bagi

Mobilni u Egiptu

47 poruka u ovoj temi

Interesuje me cena telefoniranja iz egipta i sms-a,bilo za 064 ili 063 hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA BUBA

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mnooooooogo bolja varijanta od rominga ti je kupovina njihovog broja,ja sam imala Mobinil:kartica 70 l.e.,dopune od 25,50 i 100.Ova od 100 se placa 115,imas oko pola sata razgovora sa Srbijom,a poruke sa tog broja su pola l.e.(1 euro je 7,3 le).Jedino sto ces morati uvek da angazujes lokalce da ti dopune kredit sto nije problem,narocito na mestu gde kupujes dopunu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa jedno tridesetak i vise poruka i mozda 5minuta odlazinih poziva i 15 minuta dolaznih stigao mi je racun u 6000din,od toga je 1800pretplata...Tako da je ok,nista nisu vise cene nego u roamingu u zemljama u okruzenju.Ja sam 065 inace..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kupiti njihovu karticu najeftinije

rolleyes.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ne znam u chemu je fora, ali prosle godine je poruka za 063 mrezu u Egiptu iznosila oko 7 dinara. Ove godine su mi majmuni skidali 45 dinara po jednoj poruci. toliko o telenoru.

:(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni su preko 064 skidali 30 dinara po poruci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam da li je bila ova tema, pokusao sam da nadjem ali nisam uspio. Inace,da li se i gdje moze kupiti kartica i po kojoj cijeni, kakve su cijene za pozive i sms prema Srbiji i CG :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam da li je bila ova tema, pokusao sam da nadjem ali nisam uspio. Inace,da li se i gdje moze kupiti kartica i po kojoj cijeni, kakve su cijene za pozive i sms prema Srbiji i CG :)

Ima da se kupe kartice za njihovu mobilnu telefoniju, u radnjama koje prodaju mobilne telefone, e one prodaju i kartice. Inace ima i govornica na ulici. Vodic nam je rekao da se kartice njihove mobilne telefonije isplate. Ali mi smo koristili nasu karticu i poslali smo samo 3-4 poruke, to nas je izaslo mozda 200dinara, ali neznam tacne cene sms i poziva. Sigurno ce vas vodic uputiti u sve, kao sto je i nas. Samo sto mi nepraktikujemo nesto telefoniranje kad smo na moru, pa nisam bas toliko pazljivo slusala.

Ne savetuju da se telefonira iz hotela, pogotovo da se zove Srbija. Mada smo mi iz hotela u Kairu zvali iz sobe jednog Egipcanina na njihov mobilni broj, pricali par minuta i poziv su nam naplatili samo 3 funte (30dinara), sto uopste nije puno. Mada da zovete Srbiju, sigurno bi vas odrali, sto je u principu sasvim normalno i ocekivano.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preko telekoma 064/065 Egipat roming pripejd odlazni pozivi 100din/min dolazni 80din/min. Za postpejd nemam pojma :P . Uglavnom pise sve na sajtu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koristila sam mobini sada kada sam bila u egiptu. kartica kosta koliko se iscenjkas, ja sam nekako iscimala za 40 funti i pola litre znoja, to je recimo 370 dinara..minut kada zoves srbiju je 4 funte, i ako pricas vise od 10 min za sve vreme boravka, isplati se..koliko je kada tebe neko zove na taj broj ne znam..kada budu dobili racun, reci cu ti :)

ja sam je ostavila drugarici kada sam posla, i zvala sam je danas ali sa skype..to je 14 centi minut ako neko koristi skype phone..odlicna je veza..

primetila sam da se mnogo bolje cuje kada zoves fiksni nego mobilni..nemam pojima da li to zavisi od provajdera, mozda je vodafon bolji..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A gde moze da se uplati skype kredit? Koliko moze da se prica za 500 din sa, na primer, Kanadom, ili Francuskom?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Egiptu postoje dva operatera..Vodafone i Mobi Nile...

Mobi Nile nemojte kupovati jer sa njega mozete samo zvati a poruke idu jedino ka 063 mrezi .Neko je pitao i za Cg ,sa mobi nile-a ne ide sms ka CG...( bar nije isao do prosle godine ).Ovaj operater se jedino isplati za pozive i sms unutar Egipta..

Najbolje je kupiti Vodafone karticu,Cena je kako gde i kako koja ...od 25-50 Le( na kartici nemate uopste kredita ).....

Ne secam se cena sms-a i poziva ali svakako je jeftino...Ja sam sa Vodafona zvao veoma cesto Srbiju,Francusku i Egipat i slao stalno poruke i mnogo je jeftinije nego koristiti roaming.

Dopune se kupuju u apoenima od 10,25,50,100,200 LE.U Kairu na svakom koraku postoje Vodafone i Mobi Nile radnje u kojima se prodaju i servisiraju telefoni,paketi i naravno dopune i kartice.Istih radnji ima i u Hurgadi,ali ne toliko kao u Kairu...Pored njih dopune se mogu kupiti cesto i u manjim prodavnicama.

Jedini problem moze biti aktiviranje i sama doupna kartica i to dajte da vam odrade oni momci u Vodafone shopu.Kada ubacite karticu aktiviranje se vrsi rucno i pozivom na broj 848..Dopuna pozivom na broj 858..Medjutim posto su sve instrukcije na arapskom slobodno dajte telefon tamo gde kupite karticu ili dopunu i niko vas nece zeznuti,niti ukrasti telefon.Zaista bez ikakvog straha mozete dati telefon i ako ste rekli dopunu od 50 Le,nece vam dopuniti sa 10...

U odnosu na roaming ovo je neupordivo jeftinije i ko voli dosta da prica i salje poruke ovo je najisplativije resenje.

Jedino pazite kako dajete broj nekome u Srbiji +20 / Egipat / 016,010 bez nule i broj 7 cifara / ..Posaljite u poruci broj..,zato sto se cesto desva kada zovete iz Egpta da se odslika totalno neki drugi broj onome koga zovete a ne vas.....Kada saljete sms onda onaj ko ga primi dobije bas vas broj...

Inace veoma je kratak period trajanja kartica....Zavisno od cene,neke mogu i samo 3 meseca, to mozete saznati pozivom na broj 868..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka