bagi

Mobilni u Egiptu

47 poruka u ovoj temi

A gde moze da se uplati skype kredit? Koliko moze da se prica za 500 din sa, na primer, Kanadom, ili Francuskom?

imas u accounts opciju " buy skype credit" i sledis samo uputstvo..pita te hoces li 10eur ili 25, bez vata i na kraju ukucas broj kreditne kartice i to ti je to..ne secam se tacno bas kako je kada kupujes prvi put jer ga ja koristim vec godinama, mozda je za nijansu komplikovanije dok ukucas svoje podatke, ali nista strasno..kada pozoves bilo koji broj pise ti dole koliko je minut..a imas i kada kliknes na "call phones" link za rates i mozes da pogledas za sve zemlje..canada i francuska su 0.020, sada sam pogledala..dakle 2 centa minut..samo su divlje zemlje malo skuplje, eto egipat je 14 centi, sto je jos uvek najjeftinija opcija kada zoves odavde..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Egiptu postoje dva operatera..Vodafone i Mobi Nile...

Mobi Nile nemojte kupovati jer sa njega mozete samo zvati a poruke idu jedino ka 063 mrezi .Neko je pitao i za Cg ,sa mobi nile-a ne ide sms ka CG...( bar nije isao do prosle godine ).Ovaj operater se jedino isplati za pozive i sms unutar Egipta..

Najbolje je kupiti Vodafone karticu,Cena je kako gde i kako koja ...od 25-50 Le( na kartici nemate uopste kredita ).....

Ne secam se cena sms-a i poziva ali svakako je jeftino...Ja sam sa Vodafona zvao veoma cesto Srbiju,Francusku i Egipat i slao stalno poruke i mnogo je jeftinije nego koristiti roaming.

Moj provajder se zvao Mobini, imas samo dve opcije za dopunu: 10 i 50..ja sam uvek uzimala dopunu i nosila na recepciju da mi ukucaju, otkud ja znam da li ce mi onaj u radnji ukucati obe kartice ako kupim, recimo, 20 funti, a nisam ukapirala koji broj ukucam da vidim koliko je..ono na arapskom nista ne razumem naravno..i kod mobinija imas neku kintu kada kupis broj, zaboravila sam koliko, nesto sitno u svakom slucaju..

Izmenjeno (ljerka)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ehey Lili ti se vratila.Kako je bilo ?U kom si bila hotelu ?

Ma ja imam vodafone broj vec nekoliko godina,pa mi drug iz Egipata redovno dopunjava da mi ne bi iskljucili broj...

Ma slobodno mozes da das njima u radnjama da ti dopune....da samo znas kolike oni imaju plate.,Kada sam cuo kada se nisam srusio,za njihove prilike vise nego odlicne..Nema sanse da te neko zezne...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

heja, bilo je super samo nekako kratko mnogo..bila sam u Seagull-u, u centru Sakale i isla bih opet..

to sto nece da te prevare, malo bukra..pazi, meni trazio 100 funti za sim karticu..i kada sam rekla ne hvala, mnogo mi je, poceo da spusta dok se nismo nasli na 40..od toga je garant sebi strpao min 10..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zvala sam danas telekom, posto sam na 65 mrezi, da se raspitam o cenama. jedna poruka iz egipta kosta 18 dinara+pdv sto je skroz ok, ali zato deru na odlaznim pozivima posto je minut razgovora 110 dinara+pdv. sto se tice dolaznih poziva, cena je 25 din po minuti ukoliko si promio poziv sa iste mreze, a u suprotnom je nesto skuplje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam imala problem sa 064 prepaid u Egiptu. Pre puta, nazovem ja call centar, gde mi lepo objasne mrezu, cene.... Stignem ja, odaberem mrezu, i ne mogu pozivati, ne primam poruke.

Mogu samo da saljem poruke, ali ne stize mi report, ali ne mogu ni pozivati, samo primiti pozive.

Zna li neko razlog?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ziva istina, ja jos uvek imam nekoliko brojeva u telefonu za koje su mi rekli da su to bili pozivi iz kaira pa je mozda tu problem, mesaju se veze nekako????

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni je prvih par dana sve bilo ok, slala poruke, primala, zvali me moji, a kasnije nisam mogla da primam pozive(bar tako kazu ljudi koji su me zvali da se ukljucivala sekretarica i nesto govorila na arapskom), mada je mom momku koji je isto na 065 mrezi sve radilo normalno. poruke nisu skupe, ali pozivi jesu. mene su dosta zvali moji, a i ja njih, tako da ce mi sad stici dosta dobar racun :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi, ne ukljucujte telefone na odmoru.

Da vidite sto je to lepo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi hajde da pomognemo svima koji ce ove godine letovati u Egypatskim letovalistima...dakle koji su pozivni brojevi iz Egypta za  mobilne operatere u Srbiji...za pozive i sms-ove,mms-ove i sl...?????kakva su iskustava cene i sl... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozivni za srbiju ti je +381, ako zoves sa mobilnog, a 00381 ako zoves sa fiksnog... za sms, mms i sl. koriosti '+ veziju'... za e-mail ti ne treba pozivni... biggrin.jpg

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juče sam baš išla na site MTS, pa evo šta kažu:

Cena 1 minuta iz Egipta za Srbiju je 200 dinara + PDV, tako da ljudi vodite računa, a znate da će ova gamad iz MTS čim vas registruju da ste u roamingu još dodati bar pola

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

au....!!!! ipak je ovaj post uprkos svemu na mestu...Koliko je to provereno,tacno??pa mislim sto je mnogo mnogo je... a sms???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja uvek kupim karticu i telefoniram iz govornice, tako je ipak najpovoljnije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901427
    Ukupno poruka