NatasaV

PSAKUDIJA

358 poruka u ovoj temi

Nemam sada vremena da pisem, sutra cu napisati svoje vidjenje ovog mesta koje se dijametralno razlikuje od Vaseg. Nije Psakodia samo ta Mellisa o kojoj svi trubite. U petak sam se vratio iz Psakoudie sa letovanja (moje dete + dete druga).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa ćerkom i suprugom sam boravio u Psakoudiji početkom septembra u hotelu Mellisa, i imam prijatne utiske sa ljetovanja.

Ovaj tekst pišem isključivo zbog ljudi koji bi mogli biti dovedeni u zabludu zbog negativnih komentara iznesenih na ovom forumu.

Prije polaska u Psakoudiju sam pročitao komentare koji su nas naveli da razmišljamo o promjenu destinacije, i da na kraju "stisnemo zube" i odemo pa šta bude.

Opisi Psakoudije su uglavnom ispravni.

I nama je Psakoudija bila monotona, ali smo došli sa idejom da uživamo u različitim plažama, obilazeći Sitoniju, tražeći sebi zadovoljstvo.

Bili smo smješteni na prvom spratu A1, u sobi koja gleda na bazen i nismo imali problema sa bukom automobila.

Uplatili smo za dvokrevetnu, a dobili trokrevetnu sobu. Hodnik, kupatilo, soba, odvojena kuhinja i terasa.

Jedan nov i dva lošija dušeka, kablovska televizija sa nekoliko grčkih kanala.

Peškire i posteljinu su nam mijenjali svaki treći dan, a obaješteni smo da se mijenja na 7 dana.

Smeće su čistačice odnosile 9 od 10 dana, i nije mi bio problem jednu kesu odnijeti do kontejnera udaljenog na 20 metara od hotela.

Hrana je veoma dobra, i to je ocjena svih ljudi sa kojima sam razgovarao. Jedina primjedba je začin koji se stavlja u neka jela , koji dosadi posle nekoliko dana.

Plaža je prelijepa. Sitni pjesak, toplo more, skoro bez talasa, sa blagim vjetrićem je ono zbog čega se valjda i dolazi.

Ležaljke se koriste uz konzumaciju pića. Žigolo Toni je prestao sa radom u periodu kada smo počeli dolaziti na plažu. Posle se pojavljivao šarmirajući njemačke babe, a vidim po jednom od komentara da ni Srpkine nisu bile imune. U šanku ga je zamjenila Nataša, kod koje se za piće po nekada duže čekalo, ali to je poslednja stvar koja mi je smetala.

U prostoru kod hotelskog bazena se može koristiti bezžični internet, koji ima slab protok, pa smo Đokovića i košarkaše pratili ili preko live score, ili u 9 km udaljenom Metamorfozisu. U Metamorfozis smo uveče odlazili u šetnju ,odvodili djecu u zabavni park ili da pratimo utakmice reprezentacije u hotelu 4 you, gdje su uglavnom Srbi.

Ljudi iz hotela sa kojima smo se družili su imali sitne primjedbe oko smeća i mjenjanja peškira. To je vjerovatno propust nemarnih čistačica, odnosno Melise koja je odgovorna. Nekima je bio problem što nisu imali mrežu za komarce, pa su tražili i dobijali premještaj. Mi smo imali mrežu, ponijeli raid i nije bilo problema.

Sitonija praktično i počinje od Psakoudije pa se obavezno provozajte ka vrhu prsta, a ne kao gospođa koja je tražila provod vozeći se ka Nea Moudanii i kopnu . Kupite kartu Halkidikija od 5 eura i sve će vam se samo kasti.

Za Psakoudiju sam se isključivo odlučio zbog polupansiona , korektne cijene i nisam se pokajao.

Da zaključim.

Neko ko plati 23 eura za polupansion u Grčkoj i priča o jednoličnoj hrani, strmoj stazi koja je duga 20 metara, "pizdincima", ili je razmažen, bezobrazan, ili jednostavno je navikao na nešto zaista bolje. Samo kada je već tako, onda šta traži u "pizdincima"za siću?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poenta ovog foruma nije da se ljudi prepiru i svadjaju,nego da se razmene iskustva.Normalno je da cete dobiti bolju sobu ako ne idete u sezoni jer nema guzve.Vec oko 15-18 avgusta se znatno smanjio broj turista.Ne treba da vas je briga kakav je ko i koliko je platio smestaj i nemate pravo da bilo kog komentarisete,ovde je tema iskljucivo Psakudia!

Znaci ako zelite u Psakudiu zaobidjite "Melissu",sve ostalo je ok!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako je Milice! Tisuću poljubaca.

Izmenjeno (suki)
nema potrebe citirati ako se odgovara na predhodni post
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neko ko plati 23 eura za polupansion u Grčkoj i priča o jednoličnoj hrani, strmoj stazi koja je duga 20 metara, "pizdincima", ili je razmažen, bezobrazan, ili jednostavno je navikao na nešto zaista bolje. Samo kada je već tako, onda šta traži u "pizdincima"za siću?

Drago mi je da Vam se svidela Melissa. Vi ste retko srećan čovek, verujte mi.

Ja sam naglasila da je Melissa i celo mesto nepristupačno za porodicu sa malom decom.

Mi nismo platili polupansion 23 eura, a bili smo krajem avgusta-početkom septembra nego smo za nas dvoje i klince od kojih je jedno infant, platili 870 eura. To je daleko od siće. Za te pare smo navikli na daleko bolje. Melissa je bila kompromis da bi smo išli sa kumovima jer je to bio jedini termin kad smo mogli da se uklopimo sa njima, a Melissa je u aprilu jedina još imala 4-krevetne sobe jer je to neka nova politika u Grčkoj, da infant mora da ima svoj krevet iako niko naravno ne stavlja malu bebu da sama spava u krevetu za odrasle.

Što se tiče odlaska u "provod", pogledajte kartu koju spominjete pa ćete videti da je prvo sledeće mesto koje je ucrtano na njoj udaljeno par desetina km. Tako da to jesu "pizdinci" jer su na Kasandri i na ostrvima sva mesta bukvalno načičkana jedno do drugog i mogu peške da se posete.

Hvala na "komplimentima" i prijatno!

Izmenjeno (EliNS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vili Alexandra u Psakoudiji?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vili Alexandra u Psakoudiji?

I MENE INTERESUJE!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li u Psakoudiji ima bilo kakvog sadrzaja za malu decu?Bar neki parkic...I da li ima lekara?Zainteresovalo me je mesto jer volim mirnu varijantu odmora,ali ne bih bas da se poubijamo od dosade,i deca vole neku zanimaciju. Nasla sam preko neta apartmanski smestaj u Psakoudiji http://www.jpavloudis.gr/, i necete verovati, covek mi poslao mail sa cenama : studio dvokrevetni za jul 30 eur i avgust 35 eur,a apartman sa 2 sobe je 40 eur u avgustu i 45 u julu. To mi se bas cini povoljno,al mi nije logicno,a na sajtu izgledaju super apartmani. Da li neko nesto o njima zna?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima u okviru hotela Philoxenia Bingalows igralište pored restorana, a uveče može da se prošeta do jedne igraonice za decu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li znate nesto o ovim apartmanima?http://www.giannismaria.gr/

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jasno je da sam zakasnila i da ti nisam bas od od pomoci, ali nadam se da cu drugim ljudima biti! Psakoudija je uzasno mala i tamo osim par frizidera za sladoled, sa siromasnom ponudom, nema nista. Jedina dobra stvar je plaza, koja je idealna...

Potpuno si u pravu !! Isto iskustvo sa ovim hotelom i grkinjom Melisom smo imali i mi u perodu od 20.06 do 30.06.2011.Ja,moja supruga u 6 mesecu trudnoce i cerkica od 2 god,stigli u hotelu u 13:45h cekali smo na recepciji strpljivo nekih pola sata (kao nisu sobe jos uvek ociscenje a i ranije smo dosli),nakon mog insistiranja da supruga nemoze vise da ceka na recepciji da se zena unervozila da se cerkica unervozila da joj se spava i da insistiram da nas smesti u sobu,dosao je njen (Melisin) muz i ladno mi covek kaze da je Hotel pun i da nema mesta za nas,naravno kao i Vama preporucio je neki bolji smestaj kao dodji samnom u kola odvescu te da vidis i druge smestaje - krenuo sam sa njim,vodio me tamo po nekim brdima pokazivao neke napustene apartmane... koji su bili udaljeni nekih stotinak metara od plaze,neke sobe blizu plaze ali prljave i neuredne..itd. Kad sam poludeo i poceo da vicem: "Moras da mi nadjes smestaj u Melisi ne interesuje me,to sam platio i taj smestaj hocu i kraj" !! Zvao je telefonom Melisu i reko joj moj stav rekla mu je da ima smestaja i da se vratimo u hotel,tad smo se smestili na drugom spratu u sobi sa pogledom na bazen. Inace je hotel pristojan,hrana je bila OK. Kasnije sam saznao da ona inace sa svima tako pokusava-nudi svoj hotel po toj ceni a nakon toga sve goste salje u privatan smestaj koji zakupljuje po manjoj ceni-sve to je imalo cenu zadnjih dana letovanja kada bukvalno nisi imao gde da sednes da veceras ili doruckujes jer je sve bilo prepuno napravi se red od 40-ak ljudi jedan iza drugog,strasno !!!! Moj savet je da ne idete u Melisu! Psakoudia je mala i nije za porodice sa malom decom .

Pozdrav !

Izmenjeno (suki)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mi moze neko reci nesto o apartmanima Porto Psakoudia?

Interesuje me kako su rasporedjena studija ili trokrevetni apartmani u prizemlju ,jer se na slici ne vidi bas najbolje.Da li i oni imaju terasu koja izlazi na dvoriste.ali bocno u odnosu na more, i onu palmu koja se na slici vidi.?Ne bih volela da dobijem terasu koja je u dvoristu a da je ogradjena , nego da se ustvari izlazi na dvoriste?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li znate nesto o ovim apartmanima?http://www.giannismaria.gr/

Ovo i mene zanima. Da li je neko bio tamo? Kakva su iskustva, kuća, plaža, voda...

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

. Nasla sam preko neta apartmanski smestaj u Psakoudiji http://www.jpavloudis.gr/, i necete verovati, covek mi poslao mail sa cenama : studio dvokrevetni za jul 30 eur i avgust 35 eur,a apartman sa 2 sobe je 40 eur u avgustu i 45 u julu. To mi se bas cini povoljno,al mi nije logicno,a na sajtu izgledaju super apartmani. Da li neko nesto o njima zna?

Mi smo letovali kod njega prosle godine od 18 do 30 juna i platili smo za nas petoro 350eur za 12 dana,apartmani su novi a vlasnik je okej tip,peskire menjaju na 3 dana bez ciscenja .Mi smo bili vrlo zadovoljni tako da cemo i ove godine kod njega.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25609
    Ukupno tema
    851492
    Ukupno poruka