NatasaV

PSAKUDIJA

285 poruka u ovoj temi

Frižider u vili Aleksandra....

post-29813-0-34295700-1366832829_thumb.j

Izmenjeno (besttim)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blizu sam da rezervisem Porto Psakoudia od 01.09. za suprugu,dete od 11 meseci i mene. Da li odgovara mesto za bebu,ima li setaliste,kazu da nema trotoar,molim informacije ako neko ima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesto nema setaliste, nema ni trotoar, za desetak minuta lagane setnje se prodje cela "glavna ulica" sa nekoliko restorana i par skromnih (i skupih) prodavnica. Ako ste sa kolima, mnogo je bolje da odete u setnju u Nikiti, Metamorfozis, ili neko drugo mesto. Ali za miran odmor sa porodicom, Psakoudija je raj. Ali, ako niste sa kolima pa da odete u neko od susednih mesta u setnju ili uvece na pice, moze da bude dosadno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala lanana na odgovoru, pa da covek ne poveruje da primorsko mesto nema trotoar,sad me hvata panika kako cu sa kolicima,idemo inace kolima,ali ne bih ni svako vece da se vozikamo mnogo jer ce se bebi spavati u vreme kad se treba setati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prošle godine bili u Psakoudiji, i šetali se trotoarom. I to sa obe strane ulice. Istina je da nema šetalište (široku ulicu bez saobraćaja), ali ni saobraćaja nema baš puno jer je to deo koji je paralelan sa magistralnim putem i prolazi samo kroz Psakoudiju.

Na kraju Psakoudije (gledano od Soluna) imate kafe-piceriju sa OGROMNIM platoom za decu gde nema nikakvog saobraćaja. U samom centru mesta imate neki zabavni deo za decu (igralište, tramboline, sprave...).

Mesto je prilično malo (kao što je neko već napomenuo) i može brzo da Vam dosadi ako ste bez kola i volite sa decom da budete aktivni. U suprotnom, odmor je zagarantovan.

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala Nebojša,da li znas nesto o vili Porto Psakoudia,deluje mi lepo,kakva je plaza,ima li kamenja i trave,koliko ima taverni za veceru me zanima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost ne znam ništa o njima. Mi smo bili smešteni na samom ulazu u Psakoudiju.

Druge smeštaje nismo obilazili, jer je Psakoudija jako mala i nećemo ponovo tu.

Ne zato što nije bilo dobro (naprotiv, bilo je odlično), ali mi volimo da idemo uvek na drugo mesto.

Jedino smo dva puta bili u Toroniju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala Nebojša,da li znas nesto o vili Porto Psakoudia,deluje mi lepo,kakva je plaza,ima li kamenja i trave,koliko ima taverni za veceru me zanima

Ako nije kasno, evo da odgovorim. U Psakoudiji letujemo već 3 godine, za redom. Pretprošle smo bili u Porto Psakoudia. Nismo bili previše oduševljeni, samim tim što je njihova plaža, skoro pa neupotrebljiva, puna je trave i gazda muku muči sa tim, ali ne može da reši, jer je tu takvo strujanje vode. E sad, desno od njih, na nekih 100-200met ima toliko dobro mesto za kupanje, voda kristalno čista, predivna, jedino sto sa sobom moraš poneti suncobran, peškir i ostale rekvizite, jer je to "divlja" plaža, bez ičega. Naravno, nekada smo i odlazili na glavnu, gradsku plažu, gde smo uvek uživali. Sve u svemu, Porto Psakoudia, nije baš idealno mesto za odmor, jer za tu cenu, podrazumeva se da je plaza u extra stanju.

Prošle godine smo uzeli smeštaj kod "Pavloudis" apartmani i bili smo oduševljeni i samim smeštajem, čistoćom, gazdom, uslugom, ugođajem itd itd. Malo podalje od glavne plaže, ali idealan smeštaj, sa pristupacnom cenom. Prošle godine smo imali apartman od nekih 50-60m2, za 5 osoba, za 36eu/noć. (u pitanju je prva polovina jula). Ove godine je podigao cenu na 40eu/noć, ali mesta nije bilo već u februaru. Poludeli smo, jer smo ponovo hteli tamo, pa sad imamo problem sa pronalaskom smeštaja. :(

Sviđa nam se Psakoudia i nekako imamo "strah od nepoznatog". Plaža nam je nekako najbitnija, da je sitan pesak i čista voda. Ima li neko, neki predlog?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala mnogo Jelenacovic,nikada nije kasno za takve informacije.Ah ti Grci,prave varalice.Pitao sam ima li trave i kamenja,kazu da nema ispred kuce nego negde sa strane.Sad tek vidim da je Porto jedan od najskupljih smestaja u Psakudiji.Mi smo rezervisali 2 dvokrevetna studija,brojevi su 4 i 5,na 1.spratu,od 01.09 za 12 noci po ceni od 37evra.Imas li pojma da li su ove sobe sa pogledom na more,pisali su mi da su sa "limited" pogledom, to je verovatno pogled u onaj zid.Sad ne smem supruzi ni da kazem za to kamenje u vodi,ubice me,a kumovi idu sa nama,i oni mi dali poverenje da biram i nadjem smestaj.Izabrao sam malo mesto jer smo sa dve bebe od 11 i 15 meseci,valjda ima kuda da prosetamo sa njima uvece.

Pretpostavljam da si pitala u ovim kucama sto se pominju na forumu--Nakis,Apocalypsis,...ne znam za tu Alexandru,neko je hvali a neko sve najgore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpisujem, bili krajem avgusta prosle godine u P.P. takodje. Ta (leva) strana je na zalost "prljavija" i sa malo gorim prilazom u vodu nego li dvadesetak metara dalje. Ali, nije kilometar vec dvadesetak koraka :)

post-4496-0-20747700-1371591302_thumb.jp

Izmenjeno (MedM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije toliko strasno kamenje u vodi, koliko ta trava. Inače, Psakoudia nam se mnogo sviđa, mirno mesto, gradska plaža je extra, od Porto kada kreneš prema plažama, prva javna sa lezaljkama (posle Alexandre) je naša omiljena. Ležaljke se ne naplaćuju, navodno uzmeš jedno piće i to je to. U Alexandra apartmanima smo bili 2010.god i nije bilo loše. Tada još nisu imali klima uređaje, tako da nam je to bila jedna od zamerki, a drugo što nam je falilo je internet. Ostalo je bilo ok. Nemamo neke velike zamerke. Imali smo čak i goste uveče, deca su se preko dana igrala, sa ostalom decom, i nismo opominjani za ponašanje.

Bas i mene zanima jesu li ubacili free wifi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili prošle godine smešteni u tom smeštaju (kod Mone) silom prilika jer su nas iz smeštaja pored njih (Giannis Maria apartments) apsolutno prevarili i ostavili dve porodice sa 4 dece i trudnicom na ulici. Zakucali kod Mone na vrata i ispalo super.

Fini, ljubazni, predusretljivi. Smeštaj na samoj plaži. Idealno za decu jer ne prelaze nikakvu ulicu.

Dobar je i smeštaj pored Mone (Fisherman house). Dosta skroman. Ima sve što treba. Gazde su baba i deda od po 70-ak godina. Jako fini i ljubazni. Veliki parking u hladu.

 

Ako nekoga zanima više neka pita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpisujem, bili krajem avgusta prosle godine u P.P. takodje. Ta (leva) strana je na zalost "prljavija" i sa malo gorim prilazom u vodu nego li dvadesetak metara dalje. Ali, nije kilometar vec dvadesetak koraka :)

da li je posle tih 20 koraka ulaz u vodu ok ili samo ima manje kamenja i trave,jel ima dovoljno lezaljki u P.P,posto kazu da su besplatne
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lezaljka ima dovoljno, a već sam pisala da smo mi koristili plažu koja je na nekih 100-150met desno, kamenjar je blizu, deluje da nije nešto, ali je predivno. Kupali smo se odma pored onih kamenja, ali ih u vodi ima možda 2-3 koja su uočljiva odma na ulazu u vodu, sve ostalo je kristalno čisto i toplo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka