NatasaV

PSAKUDIJA

373 poruke u ovoj temi

Prosle godine smo hteli u Aiolos, ali nije bilo mesta. BAs me zanimaju vasi utiski kad se vratite...Prolazili smo pored, tu ima malo trave, ali samo malo ka centru mesta nema, tako da bez brige.

ipak smoodustali u zadnjem casu, jer mi je vlasnica poslala mail gde kaze da su stepenice kojima se ide do spavace sobe koja je u gornjem delu, jako strme i da nisu za malu decu :nea: Moj sin ima 5godina i to uopste nije bezbedno za njega, tako da smo odustali od ove vile i odlucili se za nesto u Toroniju :zvizduk:

ja menjam svaki cas, ali napokona nadjoh :don-t_mention:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza u Psakudiji je prelepa, more cisto, nema kamenja ni morske trave, sto se toga tice, mislim da je bolje od svih ostalih plaza u blizini koje sam videla (na Internetu doduse, ne licno). Mi smo ove godine uplatili hotel Melissa isto u Psakudiji, Philoxenia nam se jako svidela, ali je od pre neku godinu prilicno poskupela, a mi se uvecali za jos jednog clana...

I kakav je Melissa hotel?

Mi smo hteli u Philoxenia bungalows, ali nije bilo više mesta iako smo još u martu tražili smeštaj.

I od ove godine nam u svim agencijama tvrde da bebe takođe plaćaju smeštaj što mi je apsurdno jer ne mogu dete od godinu dana staviti da spava samo u velikom krevetu. A da ne pričam koliko beba pojede.

Sve u svemu, nikako nismo mogli da dobijemo trokrevetni studio ili apartman jer imamo dvoje dece iako su mali, a mlađi je beba tj imaju 4ipo i 1 godinu. Na kraju smo u Melissi našli apartman 2+2 s tim što su dva kreveta zapravo na sprat. Za malo dete i bebu! Šou!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo hteli u Philoxenia bungalows, ali nije bilo više mesta iako smo još u martu tražili smeštaj.

I od ove godine nam u svim agencijama tvrde da bebe takođe plaćaju smeštaj što mi je apsurdno jer ne mogu dete od godinu dana staviti da spava samo u velikom krevetu. A da ne pričam koliko beba pojede.

Sve u svemu, nikako nismo mogli da dobijemo trokrevetni studio ili apartman jer imamo dvoje dece iako su mali, a mlađi je beba tj imaju 4ipo i 1 godinu. Na kraju smo u Melissi našli apartman 2+2 s tim što su dva kreveta zapravo na sprat. Za malo dete i bebu! Šou!

Ne razumem svuda pise da jedno dete do 12 god besplatno a drugo do 2 god ne placa nigde nista..u Philoxenia bungalovima imaju sobe sa bracnim i krevet na sprat a i sa 2 sobe jedna decja sa 2 kreveta i bracni odvojeno..deca ne placaju nista...hotel je na bazi polupansiona..ima tema o ovom hotelu pa procitajte..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiramo letovanje polovinom jula u Psakoudii,zanima me preporuka nekog restorana za rucak,inace idemo sa dvoje male dece.Da li je neko letovao u Apocalypsis hotel, tj,apartmanima?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi idemo ovde http://www.portopsakoudia.gr/en/contact.php

Bili smo prosle godine u Psakoudiji, samo ne u ovim apartmanima (ali blizu njih, isto na plazi) i svidelo nam se bas . Za miran odmor-*super. 4-oro krevetni ,dvosobni, apartman 65eu za 14 noci. Plaza na kojoj smo mi bili je super, nema kamenja, cista je, voda bistra,lepa. Bas zbog svega toga i ove godine smo se odlucili za Psakoudiju.

Sto se tice restorana ima ih dosta,ali mi ih bas i nismo posecivali , jer su nam deca bas probirljiva sto se tice hrane, a Grcka kuhinja je bas specificna.

Izmenjeno (Jelenacovic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zahvaljujem na odgovoru!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo danas rezervisali Melissa hotel,idemo od 10-20 avgusta!

Nadam se da ce sve biti ok jer vodim malo dete.

Praticu temu dok ne krenem ako se slucajno pojavi neko ko je tamo bio zbog informacija!!!

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne razumem svuda pise da jedno dete do 12 god besplatno a drugo do 2 god ne placa nigde nista..u Philoxenia bungalovima imaju sobe sa bracnim i krevet na sprat a i sa 2 sobe jedna decja sa 2 kreveta i bracni odvojeno..deca ne placaju nista...hotel je na bazi polupansiona..ima tema o ovom hotelu pa procitajte..

Ne razumem ni ja. Jedno piše, a drugo važi.:(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I da li je neko na kraju okacio utiske iz Melissa hotela na Psakudiji?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovanje,

Krajem Avgusta idem u Psakoudiju.

Kako da dodjem do Psakoudije ? Prosle godine sam isao na Athos, gde se bese racvaju putevi ?

Da li ima neki water park u blizini ?

Koje su plaze lepe u blizini ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jasno je da sam zakasnila i da ti nisam bas od od pomoci, ali nadam se da cu drugim ljudima biti! Psakoudija je uzasno mala i tamo osim par frizidera za sladoled, sa siromasnom ponudom, nema nista. Jedina dobra stvar je plaza, koja je idealna. Za decu ima neka katastrofa od "luna parka" sa trambolinom i internetom, ali to je sve uzasno prljavo i siromasno! Pocetak Psakoudjie je najlepsi, jer su sve kuce na samoj plazi,dvorista kuca su bukvalno plaza! Ostalo je sve preko ulice ili u brdu. Inace muz i ja, smo sa sinom od 4 godine i cerkom od 10 meseci ovog leta (od 05.07. do 15.07.) isli u Psakoudiju preko Odeon travela, za koje nemam nista lepo da kazem, osim da su prevaranti, zajedno sa Melisom,grkinjom u cijem smo smestaju bili u istoimenom hotelu! Mi smo uplatili 50% aranzmana negde oko 25.04. kako bi smo mogli da iskoristimo popust od 15% za ranije uplate i to za Lilly an beach, ali su nam posle 5 dana dana javili da tamo ipak nema mesta.S obzirom da je popust vazio jos samo 1 dan,a mi vec uplatili tih 50%,nije nam preostalo nista,osim da izaberemo od ponudjenog u agenciji Odeon travel! I tako mi stigosmo u Psakoudiju u hotel Melisa! Zena koja drzi taj hotel je uzasan prevarant i po tome je i poznata,sto smo na nasu zalost tek kasnije saznali!!!! Kada smo stigli, u 7 ujutru, sa dvoje male dece,prvo su hteli da nam uvale neki smestaj na skroz drugom kraju Psakoudie, u brdu ispod kojeg je deo plaze koji se tek radi,bez lezaljki,suncobrana,neka kuca koja veze nema sa onim sto smo platili. Onda su nam nudili apartman,, koji je navodno bio veci od onog sto smo mi platili,ali da doplatimo.Kada smo se pobunili odveli su nas u studio u hotelu koji je odvratno mali,nalazi se na drugom spratu i do njega se stize nekim vijugavim stepenicama (sto je nama bio slucaj nemogucnosti,jer smo morali da nosimo kolica za bebu).Zatim su nas posle 2 sata sedenja i setanja,usled vidne nervoze nase dece(sto su na pravi nacin iskoristili Melisa i njeni verni podanici) odveli u smestaj dve kuce ispod hotela!!!!! Rekli su nam da mozemo da koristimo bazen hotela, samo sto necemo biti u hotelu!Taj smestaj je bio mali, sa uzasno puno mrava oko sudopere, svako jutro i svako vece! Kupatilo,ako se ono tako zove je bilo vrhunac! Bojler od 8L, a slavine od pre 50 godina,tako da taman kada podesimo da voda ne bude ni prevruca,niti bas hladna NEMA VISE TOPLE VODE!!! Nismo mogli ni bebu da okupamo,a kamoli da se okupamo svo cetvoro! Tko da smo koristili tus pored bazena u hotelu! Sve u svemu maltretiranje! Imali smo uplace polupansion (dorucak i veceru). Hrane je bilo dosta, bas dosta, ali je uglavnom bila ista ponuda! Restoran u kome smo jeli,nalazio se preko puta plaze (deli ih ulica, a oni to nazivaju bar na plazi).Pored je ogradjen teren za fudbal,sa vestackom travom.Koriscenje tog terena naplacuju 5E PO OSOBI!!! Da,da, ne iznajmljuje se na sat,dva...ili kako se vec iznajmljuju slicni tereni, nego sat vremena po osobi 5E!!!! Hotel Melisa se po agenciji Odeon nalazi 80m od plaze, sto naravno nije istina! Do hotela ima barem 150m,ali su zaboravili da dodaju da ponesete alpinisticku opremu,a da na kolica za bebu zaboravite,jer puta nema vec je preko zemljanog puta nabacan sitan sljunak,koji se kada idete nizbrdo toliko kliza da molite Boga da stignete citavi...Sve u svemu, mogla bih da pisem jos 5 sati,ali nema potrebe!!! Jer moja topla prepruka je,ukoliko idete u Psakoudiju nadjite apartman na pocetku mesta, jer jedino tamo vredi otici,a nikako no ne razmatrajte mogucnost da odete u hotel Melisa ili ako vec treba tamo da krenete,sedite i 6 sati,ali ne dozvolite da vas prevari matora grkinja tako sto ce vam uvaliti neki budjavi smestaj,jer je vas izdala nekom drugom! Inace moja porodica i ja nismo ni previse zahtevni,niti razmazeni,samo smo civilizovani,a na ovom putovanju ispali i naivni!!!! Pozdrav

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja idem u cesto pominjane apartmane:

http://portopsakoudia.gr/en/index.php

Da li je to po vama dobra lokacija ?

Inace, idem sa zenom i detetom i jos jednom troclanom porodicom.

Lik kod koga idem mi je rekao da u mestu postoje 2 manje prodavnice i jedan supermarket. Da li je to istina i kako su snabdeveni?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda je kasno za informacije ali za neke koji ce ici ubuduce.Bili smo u ovom mestu u julu mesecu sa dvoje male dece pa da podelimo utiske.Nismo isli preko agencije vec sami uplatili apartman.http://apocalypsis.gohalkidiki.com/index_en.html Sve izgleda kao na slikama i jos lepse uzivo,na samoj plazi u ravnom delu mesta.Cistoca i urednost su ok,menjali su peskire,posteljinu,na raspolaganju su bili za svako pitanje.Plaza je fantasticna,cisto more,toplo,plitko,pesak na plazi i u vodi.Nekad popodne ima malo vetra ali nista strasno.Nema meduza cak i kad budu talasi.U samom mestu ima hipermarket Arbavatides ili kako se vec cita,lepo opremljen i cenama pristupacnim.Po meni uopste ne treba nositi hranu iz Srbije.Mesto nije nista preterano lepo,videla sam mnogo lepsa, ali krajnje funkcionalno za boravak sa malom decom.Znaci toplo,cisto more-blizina plaze-hipermarket.Mi smo uzivali.Nema nekog provoda,nije za mlade,niti ih ima.Uglavnom su porodice i starije osobe.Eto nekih osnovnih informacija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo se upravo vratili iz Psakoudie i potpuno se slazemo sa opisom "Jelene 78",boravili smo u Melissa "hotelu" i dobili tu cuvenu sobicu na drugom spratu.

Soba je pored magistrale i velika je buka,a na prozorima nemaju komarnici a komarci udju cim upalite svetlo.Nismo imali na cemu da susimo peskire kad dodjemo sa plaze!

Udaljenost od palze je veca od 80 m i put je strm i klizav.

Gosti su uglavnom Nemci njima se poklanja maximalna paznja,a sve ono na sta smo se mi zalili niko nam nije izasao u susret,jednostavno su nas ignorisali!!!

Sto se restorana tice hrana je bila dobra ali ste obavezni da porucite pice u toku vecere,lezaljke na plazi mozete koristiti sa porudzbinom iz kafica za najmanje 2 evra.

Voda je u jutarnjim casovima cista ali ubrzo pocinje da duva vetar i to svaki dan,nije jak ali nije ni prijatan.Jedan dan smo cak otisli sa plaze ranije.

Da napomenem da smo bili sa malim detetom i da tamo nema nikakav parkic!!!

Za koji dan cu postaviti i slike.

Dugo sam trazila smestaj i nikako nisam mogla da se odlucim gde da idemo ove godine,ali da sam ranije videla Jelenin opis nikada ne bih ovo izabrala!

Bili smo ranije i na Tasosu koji je savrsen, i to bih svima preporucila!!!

Izmenjeno (MilicaMilic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da se i ja nadovežem na utiske iz Psakudie i da se pridružim konstataciji da je nikad ne bih izabrala da sam pročitala sve što je napisano par dana pred naš polazak koji smo uplatili u aprilu mesecu.

Prvo da opljujem samo mesto - NIKAKO NE PREPORUČUJEM PORODICAMA SA MALOM DECOM!!!! Zapravo, dobro je samo za mrtvake!<_<

Tamo nema jednog jedinog mesta gde možete pustiti dete da trči, a da ne pričam da nema u celom mestu ni jedne ljulaške, klackalice ili tobogana. Celo mesto je zapravo jedna ulica uz plažu, po kojoj jure kola, a sa kolicima je jako teško šetati jer je trotoar uzan i često ga nema pa vozite reli između kola.<_< Ja imam dva dečaka od 5 i 1.5 godina koji su živi kao sva deca i trebao mi je povodac za njih, non-stop sam se derala na njih jer nisu smeli nigde da mrdnu i to je bilo frustrirajuće i za njih i za nas.

Plaža je zaista super kao i more i to je jedina svetla tačka u celoj priči. Ležaljke su besplatne uz obavezu poručivanja pića od minimum 2 eura što je prihvatljivo. Usluga na plaži je sjajna, moram da pomenem Tonija koji nam je olakšao mučenje od odmora. Problem je samo što on nije radio svaki dan i kad njega nije bilo čekali smo satima da naručimo piće pa ga onda ili ne bi ni dobili ili bi stiglo sa kašnjenjem od par sati.:angry:

Što se tiče Mellisa hotela, mogu samo reći da je ispod proseka. Mi uvek letujemo u hotelima sa 3* pa mogu da uporedim. Menjaju peškire, posteljinu i đubre kad im napomenete, nameštaj je ok mada dotrajao, kupatilo i kuhinja su jadni, ali tople vode je uvek bilo za kupanje, a ringla za kuvanje kafe i grejanje mleka je radila pa smo preživeli. Sapuna u kupatilu nema, čak ni onog malog hotelskog, morate da kupite. Održavanje apartmana podrazumeva da ga sami čistite, imate na terasi brisko i metlu sa đubrovnikom.

Komaraca noću ima puno, a buka sa magistrale koja je odmah iza hotela je nesnosna.

Bazenčić je ok iako smo ga mi samo jednom koristili.

Vlasnica je užasno neljubazna i jedne noći se derala na neke Nemce sa malom bebom koji su imali poplavu u sobi i umesto da ih ljubi u dupe i nađe im drugu sobu ona se svađala sa njima.

U hotelu ima puno Rumuna, Bugara, Nemaca i Srba. Ostali su u manjini. Četvrtkom su pravili Grčko veče i to je jedini događaj u celom mestu jer su čak i kafići mrtvi. Našu decu smo stavljali u kavez fudbaskog terena pa su se tamo jurili. Nisu nam tražili 5 eura, a i da jesu, dobili bi samo po nosu.

Hrana je jednolična, ali zadovoljavajuća i mi nismo plaćali piće na večeri niti nas je iko primoravao na to. Doručak je od 8-10h, a večera od 19-21h.

Do hotela se stiže ili utabanim stepenicama u brdu koje su za kolica pravi pakao, ali može okolo da se stigne pa šetnja do plaže traje nekih 10-tak minuta. Kraćim putem traje 3 minuta ako ne slomite vrat.

Mi smo jedno veče krenuli u potragu za nekim obližnjim mestom koje ima života pa smo se skoro pola sata vozili do Nea Moudanie. Eto koliko smo bili u "pizdincima".

Išli smo u Waterland u Solun i on je zadovoljio iako je na Krfu mnogo sadržajniji.

Toliko od mene, ako neko ima još neko pitanje, tu sam.

Izmenjeno (EliNS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25886
    Ukupno tema
    862186
    Ukupno poruka