Marimar

Lefkada u septembru

125 poruka u ovoj temi

cvetic.jpg Poštovani forumaši

da li ima neko od vas informacije iz prve ruke o tome kakvo je vreme na Lefkadi u septembru?Zanima me kakva je temperatura vazduha i vode,da li se možemo komotno kupati ( bez naježene kože unsure.gif ) i kakva je situacija sa vodom u Nidriju tada?Pošto iznajmljujemo apartman, takođe me zanima kakve su okvirno cene obroka i pica u restoranima.

Zahvaljujem se svima vama koji ćete nam malo pojasniti jesenje prilike na Lefkadi biggrin.jpg Hvala!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretoplo kako god okrenes, 2008. je prva polovina Septembra bila iznad 30C konstantno, more je toplo kako na zapadnoj strani tako i u Nidriju, "hoces da udjes u more da se rashladis kad ono more jos toplije :))". Zadnja tri septembra sam proveo na jonskim ostrvima i jedino je na Krfu u vecernjim satima bilo malo svezije.

Ako si resen da letujes na Lefkadi, stvarno je greota vezati se za plazu u Nidriju. Nidri je dobra polazna tacka za obilazak ostrva, glavni grad Lefkas je na 15min voznje motorom, a na svaku plazu stizes lagano za 1h. Inace plaza u Nidriju nije nista posebno, uopste nije ni nalik plazama sa zapadne strane. (pogledaj na GoogleEarthu)

Osim toplog mora, u septembru nema velike guzve i cene su malo nize nego u top sezoni. Motor ili auto mozes da rentiras na svkom cosku, moja preporuka je jedna (zaboravio sam ime) rentacar agencija na samom izlazu iz Nidrija prema Lefkasu sa desne strane, ja sam kod njih dobio odlican skuter za 110eur/10dana.

Cene: za 10 - 15eur mozes da biras sta hoces u restoranu (mada imas i jeftinije, npr. dobra porcija suvlakija ili lignji 6 - 8eur), brza hrana Giros 1.5 - 2eur, pivo 1.5 - 2.5eur, cocacola 1.5 - 2eur, kafa 1.5 - 2eur.....

Prosli put smo letovali u Nidriju u Babis apartmanima i bilo je skroz korektno, a ove godine idemo u Vasiliki.

Mi smo bez dvoumljenja ponovo uplatili septembar od 03. - 16., i jedva cekamo da odemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala inspektore.

Super što je toplo,posebno što je voda topla tada.Letujem redovno u septembru,ali na Lefkadi nismo bili.Doduše bili smo u komšiluku i do sada nismo imali loše vreme ni hladnu vodu ni na Krfu.Kad smo videli slike koje su ljudi postavili u MFT nije bilo dileme gde ćemo ovog puta.Nidri smo odabrali za bazu,ali svakako planiramo da obiđemo plaže ostrva.Iznajmili bismo automobil i išli svo četvoro - dva para.Čitam teme vezane za Lefkadu,ali nisam iščitala sve na forumu,pa mi se čini da nisam pronašla podatke o septembarskim uslovima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa ja sam malo proucavala bas temperaturu vode i neka kaze ko sta hoce, ali od svih forumasa, najvise njih se zalilo na hladnu vodu (porto Katsiki,Egremni i ta strana) negde kraj juna-jul. I sama sam to dozivela (ledena) bas u tom periodu. Ali sam primetila da se najmanje njih zalilo kraj avgusta-septembar, a posto sam bila prosle godine na Zakintosu u tom periodu, a takodje sam mnogo puta procitala da je ljudima na Navagiu bila hladna voda, a nama je tad bila divno topla, zakljucila sam da mora da je stvar u periodu, mozda su tad neke povoljne struje ili nesto tako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... zakljucila sam da mora da je stvar u periodu, mozda su tad neke povoljne struje ili nesto tako.

Da, mnogi su se zalili da su imali hladnu vodu za kupanje na ostrvima.

Mi smo Jonsko more uglavnom obilazili krajem avgusta i u septembru i nismo imali nikakvih problema sa tim da je more bilo hladno.

Moguce je da se nekom zalomilo da se more "prevrnulo" bas u smeni kada su oni bili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice temperature mora tice, bez brige. U septembru se voda toliko ugrejala da ni vetar koji duva tri dana ne moze da je ohladi. U junu i julu donji slojevi vode su jos uvek prilicno hladni i kada dune vetar, more se "prevrne", tj. pomesaju se hladna i topla voda i posto hladne ima vise temperatura mora padne pa bude ledena za kupanje. u septembru je to nemoguce. :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi se dvoumimo izmedju Kefalonije i Lefkade otprilike u istom periodu, pocetak semptembra.

inspektor_nagib , da li rezervisao on-linom ili preko nasih agencija? I ako nije tajna koja cena je za Lefkadu? Kefalonija je preko Belvija, avionom za dvoje oko 600ev. za 1o dana i to u Lasiju.

Unapred hvala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi se dvoumimo izmedju Kefalonije i Lefkade otprilike u istom periodu, pocetak semptembra.

inspektor_nagib , da li rezervisao on-linom ili preko nasih agencija? I ako nije tajna koja cena je za Lefkadu? Kefalonija je preko Belvija, avionom za dvoje oko 600ev. za 1o dana i to u Lasiju.

Unapred hvala.

Prosle godine smo koristili taj aranzman kod Belvija (vila Kekatos - Lassi) i bili su potpuno korektni, doduse bio je jedan par koji je uplatio apartman na spratu a dobio apartman u prizemlju (ako se to moze nazvati problemom), ali je sto se nas tice sve bilo OK.

I mi smo imali dvoumicu gde da ove godine provedemo godisnji odmor, odluka je pala ponovo na Lefkadu, ipak nam je Lefkada nekako vise prirasla za srce.

Uplatili smo apartman za 2+2extra beds, "Koala Place" u mestu Vasiliki (mesto za surfere i kajtere). Gledao sam neke Ceske forume gde su ih Ceski turisti prijatno opisali, i direktno kontaktirao vlasnike apartmana. Oni mi poslali ponudu, ja njima avans i to je to, jos samo da dodje Septembar i odoh da teram dasku sve sa mitosom u stomaku.

Ponuda od Koala Place - Vasiliki, od 03.09. - 16.09. (13 nocenja), apartman 2+2extra beds sa kuhinjom i kupatilom, ukupno 290eur.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa ja sam malo proucavala bas temperaturu vode i neka kaze ko sta hoce, ali od svih forumasa, najvise njih se zalilo na hladnu vodu (porto Katsiki,Egremni i ta strana) negde kraj juna-jul. I sama sam to dozivela (ledena) bas u tom periodu. Ali sam primetila da se najmanje njih zalilo kraj avgusta-septembar, a posto sam bila prosle godine na Zakintosu u tom periodu, a takodje sam mnogo puta procitala da je ljudima na Navagiu bila hladna voda, a nama je tad bila divno topla, zakljucila sam da mora da je stvar u periodu, mozda su tad neke povoljne struje ili nesto tako.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice temperature mora tice, bez brige. U septembru se voda toliko ugrejala da ni vetar koji duva tri dana ne moze da je ohladi. U junu i julu donji slojevi vode su jos uvek prilicno hladni i kada dune vetar, more se "prevrne", tj. pomesaju se hladna i topla voda i posto hladne ima vise temperatura mora padne pa bude ledena za kupanje. u septembru je to nemoguce. :-)

Ma može i bez vetra del... :-)

I mi smo nešto tako mislili,ugrejaće se voda tokom jula,avgusta,a ni juni nije za bacanje,pa da se brčka u toploj vodici ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice temperature mora tice, bez brige. U septembru se voda toliko ugrejala da ni vetar koji duva tri dana ne moze da je ohladi. U junu i julu donji slojevi vode su jos uvek prilicno hladni i kada dune vetar, more se "prevrne", tj. pomesaju se hladna i topla voda i posto hladne ima vise temperatura mora padne pa bude ledena za kupanje. u septembru je to nemoguce. :-)

Veruj mi, moguce je itekako na Jonskom moru u septembru, narocito na strani ostrva koja gleda prema otvorenom moru (gde su uglavnom najlepse plaze), plus je dan kraci, plus kisa moze da padne i na par dana (to je skoro zagarantovano u tom periodu).

Sve u svemu, mnogo je veci broj pozitivnih stvari koji idu u prilog tome da se tamo valja zaputiti na letovanje u periodu kraj juna/ juli nego li u septembru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veruj mi, moguce je itekako na Jonskom moru u septembru, narocito na strani ostrva koja gleda prema otvorenom moru (gde su uglavnom najlepse plaze), plus je dan kraci, plus kisa moze da padne i na par dana (to je skoro zagarantovano u tom periodu).

Sve u svemu, mnogo je veci broj pozitivnih stvari koji idu u prilog tome da se tamo valja zaputiti na letovanje u periodu kraj juna/ juli nego li u septembru.

sto se tice kise, to je svakako verovatno! od 15. septembra na dalje, niko ne moze da garanatuje da nece biti kise. i pritom je dan duzi u junu, i to nekih 90ak minuta nego u septembru. to su prednosti letovanja u junu/julu. a kupao sam se prosle godine u jonskom moru i u maju i u julu i oktobru pa mi je bilo ok sto se tice temperature. doduse, nisam nesto posebno zimogrozljiv, tako da mozda i nisam neki reper. :-)

ali je istina da, sto se tice temperature mora, septembar bolji, tj. more je toplije nego u julu. ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Osim toplog mora, u septembru nema velike guzve i cene su malo nize nego u top sezoni. Motor ili auto mozes da rentiras na svkom cosku, moja preporuka je jedna (zaboravio sam ime) rentacar agencija na samom izlazu iz Nidrija prema Lefkasu sa desne strane, ja sam kod njih dobio odlican skuter za 110eur/10dana.

...

A da li znaš okvirno cene iznajmljivanja automobila?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka