Emilija

Hotel Philoxenia Bungalows *** Psakoudia

569 poruka u ovoj temi

Hotelski kompleks se nalazi iznad malog gradica Psakoudie, 70ak km od Soluna, na pocetku drugog prsta, izuzetno je arhitektonski i pejzazno uredjen, sa puno zelenila i cveca koje se svakodnevno zaliva. Na pocetku je recepcija ispod koje su velika prelepa cekaonica i ogroman wc sa tusevima u besprekornom stanju. U sredini su bungalovi u obliku kvadrata sa bastom u sredini, mada ima i jos nekoliko udaljenijih. Dalje je restoran na spratu sa terasom i pogledom na bazen. Ispod njega je bar na bazenu. Nocu je sve predivno osvetljeno. Magistrala prolazi iznad hotela, ali je odvojen jednom ulicicom i drvoredom, a sobe su okrenute tako da gledaju u bastu, tako da zaista buka ne smeta. Postoji mogucnost upotrebe interneta.

Sobe su klasika, ne bas nove ali uredne, sa TV-om i fenom, besplatno koriscenje frizidera i klime! Terasica sa stocicem i dve stolice. Kupatilo sa tusem, svaki dan ciste naravno, a svaki treci dan se menjaju posteljina i peskiri! Nema pogleda na more. Ceo kompleks je u borovoj sumi. Jedno dete do 12 godina boravi besplatno.

Bazen je veliki sa delom za decu i svako jutro se cisti i hlorise, tako da je fenomenalno cista voda. Lezaljke i suncobrani besplatni. Na bazenu takodje postoji mogucnost igranja stonog tenisa i bilijara ali se placa. Pored restorana je i malo i dosta dotrajalo igraliste za decu.

Hrana perfektna, jedina zamerka sto nemaju izbor kolaca i voca, nego samo po jedna vrsta, ali zato ostala jela odlicna i obilna. Moram pomenuti posebno flasiranu vodu koju smo pili za vecerom, Loutraki, izuzetno pitka. Jedino sto je nema u prodavnicama!

Putic kroz borovu sumu prema plazi (5min), putem uz plazu ima jos do centra seoca deset minuta (i jos toliko do kraja mestasca!). Telefon na putu do plaze, korisno je kupiti karticu Talk Talk od 5 evra na kioscima, sa kojom moze da se razgovara sa Srbijom vise od sat vremena. Na delu plaze ispod hotela nema guzve, odlican je prilaz, pesak, voda cista i topla, nema jezeva ni meduza. Na plazi postoji kabina za presvlacenje, WC i korpe za

otpatke.

Odozgo sa strane hotelskog restorana takodje se moze stici do plaze ali preko dosta

stepenica, s tim sto se tada izlazi na sam centar grada i gradsku plazu na kojoj se lezaljke i suncobrani placaju. Na plazi je i hotelski Tropical bar, koji je vrlo lep.

Duz puta uz plazu su kafici s jedne strane a sa druge strane na trotoaru stolice i stolovi skoro celom duzinom mesta, tako da je prijatno setati i sesti negde uvece, samo sto nije mnogo veliko mesto. Postoje i klupice sa kojih moze da se posmatra pucina. Sama plaza odvojena od puta zidicem. Za decu odlicno, postoje cak dve igraonice. Sve je prilicno skupo za nase pojmove, mada jeftinije od vecih turistickih mesta. Zamerka: nema sladoleda na kugle i ulicnog girosa.

Postoji dosta lepih mesta i plaza na putu do Neos Marmarasa (50ak minuta

autobusom)koje treba obici, mada je meni ova u samoj Psakoudii najlepsa, samo sto nema hlada. Autobusi ne idu bas uvek po planu voznje, pa kad jedan dodje, obavezno se treba kod vozaca raspitati kad su polasci. Inace je stanica u centru Psakoudie na plazi ispred velikog hotela.

S obzirom na cenu, ovaj hotel bi po meni zasluzivao vise od tri zvezdice i toplo ga preporucujem svima, posebno onima koji ne vole mnogo guzve, i naravno porodicama sa decom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D U potpunosti se slazem!I mi smo letovali u Philoxenia bungalows od 21.08.2006 i odusevljeni smo(ocekivali smo mnogo skromnije,jer je ovo bio najjeftiniji hotel u ponudi).Izuzetan odnos-cena/kvalitet!!!Ovo mesto je jako malo,ali nama je to i trebalo -zeleli smo bazu za obilazak ovog dela Grcke.Ako nekoga zanima neka procita opis(a ima i fotografija)na forumu krstarice,pod naslovom Halkidiki. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

interesuje me cena po osobi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D Bas neces da citas forum krstarice...Dakle,mi smo isli od 21.08 kada je cena po osobi bila 25E dnevno,a dete do 12g besplatno.Dakle,za 50E dnevno nas troje smo imali polupansion i sve pogodnosti ovog hotela.E,sad da su isla i nasa starija deca to bi bilo 100E dnevno sto bi bilo skupo,pa bi tada bilo isplatljivije uzeti apartman i poneti hranu odavde.Ista ta cena je bila i od 1.jula-21.jula.Do 1.jula i od 1.septembra je bila 22E.A u spicu,od21.jula do 21.avgusta-33E. Nabavi ovogodisnji katalog Kompasa Kragujevac,ima jos dobrih hotela koji su po solidnim cenama u vansezoni!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Vesna Ks

Pogledala sam ovogodisnju ponudu sabre i kompasakg i cena nije 25e vec 41,a u sezoni 51e

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,i prosle godine je bilo mnogo skuplje..mi onda ulovismo fenomenalnu cenu za takvu uslugu..al nema vise.. a055.gif

P.S.Radi se o 2006.godini,jesi videla?

Izmenjeno (Vesna Ks)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma videla sam da je 2006, ali nije 1996, za 2 godine cene u evrima su otisle duplo,dok je moja plata u evrima sada manja nego 2006.Citam i engleske forume,pa se cak i oni zale da je Grcka mnogo skupa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,i prosle godine je bilo mnogo skuplje..mi onda ulovismo fenomenalnu cenu za takvu uslugu..al nema vise.. a055.gif

P.S.Radi se o 2006.godini,jesi videla?

Evo ja sam bio prosle godine u junu i cena je bila 26 E sto je extra cena za sve ono sto dobijete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za gospodina iskru,preko koje agencije si isao prosle godine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Astra travela

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,i sama sam malo pretrazila po internetu i nasla da su oni najpovoljniji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dvoumimo se izmedju hotela Gerakini beach i ovih bungalova, ali su me malo zbunile te silne stepenice do plaze. Imamo bebu od 7 meseci tako da bas ne bi bilo zgodno kolica nositi umesto gurati do plaze Kakvi su bungalovi u pogledu cistoce? Svaki savet pri donosenju odluke bi nam dobro dosao. Isli bismo u Junu sopstvenim prevozom. Hvala puno unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vemi, vec sam ti odgovorila na temi Gerakina Beach, vezano za taj hotel, pa sad vidim da si i ovde postavila slicno pitanje, pa da se dopunim :)

U ovom hotelu nismo boravili, nego smo isli u razgledanje. Po meni je Gerakina mnogo bolji izbor, zbog blizine plaze, parka u kome su bungalovi smesteni, i opsti utisak mi je bolji. Sto se cene tice tu su negde.

Sacekaj jos koje misljenje, pa odluci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@twixy

Twixy hvala puno na savetu.............mi smo bili prosle godine u Vurvuru hotel Rema pa smo prolazili samo pored ovih bungalova jer su odmah pored magistrale.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dvoumimo se izmedju hotela Gerakini beach i ovih bungalova, ali su me malo zbunile te silne stepenice do plaze. Imamo bebu od 7 meseci tako da bas ne bi bilo zgodno kolica nositi umesto gurati do plaze Kakvi su bungalovi u pogledu cistoce? Svaki savet pri donosenju odluke bi nam dobro dosao. Isli bismo u Junu sopstvenim prevozom. Hvala puno unapred

Evo ja cu da dopunim jer sam bio prosle godine u ovim bungalovima.

Pored stepenica koje i nisu baaas toliki problem(posle dva dana i ne primecujete), postoje i jos dve staze(sa jedne strane betonska sa druge zemljana)...tako da ni to ne predstavlja problem.

Sto se cistoce tice...bungalovi se ciste apsolutno svaki dan...

Eto ..nadam se da sam pomogao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka