NatasaV

PSAKUDIJA

373 poruke u ovoj temi

Ne duva stalno, ali duva često. Ima dana kada ga uopšte nema... a kada duva, obično je jutro mirno, bez vetra i talasa... pa krene recimo posle devet ili deset, pa duva do 5 ili 6 popodne, a onda se smiri do 7 ili 8 uveče. Rekao bih bar 6,7 dana od deset je bilo vetra i talasa (u 2016. i 2017.).

Hvala. Sitonija je, izgleda, prilicno vetrovita.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nije, sve zavisi kako to dozivi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Medolina je pisala o smestaju koji je iza kuce u koju bi ja trebao da idem pa me interesuje dali je vlasnik isti i dali zna nesto o smestaju u vili fotini tako se zove.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dali je slikar nije vlasnik vile. :D

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane, ulepšali ste mi dan!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za vilu Fotini ne znam da li je isti vlasnik kao smestaja gde smo mi bili.To su u stvari dva objekta koje dele samo stepenice.Kada se popnete stepenicama apartmani vile Fotini su desno a ovi drugi su sa leve strane.Niko se nije pozalio,vidim da su smestaji cisti.Cinimi se,ali me nemojte drzati za rec,da im dodje i spremacica jednom u toku aranzmana da pocisti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi, da li znate neki smestaj blizu plaze ili na plazi u Psakudiji a da ne traze za nas 4-oro od kojih su dvoje dece (jedno ce tada imati 2 godine a drugo 10 meseci) a da mi ne traze da uplatim 1/4 apartman posto nas je 4-oro kao sto to traze za Porto Psakudiju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi, da li znate neki smestaj blizu plaze ili na plazi u Psakudiji a da ne traze za nas 4-oro od kojih su dvoje dece (jedno ce tada imati 2 godine a drugo 10 meseci) a da mi ne traze da uplatim 1/4 apartman posto nas je 4-oro kao sto to traze za Porto Psakudiju?

Ako hocete preko agencije, onda Sabra.vila Panagjota

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vila Aleksandra nije losa,a i na samoj je plazi,ima parking ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na informacijama. Samo da i oni ne traze da za bebu platim kao za odraslu osobu ☺

Ja rekoh za njih dve neka naplate kao za jednu odraslu al bas za dve preterase

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nasmejanapokušaj kod Aleksandre pošto ona ima manje trokrevetne studie u prizemlju, koliko se sećam. Vila je na odličnom mestu, na plaži koja je peščana, a svi apartmani imaju direktan pogled na more. Prodavnice i restorani su blizu, voda je plitka čak i 10-20 metara od obale, idealna za malu decu. More nije one tirkizne boje kao na boljim plažama Sitonije, do kojih ima 30 min. vožnje. Aleksandra drži i bar, pa ima nekih 30-ak suncobrana koje možete koristiti uz konzumaciju pića.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na informacijama. 

Za Aleksandru pocetkom jula isto ima samo 1/4 studio ili apartman znaci 550-650eur za smestaj ne gine

Izmenjeno (nasmejana)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li moze informacija kakva je plaza ispred vile Porto? Da li ima jezeva, trave, da li je peskovita ili ima i sitnog kamenja? Isli bi sa malim detetom pa mi je ovo veoma bitno.

Ima li nekih igralista, ili nekih drugih zanimacija za decu?

Hvala svima unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skoro bio u vili Porto? Trebaju mi neke sveze informacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto sam čitala da je Psakudija idealna za miran odmor sa plažom idealnom za decu, rešili smo da je posetimo, tako da smo proveli jedan dan tamo.

Psakudia je bukvalno ulica tj niz vikendica uz more, koliko sam mogla da vidim. Videla sam da ima supermarket, a ima i dosta taverni i beach barova. Jeli smo u jednom, u piceriji La piazza, pica je bila odlična, kao i pohovane lignje, sa umakom od mirođije,baš nam se dopalo.

Kupali smo se na delu 30ak metara od bara Alexandra desno, gledajući ka moru. Na plaži u tom delu ima prirodnog hlada, a ima i smeštaja na samoj plaži. Ulaz u vodu je postepen, sa dugim plićakom, zaista idealno za decu. Dubina je i  50m od obale oko 1,20m u tom delu. Duvao je vetar, ali nije pravio velike talase a nije bio ni neprijatan, taj dan je bilo baš toplo pa je čak i prijao. I samo je odjednom prestao oko pola 6, ali su onda počeli talasi. Voda je čudno zelenkaste boje, nije tako lepa kao na drugim plažama, a bilo je i dosta trave. Ne znam da li je uvek tako ili je samo taj dan. Opšti utisak je da, ne bismo nikad ostali 10 dana u Psakudiji jer bi umrli od dosade, ali za dan-dva kupanja je idealna jer se taj veliki plićak mnogo dopao mojoj deci, devojčice su izjavile da im je to najbolja plaža.

Međutim, neprijatnost koja mi se desila je promenila moje do tad dobro mišljenje o mestu. Naime, kad smo krenuli kući, pošto drugih tuševa nije bilo na plaži, sa decom smo krenule do tuša ispred Alexandra bara. Primetila sam da nas neki matori grk, baba grkinja koji su sedeli za stolom i jedna žena čudno gledaju i da deda viče toj ženi nešto a gleda u nas. Dok smo stigli do tuša, nema vode. Ok, mi se okrenemo, vidim da se deda i baba zlokobno smeškaju.  krenuli smo prema autu i ja se okrenem jer sam čula da curi voda. Vidim da se muškarac tušira. Sa devojčicama sam krenula opet prema tušu da operemo pesak utom ta žena počinje sa terase bara da viče nešto kao "You can't use the water, that is my water" i nešto slično, dok deda viče na grčkom. Ja joj kažem na engleskom da je to baš gostoljubivo od nje, ne nameravam da perem veš nego da operem noge svojoj deci. I dok sam istuširala devojčicama stopala ta krava je dotrčala do tuša i zatvorila česmu dok su moje cure prale nožice, vičući kako je to njena voda i kako ona plaća tu vodu i da ne mogu da koristim njenu vodu. Ma ne mogu da verujem da sam to doživela, da žena bude takva džukela prema deci, ja nisam ni takla njenu vodu. Baš mi je pokvarila ceo utisak o mestu. 

Izmenjeno (TheBlackCat)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867497
    Ukupno poruka