Emilija

Hotel Philoxenia Bungalows *** Psakoudia

569 poruka u ovoj temi

Mi smo uplatili ovaj hotel od 12-27 Juna, idemo kolima.

Interesuje me da li u mestu ima restorana, giros-a, prodavnica,apoteka ... Ako nema, koliko je udaljeno prvo vece mesto u kome su zastupljeni ovi sadrzaji?

Hvala unapred :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nelly

U samoj Psakoudii ima bar 20-ak restorana-kafića, 10-15 prodavnica, poslastičarnica, a za apoteku nisam siguran, a nadam se da nikom neće biti potrebna. Prvo sledeće veće mesto je Nikiti i ono je udaljeno oko 15 km (tamo sigurno ima apoteke).

Svega imaš u Psakoudii, jeste malo mesto ali je i pristojno. Doduše moja porodica i ja, vrlo retko posećujemo plažu u samom mestu, što ne znači da je plaža loša, samo smo mišljenja da na sitoniji ima i lepših.

Na kraju krajeva, pošto idete kolima, obiđite ih, nećete se prevariti.

Pozdrav,

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@grm

Hvala na odgovoru, bice nam od koristi:-)

Pozzz

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da će biti više porodica iz Srbije u Philoxenia bungalovima u prvoj polovini jula :)

b2mw81owwoxinpug.png

Izmenjeno (Saphira)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U samoj Psakoudii ima bar 20-ak restorana-kafića, 10-15 prodavnica, poslastičarnica, a za apoteku nisam siguran, a nadam se da nikom neće biti potrebna. Prvo sledeće veće mesto je Nikiti i ono je udaljeno oko 15 km (tamo sigurno ima apoteke).

Svega imaš u Psakoudii, jeste malo mesto ali je i pristojno. Doduše moja porodica i ja, vrlo retko posećujemo plažu u samom mestu, što ne znači da je plaža loša, samo smo mišljenja da na sitoniji ima i lepših.

Na kraju krajeva, pošto idete kolima, obiđite ih, nećete se prevariti.

Pozdrav,

hvala svima na ovako detaljnim opisima....bila sam veoma sumnjicava, sad - jedva cekam!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi. Pratio sam sve ove komentare vezane za Hotel Philoxenia Bungalows, Psakoudia. Sve sto imam reci uglavnom ste vec rekli. Mesto je malo, smestaj korektan, hrana izvrsna. Do hotela je veoma jednostavno doci ( i bez upotrebe navigacije). Prosle godine smo bili i ove godine ponovo idemo, sto znaci da ga preporucujem svima koji ne jure pun komfor a hoce da pobegnu od apartmana i spremanja hrane.

Sta reci o Sitoniji... Kad smo isli na Kasandru (vise puta) divili smo se plazama iza Pefkohorija... ali sada kada samo dosli na Sitoniju mozemo samo da ih uporedjujemo sa plazama na Tasosu, samo sto ih ovde ima mnogo vise i pristupacnije su automobilom, pogotovo na istocnoj strani... Pa ko je spreman da istrazuje ima puno materijala. Procitao sam i komentar za plazu u samom mestu i slazem se u potpunosti plaza je dobra daleko bolja od vecine Crnogorskih ali vikendom zna da bude guzve (spuste se solunjani... ) tako da preporucujem da se ode na neku drugu, ali tada se javlja i problem guzve na magistrali pogotovo oko Nikitija, medjutim nije nista u odnosu na guzve na gazeli ...:)

Aranzman smo uplatili preko Filiptravel-a jos u Januaru i dobili popust tako da smo dobro prosli...

Pa ko bude tamo vidimo se od 08. Jula... :)

Ljudi koji prvi put dolaze u Hotel Philoxenia Bungalows, Psakoudia a imaju dvoje dece treba da znaju da su u pitanju kreveti za decu, double kreveti na sprat, dosta korektni i sigurni, jedini problem zna da bude svadja dece koje ce spavati gore ... :)

Pozz.

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nakon 7 dana boravka na letovanju pravo je vreme da se kazu neki utisci o mestu/Pskoudia i hotelu/Philoxenia bungalowes u kom se trenutno nalazimo.

Mesto je vece nego sto smo ocekivali, setaliste je dovoljno dugao I celom duzinom se nalaze kafici/kafanice,taverne sa klopom (ima giros), nekoliko radnjica sa suvenirima i 2 ili 3 marketa. Plaza je prelepa pescana sa postepenim i dovoljno dugim plicakom za decu, voda je topla.

Lezaljke i suncobran na plazi su besplatni uz konzumaciju pica. Cene pica su sledece:

1.5€ voda 1L

2€ espresso kafa

2.5-3€ nes kafa

2€ ice tea, I sokovi /donose ih u casi od 2.5dl

3€ pivo

Krofna koju nosi tip na plazi je 2€

Neke od cena u restoranu:

5.5€ Giros porcija. Suvlaki porcija

6.5€ musaka, lignje…

Hotel je smesten u borovoj sumi, delom uz magistralu, ali se ona ne cuje jer su svi objekti dovoljno udaljeni od nje, a plus se izmedju nalazi i pristupna ulica za goste hotela. Udaljen je 150m od plaze, postoje dva puta do plaze, jedan je stepenicama kojih ima 121, a drugi je lagana setnja kroz borovu sumu u kojoj je uvek prijatna hladovina. Mi uglavnom idemo ovim drugim putem.

Hrana u hotelu je jako dobra narocito vecera, dorucak je manje vise standardan (salama,sir trapist,feta,salate,kafa,caj,mleko,musli,korn flakes,razne pahuljice,breskve iz konzerve, kugluf I jos neki keksi, i razne mazalice, ponekad virsle. Jaja se dodatno placaju!!! Kuvano jaje oko 0 .4€ peceno jaje 0.7€, omlet 2.1€). Jogurta ,kiselog mleka nema.

Za veceru ima za svakoga po nesto tako da svaciji ukus moze biti zadovoljen! Uvek supa,brojne salate, nekoliko vrsta povrca, krompir, meso peceno + neki gulas, cufte i sl, za decu svako vece makarone,spagete, ili mini pice, pitice i tako te zezalice sto klinci vole jesti. Desert je obavezan: sladoled,kolaci,voce.

Hranu je zabranjeno iznositi iz restorana, I konobari kojih ima dosta ce vas ljubazno upozoriti na to cim vide da se spremate zaviti nesto za poneti, ali mi Srbi ne bi bili to sto jesmo da ih ne uspemo nadmudriti. U hotelskom restoranu cene pica su:

12€ vino Philoxenia 0.75L crno ,belo I rose

1.8€ voda 1.5L

1.8€ toceno pivo 0.33L

2.5€ toceno pivo 0.5L

4€ casa vina

2€ casa soka

4€ sok od cedjene pomorandze

Voda na bazenu je izuzetno cista I nikada nema guzve, tj mali br ljudi boravi na bazenu. Lezaljke I suncobrani kraj bazena su besplatni.

Wireles internet je besplatan i dostupan u prostoru oko bazena .

Parking mesta u hoteskom kompleksu ima dovoljno. Sto se gostiju tice prisutni su Nemci,Cesi,Poljaci, Rumuni. Bugari,Madjari I naravno mi Srbi J.

Dece ime dosta kao i mladih bracnih parova, pa ako ne dodjete sa drustvom ovde cete ga lako naci. Postoji I malo decije igraliste koje je prepuno dece u jutarnjim i vecernjim casovima tj. posle dorucka i vecere.

Opsti utisak prelepo mesto za miran odmor (kad kazem miran ne mislim da je mesto smrtno dosadno).

Hotel je za svaku preporuku, prijatan sa lepo uredjenim zelenilom izmedju zgradica, kao da ste u parku!!! Sto je najvaznije cisto je ,sobe se ciste svaki dan a posteljina i peskiri menjaju na 3 dana.

E sad uvek postoji neka mana, a ovde kao i u celoj Grckoj su to komarci. Za one koji dodju spremni, kao mi sa el.aparatom sa tecnoscu protiv komaraca ovo nece bitii problem. Mada neka deca ovde izgledaju kao da imaju boginje tako su ih izujedali komarci .

Mesto Metamorfosis je na 11km a Nikiti na 18km.

Radno vreme Lidla u Nikitiju je uvece do 21h ali vas posle 20:30h nece pustiti unutra. Nedeljom radi od 9-18h.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nelly

hvala najlepse na ovom detaljnom opisu!:) veceras krecem, sa porodicom, i bas ovako nesto mi je bilo potrebno!:)jedva cekam:)

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nakon 7 dana boravka na letovanju pravo je vreme da se kazu neki utisci o mestu/Pskoudia i hotelu/Philoxenia bungalowes u kom se trenutno nalazimo.

Mesto je vece nego sto smo ocekivali,............

Puno hvala na ovim vrlo korisnim i svežim informacijama! :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nelly, kako nadmudrujete konobare, ja pitam zbog dece ako neće trenutno da jedu ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@arandjele

Uvek su me nervirali hoteli da ovakvom politikom. Prošle godine u Lily Ann Beach-u niko nas ništa nije pitao pravili smo šta smo hteli, deca generalno ništa neće da jedu pa jedan sendvičić na plaži dobro dođe. Mi lepo ponesemo torbu za plažu napravimo sendviče i stavimo ih u torbu, čik neka nam neko nešto kaže. Tako smo radili svuda gde nam nisu davali da nosimo hranu a tako ćemo raditi i u Philoxeniji.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je poštovanje hotelskih pravila stvar kućnog vaspitanja :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svako pravilo piše se sa nekim ciljem i ne može da pokrije sve realne situacije. Iznošenje hrane obično se zabranjuje zbog toga da se ista ne unosi u hotelsku sobu pa da se njome hrane razni insekti. Hranu koju spakujem nosim na plažu, jer deca obično kilave na doručku pa im isti dajemo kasnije na plaži. Ne mogu deca da žive na keksu i sokićima. Verujem da nemaš decu pa si zato prokomentarisao ili ako ih imaš nemaš problema sa njihovim jelom. Kada bi jedan dan proveo sa mojima ponašao bi se isto. A i pravila postoje da bi se kršila ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sećaš se one scene iz filma kada Milenu Dravić prska onaj klinac na plaži, a njegov ćale kaže "vi mora da ste neka usedelica koja ne voli decu"... :bez-zuba:

Tako ti je i kod mene. Imam dvoje dece (Bože zdravlja biće i treće) sa kojima često boravimo u raznim hotelima i ponašaju se baš kao i sva druga deca. Moj komentar se nije odnosio na iznošenje sendviča iz restorana već na ponašanje u stilu "sad će oni meni da zabrane - nema šanse"... :pardon:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast za ono treće, mi smo stali posle drugog :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka