Guest ivan

Hoteli i plaže, Alanja

1478 poruka u ovoj temi

Ja se baš dvoumim izmedju ove dve zemlje (Tunis i Turska-Alanja) a pre svega zato što Turci ratuju na granici sa Iranom. Paaaaa se plašim da ne bude nekih gluposti u toku letnje sezone kao kad je onaj dolmuš eksplodirao baš pre nego što sam trebala da krenem u Kušadasi. Ali onda se nisam plašila, rekla sam sebi ako je onda puklo pa neće valjda opet za par dana :bolje-da-cutim:

Inače na sajmu turizma sam pokupila dosta prospekata i videla sam da Kontiki ima ponude već za leto i to za Antalijsku regiju. Ako se uplati do kraja aprila imate 15% popusta. A i hoteli su im ekstra sve sa 5 zvezdica.

Izmenjeno (Alejandra)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Alanje nije mi poznato da ima hotela na samoj Kleopatrinoj plazi.Vecina ih je zapravo prekoputa,neophodno je dakle preci ulicu.Zato tesko da ces naci neki hotel gde lezaljke i suncobrane na plazi neces placati.Ako je za utehu suncobran sama mozes doneti,niko ti nece praviti probleme zbog toga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molila bih komentare i utiske o hotelima Joy pegasus resort i Joy pegasus royal u Alanji u organizaciji Kon-Tikija.Unapred hvalastidljivko.jpg

Izmenjeno (SIRINA)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molila bih komentare i uriske o hotelima Joy pegasus resort i Joy pegasus royal u Alanji u organizaciji Kon-Tikija.Unapred hvalastidljivko.jpg

Draga Sirina,

Ja sam prosle godine sa cerkicom i muzem u periodu 30.08. do 15.09.2007. godine boravila u hotelu Joy pegasus resort.Mi smo bili smesteni u glavnoj zgradi.Sto se tice higijene,usluge nemam niti jednu zamerku.Sve je bilo savrseno.Jedina zamerka sto se tice ovog hotela je zaista jednolicna hrana.Gotovo svih 15 dana hrana je bila gotovo identicna sa jako malo mesa.Tako da posle 7 dana uglavnom ako ste gurmani budete gladni.Ovaj hotel zaista nema ni jednu jedinu drugu manu.Plaza je predivna pescana,more cisto i jako toplo.Jedino dva dana nismo mogli da se kupamo zbog jako velikih talasa,koji su inace i odlika ove citave regije.Molim te ako ti treba bilo koja druga informacija u vezi ovoga hotela slobodno me pitaj.

Puno pozdrava,

Dijana

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veliko hvala na informacijama,i ja idem na odmor sa muzem i dvoje dece(2 i 5 god)samo- cekam da ta ponuda izadje u Kon-Tikiju.Za taj hotel sam cula vise preporuka,ako imas ti preporuku za neki hotel javi mi.Ovo nam je prvi odlazak za Tursku.

Veliki pozdrav,

Sirina

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

gospodo, recite mi iskreno, prvi put idem u tursku i to bas u alanju, i kazite koji hotel sa all inc. uslugom da izaberem??? neko kaze kleopatra dream neko parador, neko onaj safran.

Pomozite, treba da odlucujem..hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

gospodo, recite mi iskreno, prvi put idem u tursku i to bas u alanju, i kazite koji hotel sa all inc. uslugom da izaberem??? neko kaze kleopatra dream neko parador, neko onaj safran.

Pomozite, treba da odlucujem..hvala

Za ova 2 ne mogu da ti pomognem,ali sto se tice Safrana mogu da ti dam informacije iz prve ruke.Sto se tice hotela nemam nikakve zamerke,sobe komforne,terase prelepe,klopa odlicna,bazen ok(mada je znala da bude malo veca guzva),onaj manji sa toboganom je ok,ali je meni voda bila hladna,i nikada nije bilo sunca jer ga zaklanjaju zgrade drugih hotela.E sad mane :hotelska plaza nekih 200 m(sto i nije malo kad pomislis da treba da ides po suncu),a najgore od svega sto je u vodi prepuno nekih stena na koje mozes da se polomis ako ne vodis racuna.Mnogo je zeznuto kad su talasi (ja sam se par puta pri izlasku rasturila na stene).Hotel nije u centru grada(ali to i nije problem),imas dolmuse pa mozes da se opustis.Ne znam sta bi drugo mogla da ti kazem o hotelu,da nije tih stena stvarno bi ti preporucila(cak se naviknes i na pesacenje do plaze),ali ako volis opusteno da se kupas onda razmisli dobro.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Budite oprezni sa tim hotelom...pre par godina uplatili smo tu letovanje a dva dana pred put iz kontikija nam je javljeno da ne mozemo u njega iz nekog razloga i svi koji su u tom periodu uplatili bili su prebaceni u hotel Joy park Kimeros u Kemeru ....

Nama se nekako cini da je to bio nacin da se popuni ovaj hotel u Kemeru...ne znam da li je posle nas iko bio u tom hotelu, ali znam da ga je Kontiki imao u ponudi.

Ako se odlucite za njega mozda ne bi bilo lose da im skrenete paznju da znate za nas slucaj i unapred naglasite da niste za drugu varijantu. Mi smo dovedeni pred svrsen cin tako da i nije bilo izobra ali eto mozemo nekom pomoci da ne prodje isto.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel MICADOR 3* u centru grada i 150m od Kleopatrine plaže.

Da li neko može da kaže nešto o ovom hotelu?

Posebno me interesuje hrana i to u slučaju da se uplati all inclusive.

Išlo bi se najverovatnije početkom septembra. Za vreme se ne brinem, jedino malo oko provoda, da li je ludnica kao i u špicu sezone? Ili bar približno tako...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Alejandra ja sam čula da je Alanja prelepa, mada nemam neke bitnije informacije. A nemoj da te brinu ti problemi na granici sa Iranom. Neće grom u koprive, preživeli smo mi svašta, pa nema razloga za brigu. Znaju Turci šta rade, neće dozvoliti da im to uitče na turizam.

I ja sam išla u Kušadasi te godine, kada se desilo sve to sa podmetnutom bombom, nekih 10 dana kasnije. I prethodne godine sam sasvim slučajno preko jednog druga Turčina upoznala devojku koja je bila u tom dolmošu.

Možda smo se tada i srele, a da to nismo ni znale. Ja sam išla preko Argusa te godine. :P

P.S. Mada gde god da odlučiš da letuješ, ne može biti loše. More je more. :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemojte mnogo da razmisljate,Alanja ke predivan grad,i ako u principu ne volim da idem na ista mesta,jer vise volim da vidim nesto novo ,to je jedini grad u koji sam se 3 puta vracala(cak razmisljam da idem ponovo).Volim ga :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nas četvorica, 23 do 28 godina matori, planiramo početkom septembra u Alanju. Suženi izbor su sledeći hoteli All Inclusive varijanta:

1. HEDEF KLEOPATRA GOLDEN SUN 3* - Argus Tours 2.9 - 12.9 cena: 542 evra ukupno

http://www.hedefkleopatra.com/

1 km od centra Alanje i 70 m od Kleopatra plaže.

2. GOLD SAFRAN 4* - Matico 7.9 - 17.9 cena: 602 evra ukupno

http://www.goldsafran.com/

2.5 km od centra Alanje i 200m od plaže.

utisci: http://www.putovanja.info/sr/destinacije/2...ld_Safran/opisi

3. KRIZANTEM 4* - Matico 7.9 - 17.9 cena: 577 evra ukupno

http://www.krizantemhotel.com/

3 Km od centra Alanje i 50m do javne plaže

4. GORGULU KLEOPATRA BEACH 3+ - Matico 7.9 - 17.9 cena: 607 evra ukupno

http://www.kleopatrabeachhotel.com/ - link sa Maticovog sajta (4*)

http://www.gorgulubeach.com/ - ja mislim da je to ipak ovaj hotel, link sa Argusa ( 4*)

Sastoji se od dva objekta i nalazi se 2 km od centra i 30 m od plaže...

(1) je najjeftiniji, najbliži centru i plaži ali me brinu 3*..

(2) sve super izgleda, al je najudaljeniji od plaže 200m..

iz utisaka: Tokom cijelog dana se nudi hrana (i pice, naravno), sve do ponoci, kada je vrijeme za "ponocnu juhu". Bazen - cist, plaza - O. K., na plazi imate takodjer bar gdje konzumirate pice koje je ukljuceno u cijenu.

Ovo je extra ako je tačno, napisano 2005, da li neko može da potvrdi?? tada ni 500m ne bi bio problem!! :)

(3) dobro izgleda, najudaljenije od centra ali je plaža odma preko puta

(4) dosta obećava, na samoj plaži, ne mora se prelaziti ulica :)

Generalno me zanima za 4* All Inclusive da li je sva hrana i piće uklječeno, npr da li su i kokteli "besplatni" i do koliko sati u proseku rade hotelski barovi. I šta nije uključeno, a očekivalo bi se da bude, npr da li se mini-bar u sobi slobodno "popunjava"..

I za kraj, atmosfera u gradu početkom septembra..

Ufhh ala sam se raspisao, ali za svaku informaciju unapred se zahvaljujem!!

Pozdrav svima!

Izmenjeno (stevanb)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i nekih odgovora..

http://www.akaytour.com/alanya/gold_safran.asp

Services & Activities with charge : Turkish bath , Massage , Peeling , Billiards, Sauna, Safe box, Matres on the beach, Turkish Coffee, Import Drinks , Fresh Fruit Juice, Internet, Table Football, Telephone, Safran Bar.

http://www.akaytour.com/alanya/gorgulu_kleopatra_beach.asp

Services & Activities with charge: Turkish bath, sauna, massage, water sports, all imported drinks, drinks between 23.00–11.00, minibar, room service, market, telephone, fax, ice cream, laundry, safe, fresh squeezed juices, internet, sunbeds and parasol on the beach, a la carte restaurant.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napisala sam u opisima svoje utiske o hotelu Gold safran.Sto se tice usluge All kad je hrana u pitanju besplatnio je sve sto sto je izlozeno za vreme obroka(normalno ako hoces neke ekstra specijalitete kao npr filete od morskog psa to ces morati dodatno da platis,jer normalno da to nece biti na meniju.Ipak mislim da je klopa u Safranu odlicna,i da za svakog ima ponesto.Sto se tice pica u cenu su ukjucena sva alkoholna pica domace proizvodnje,sokovi i topli napici(pricam o hotelu Golf Safran,ne znam kako je u drugima to regulisano).Bar pored bazena ti radi do ponoci,posle toga zatisje.Sto se tice mini bara u sobi ne ocekuj nista spektakularno(svaki dan dodaju obicnu i kiselu vodu,i po neku vrstu soka).Alkoholna pica nismo zatekli u baru,niti smo ih dobijali,ali kad si na All onda ti nije problem da sidjes i da se posluzis.Sto se tice bara na plazi on radi do 18h(besplatna ti je voda,sokovi i pivo).Ostalo se placa.A sto se tice atmosfere u Alanji mogu samo da kazem da sam ja odusevljena i uvek bi se rado vratila.I ja sam se raspisala,ali kad je Alanja u pitanju ne mogu da odolim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Goco hvala na odgovoru!!

Ovo si napisala na nekoj drugoj temi:

Gold Safran hotel,koji je malo blize u centru,ali opet ne mogu da kazem da je u samom centru.Sa hotelom smo bilo prezadovoljni,kao i sa uslugom,ali ne bi mogla da kazem da je sve idealno iz razloga sto je plaza nekih 200m od hotela i puna je kamenja,tako da smo se mi uglavnom kupali na kleopatrinoj plazi koja je i najbolja u Alanji.

Ja sam mislio da je Gold Safran na Kleopatrinoj plaži, ali očigledno da nije.. Koliko je udaljena Kleopatrina plaža?

I još dva pitanja: da li dolmusi voze i noću? Pošto su Coca-Cola, Fanta.. strana pića da li to znači da nisu uključena u All Inclusive?

EDIT:

http://www.booking.com/hotel/tr/goldsafran...tml?aid=309805#

ovde ima mapa na kojoj se odlično vidi pozicija hotela i udaljenost od Kleopatrine plaže

gruba mapa grada:

http://www.alanyalinks.com/map/citymap.jpg

Izmenjeno (stevanb)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26369
    Ukupno tema
    881077
    Ukupno poruka