja za tebe Code, velikom poznavaocu Peloponeza, a i ostalima...

1.Kakav je put od Olimpije preko Langadie, dakle kroz planine, pa se izlazi na auto-put negde kod Tripolija...koliko je zahtevna ta deonica, ima li sta zanimljivo u planinama, kolika je guzva i slicno...?

2.Ili da idem od Olimpije do Krestene, pa opet preko planina, tj Andristene i Karitene sve do Megalopolija pa na autoput prema Korintu...?

3.Ili glavnim drumom od Olimpije pa zapadnom obalom do Kalo Nera, pa do Paradisije pa na auto-put? Dokle tacno na jug ide auto-put?

4.Kad sam vec na auto-putu za Korint(Atinu) gde tacno skrecem za Mikenu i koliko je udaljena od auto-puta?

5.Koliko je stari Korint udaljen od Lutrakija i moze li se do tamo bez da se vracam na autoput?

Gledao sam google Earth, ali mi ostaje nejasno narocito onaj put kroz planine...cini mi se da je sjajno ali vidim niko ne pominje planine na Peloponezu...

Hvala svima koji ce pomoci...

Vidimo se na Peloponezu...

Pozdrav za Code i ostale...

Cekam vas...

Siguran da ćeš se lepo provesti, bilo kojim putem da pođeš. Planinčuge su ti nezaobilazne ako ideš da posetiš Olimpiju. Ti izbeći nećeš. Ali vredi, svaki kilometar i svaki napor!

Svakako uzmi sebi dovoljno vremena da obiđeš lokalitet Olimpije i obavezno stani na sred drevnog stadiona i zatvori oči i zamisli huk starih Grka kako navijaju dok se olimpijci bore za slavu i lovorov venac. Sav se naježim kad samo pomislim na to a kamoli kad ponovo obiđem Olimpiju.

Inače, Olimpija je i veoma lepo, ušuškano mesto, sa lepim hotelima i dosta skupim smeštajem ali je lepo prošetati mestom.

1. Pre svega, jasno ti je da ćeš, da bih posetio Olimpiju, voziti središnjim brdima Peloponeza i da tu nema ni divljanja ni neke posebno lagodne vožnje. Kad god vozim tuda, lepo zaboravim da imam jak auto i odlučim da zapravo uživam u vožnji. Nigde ne žurim.

Imaš delove puta koji su sjajni za brdsku vožnju a imaš i delove puta gde se serpentine nižu jedna za drugom i ne možeš ni iz druge izbaciti u treću. Dešava mi se da drugom vozim kilometrima, doduše i zbog toga što i u drugoj mogu da vozim 90 što mi omogućava dobru vožnju i kočenje motorom kad treba. Često ćeš duže voziti ne brže od 50, pa i manje...

Sve u svemu brda, ponegde uzani putevi, čak i loši.

Ja najradije idemo Preko Lagadie, pa kod mesta Karkalau, skrenem desno pa preko Dimitsana na Megalopoli gde skrenem levo prema Tripoliju

2. Sve jedno ti je otprilke slični uslovi vožnje jedino što je od Kaitee do Andritsene jako loš put i jako mnogo serpentina. Mada, mislim da nije ništa kraći drugom stranom. U oba slučaja, spremi se na strpljenje i na mnogo brdskih puteva i krivina.

U svakom slučaju, prekontroliši motor i hlađenje!

Tim putem svakog leta vidim gomile automobila koji jednostavno ne mogu dalje dok se ne ohlade jer su prokuvali!!!

Ako je sve ok, slobodno vozi, ne forsiraj višu brzinu zarad broja obrtaja, ne dozvoli "mučenje" motora u previsokom stepenu prenosa i neće biti problema.

Delimično možeš voziti i sa otvorenih sva 4 prozora jer nije prevruće među planinama i imaćeš prijatan povetarac jer nećeš voziti prebrzo

Obrati pažnju na Grke, jer misle da sve što ide putem treba da preteknu. Jednostavno ih pusti da prođu i ne daj da ti se nabijaju u zadnji blatobran, jer to rade dok te ne preteknu. Ne daj se isprovocirati. Vozim A6 sa mnogo konja ispod haube ali se sklanjam i malim automobilima jer sam tu da uživam a ne da se trkam, pa ako im je do obaranja brzinskih rekorda, samo napred...

Osim toga, ima toliko prelepih krajolika da ćeš često osetiti potrebu da staneš i napraviš koju fotografiju.

Uživaj!

3. Ova varijanta je najduža i ipak iza Megalopoli imaš krivine i brda...

4. Otprilike 50km pre Korinta imaš skretanje i znakove za Mikenu. Ne možeš promašiti. Ne znam tačno ali posle silaska sa autoputa ima oko 45km i nije ni tako loš put. Akom imaš GPS, vredeće ti da te tačno odveze do Mikene. Inače, zaboravi na GPS u brdima posle Olimpije. Gde god te odvede, ne gine ti planinski put i sasvim je svejedno gde ćeš, samo pratzi mapu koju naravno, obavezno kupi..

Možda, kad se već motaš oko Tripolija, da svratiš i u Spartu?

Šta je lepše nego posetiti gradić iz kog su oni junaci koje je lep opisao film "300"?

5. Što se tiče posete Lutrakiju, to je odličan izbor

Lutraki je oko 16km od Korinta i možda ćeš imati sreću da se spusti rampa da sačekaš da prođe - brod!! :kez: Od starog Korinta do Lutrakija je oko 7km duže i ne vraćaš se na autoput već ga prelaziš i ideš kroz Korint, prateći znakove za Lutraki.

Obrati pažnju da je u to doba Lutraki "pun k'o oko" Možda da rezervišete?

Ja Lutraki obožavam i nema godine a da ne prošetam ulicama, večeram na obali ili čak kad me drugari nateraju, posetim i jedan od kazina, mada se nikada ne kockam, već uglavnom uživam u pogledu na prelepe hostese.. :kez:

Da imate više vremena mogli bi da se odvezete na sam kraj poluotoka iza Lutrakija, do Limni Vuliagmenis, gde se nalazi i svetionik i mali arheološki lokalitet. Kad se spustite do iskopina, odmah ispod je i mala, neobično lepa plažica, povučena od sveta i lepo se može uživati na grčkom suncu i moru...

Često ponesem stoličicu na sklapanje, i odmah iznad lokaliteta nađem mesto gde se susreću vetrovi od strane Korintskog zaliva i sa druge strane zaliva. Tu tako miriše more! a ja uzmem dobru knjigu i satima slušam more i uživam u dobroj literaturi...

Želim vam lep odmor i savetujem samo jedno - ne žurite, uživajte u Grčkoj i stanite gde god vam se učini lepo. Usput ćete proći kraj ili kroz sasvim mala mesta, ako nađete kafanicu sa kockastim stonjacima i klimavim stolicama ispred, stanite, osvežite se, popričajte sa gazdom ili meštanima, videćete kako vas pravi Grci primaju kao svoje kad čuju odakle ste...

Ja sam u tim krajevima na potezu Sparta-Korintos negde od 25 jula pa sve do kraja avgusta.

Možda se usput i sretnemo! :kez:

Izmenjeno (codemaker)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Siguran da ćeš se lepo provesti, bilo kojim putem da pođeš. Planinčuge su ti nezaobilazne ako ideš da posetiš Olimpiju. Ti izbeći nećeš. Ali vredi, svaki kilometar i svaki napor!

Svakako uzmi sebi dovoljno vremena da obiđeš lokalitet Olimpije i obavezno stani na sred drevnog stadiona i zatvori oči i zamisli huk starih Grka kako navijaju dok se olimpijci bore za slavu i lovorov venac. Sav se naježim kad samo pomislim na to a kamoli kad ponovo obiđem Olimpiju.

Inače, Olimpija je i veoma lepo, ušuškano mesto, sa lepim hotelima i dosta skupim smeštajem ali je lepo prošetati mestom.

1. Pre svega, jasno ti je da ćeš, da bih posetio Olimpiju, voziti središnjim brdima Peloponeza i da tu nema ni divljanja ni neke posebno lagodne vožnje. Kad god vozim tuda, lepo zaboravim da imam jak auto i odlučim da zapravo uživam u vožnji. Nigde ne žurim.

Imaš delove puta koji su sjajni za brdsku vožnju a imaš i delove puta gde se serpentine nižu jedna za drugom i ne možeš ni iz druge izbaciti u treću. Dešava mi se da drugom vozim kilometrima, doduše i zbog toga što i u drugoj mogu da vozim 90 što mi omogućava dobru vožnju i kočenje motorom kad treba. Često ćeš duže voziti ne brže od 50, pa i manje...

Sve u svemu brda, ponegde uzani putevi, čak i loši.

Ja najradije idemo Preko Lagadie, pa kod mesta Karkalau, skrenem desno pa preko Dimitsana na Megalopoli gde skrenem levo prema Tripoliju

2. Sve jedno ti je otprilke slični uslovi vožnje jedino što je od Kaitee do Andritsene jako loš put i jako mnogo serpentina. Mada, mislim da nije ništa kraći drugom stranom. U oba slučaja, spremi se na strpljenje i na mnogo brdskih puteva i krivina.

U svakom slučaju, prekontroliši motor i hlađenje!

Tim putem svakog leta vidim gomile automobila koji jednostavno ne mogu dalje dok se ne ohlade jer su prokuvali!!!

Ako je sve ok, slobodno vozi, ne forsiraj višu brzinu zarad broja obrtaja, ne dozvoli "mučenje" motora u previsokom stepenu prenosa i neće biti problema.

Delimično možeš voziti i sa otvorenih sva 4 prozora jer nije prevruće među planinama i imaćeš prijatan povetarac jer nećeš voziti prebrzo

Obrati pažnju na Grke, jer misle da sve što ide putem treba da preteknu. Jednostavno ih pusti da prođu i ne daj da ti se nabijaju u zadnji blatobran, jer to rade dok te ne preteknu. Ne daj se isprovocirati. Vozim A6 sa mnogo konja ispod haube ali se sklanjam i malim automobilima jer sam tu da uživam a ne da se trkam, pa ako im je do obaranja brzinskih rekorda, samo napred...

Osim toga, ima toliko prelepih krajolika da ćeš često osetiti potrebu da staneš i napraviš koju fotografiju.

Uživaj!

3. Ova varijanta je najduža i ipak iza Megalopoli imaš krivine i brda...

4. Otprilike 50km pre Korinta imaš skretanje i znakove za Mikenu. Ne možeš promašiti. Ne znam tačno ali posle silaska sa autoputa ima oko 45km i nije ni tako loš put. Akom imaš GPS, vredeće ti da te tačno odveze do Mikene. Inače, zaboravi na GPS u brdima posle Olimpije. Gde god te odvede, ne gine ti planinski put i sasvim je svejedno gde ćeš, samo pratzi mapu koju naravno, obavezno kupi..

Možda, kad se već motaš oko Tripolija, da svratiš i u Spartu?

Šta je lepše nego posetiti gradić iz kog su oni junaci koje je lep opisao film "300"?

5. Što se tiče posete Lutrakiju, to je odličan izbor

Lutraki je oko 16km od Korinta i možda ćeš imati sreću da se spusti rampa da sačekaš da prođe - brod!! :kez: Od starog Korinta do Lutrakija je oko 7km duže i ne vraćaš se na autoput već ga prelaziš i ideš kroz Korint, prateći znakove za Lutraki.

Obrati pažnju da je u to doba Lutraki "pun k'o oko" Možda da rezervišete?

Ja Lutraki obožavam i nema godine a da ne prošetam ulicama, večeram na obali ili čak kad me drugari nateraju, posetim i jedan od kazina, mada se nikada ne kockam, već uglavnom uživam u pogledu na prelepe hostese.. :kez:

Da imate više vremena mogli bi da se odvezete na sam kraj poluotoka iza Lutrakija, do Limni Vuliagmenis, gde se nalazi i svetionik i mali arheološki lokalitet. Kad se spustite do iskopina, odmah ispod je i mala, neobično lepa plažica, povučena od sveta i lepo se može uživati na grčkom suncu i moru...

Često ponesem stoličicu na sklapanje, i odmah iznad lokaliteta nađem mesto gde se susreću vetrovi od strane Korintskog zaliva i sa druge strane zaliva. Tu tako miriše more! a ja uzmem dobru knjigu i satima slušam more i uživam u dobroj literaturi...

Želim vam lep odmor i savetujem samo jedno - ne žurite, uživajte u Grčkoj i stanite gde god vam se učini lepo. Usput ćete proći kraj ili kroz sasvim mala mesta, ako nađete kafanicu sa kockastim stonjacima i klimavim stolicama ispred, stanite, osvežite se, popričajte sa gazdom ili meštanima, videćete kako vas pravi Grci primaju kao svoje kad čuju odakle ste...

Ja sam u tim krajevima na potezu Sparta-Korintos negde od 25 jula pa sve do kraja avgusta.

Možda se usput i sretnemo! :kez:

Hvala Code na savetima...

Vec sam rezervisao u Lutrakiju....

Ostade mi ipak nejasno dokle na jug ide autoput? Karte ga crtaju do Paradissija?

Da li je odatle do Atine celim putem autoput?

Sa kojim putem bi uporedio deonicu Olimpija-Langadia-Karkalu-Dimitsana-Davia-Tripoli? Sa Lamija-Amfisa-Itea? Ili sa nekom serpskom...?

Koliko se stize autoputem Tripoli-Korintos?

I nisam razumeo gde je kod Lutrakija Vuljagmeni Limni?

Ajde ako ti nije tesko...

Pozdrav..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Code na savetima...

Vec sam rezervisao u Lutrakiju....

Ostade mi ipak nejasno dokle na jug ide autoput? Karte ga crtaju do Paradissija?

Da li je odatle do Atine celim putem autoput?

Sa kojim putem bi uporedio deonicu Olimpija-Langadia-Karkalu-Dimitsana-Davia-Tripoli? Sa Lamija-Amfisa-Itea? Ili sa nekom serpskom...?

Koliko se stize autoputem Tripoli-Korintos?

I nisam razumeo gde je kod Lutrakija Vuljagmeni Limni?

Ajde ako ti nije tesko...

Pozdrav..

Autoput je prošle godine u jesen bio do Tripolija.

Ja tu skrećem i idem za Spartu. Nisam nešto obraćao pažnju tako da tačnu lokaciju ti ne mogu dati.

U svakom slučaju, ne mnogo iza Tripolija, možda simbolično.

Što se tiče puta Atina-Tripoli to je celim putem puni autoput i jako se brzo stigne, ima oko 280km

Što se tiče poređenja Olimpija-Tripoli, put Lamija-Itea je mnogo bolji. Širi, bezbedniji i samo na jednom delu imaš malo jače serpentine, ako si primetio u delu puta gde se na sred te deoince nalazi jedan zgodan restoran sa leve strane ako ideš prema Itei. E tu su serpentine.

A Olimpija-Tripoli ima mnoooogo više takvog baš brdskog tipa puta sa lošim deonicama.

Ne može se uporediti.

Tripoli-Korintos je oko 180km.

Može se lagodnom vožnjom stići za dva sata, mad sam ja stizao i brže kad me uhvate tantoprci da malo izduvam auspuh mojih kola.. :kez:

Za Vugliameni Limni se ide kad na primer dolaziš u Lutraki iz Korinta, prođeš glavnom ulicom Lutrakija, izlaziš iz Lutrakija podno onog velikog brda koje ti ostaje sa dens strane (gore je i bolnica), nastavljaš uzbrdo i kroz mala mesta. Ne bi trebalo da možeš omanuti. Ako imaš GPS, upotrebi ga.

Nije lako objasniti, jer se već do kraja rta vozi kroz trećerazredne predele i treba pažljivo pratiti znakove. Mislim da se može i kupiti mapa u Lutrakiju pa ćete se lakše orijentisati.

Ako budete tuda išli, u jednom ćete momentu, pred kraj puta, naići na deo puta koji vodi neposredno uz more, izgleda kao neko jezero sa svih strana zatvoreno brdima. Zaista zanimljivo i tu je i dobar restorančić da ručate na povratku u Lutraki.

Da, i ako budete posetili Stari Korintos, obavezno svratite u prodavnicu keramike, nakita i predmeta od patiniranog bakra. Može se naći jako dobar nakit ili suvenir. Prodavnica je opasana malim zidićem, u dvorišru ispred se nalaze kamene skulpture a sve što budeš tamo video je delo porodice koja to drži već mnogo godina. Veoma ljubazni ljudi a imaju šta i da ponude, jer je sve kvalitetno. Prodavnica se nalazi jako blizu centra Starog Korinta (gde se nalazi i autobuska lokalna stanica i par kafanica u ladovini. Nema 300m. Pitajte.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na info Code...

Samo se nadam da Olimpija-Tripoli ima asfalt celim putem...hahaha...

tako si ga opisao...

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na info Code...

Samo se nadam da Olimpija-Tripoli ima asfalt celim putem...hahaha...

tako si ga opisao...

Pozdrav

Ima asfalt celim putem, ne brini ništa :kez:

Ne bih da ti pričam kako je bilo jedne zime početkom januara, Olimpija-Tripoli... Em sneg, em sipa sneg kao brašno, em led, em ne čiste... Putovao sam taj potez skoro 20 sati. A još sam vozio mrcinu od Q7 koji mi je pozajmio drugar te godine jer je u to vreme bio u USA...

Tripoli-Olimpija hladno ali suv put i nema problema... Na povratku, haos!

Odmah sam u Olimpiji stavio lance i nisam ih skidao do centra Tripolija. Sam u kolima i da sam skliznuo sa puta negde dole, našli bi me verovatno negde početkom leta, jer sam usput sreo ne više od 10-15 vozila

Čega sam se sve nagledao...

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molio bih članove foruma da ne "baronišu" i da pišu samo ono što su videli, iskusili i proputovali "na javi - for real".

Virtualna putovanja preko Google mapa i uz pomoć GPS od kuće, neće nikome biti od koristi. Čak šta više, nekog mogu da koštaju para, vremena, živaca. Zahvaljujem se administratorima. Hvala.

Izmenjeno (vismajor)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta bi????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka