hmmm

Oman - najlepse neotkriveno blago srednjeg istoka!

29 poruka u ovoj temi

Evo jos nekolicina slicica - pratite link:

Oman - Dhofar - Foto Tura

Ako ste zainteresovani za jos koju sliku, javite, imam ih na stotine!

Izmenjeno (hmmm)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pricaj,kako si otisla tamo,gde si bila smestena,sta si obilazila...Koliko dugo si bila?

Pricaj slobodno malo vise o svemu...Moze i detaljnije o tom izgubljenom gradu..I ako ima neka fotka sa tog mesta....:cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u severnom delu Omana, poluostrvo Musandam i bila sam odusevljena. Mi smo dosli iz Dubai-a za vikend i ostali samo jednu noc. Posle smo se dogovarali da idemo na jug ali bar na 3-4 dana kad bude neki praznik ili tako nesto, ali nismo jos otisli, nadam se da hocemo. Predivne si slike postavila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jako mi je drago da neko pise o Omanu!Toliko drugacije od onoga na sta smo navikli,a tako savrseno!Ljudi su toliko divni,neoptereceni,a opet vrlo otvoreni.Veoma dobro cuvaju svoju tradiciju,ali ni malo nisu "zatucani".Nazalost,nisam bila u juznom delu i zato mi je bilo zanimljivo da procitam ovu pricu.

Kada govoris(-te) o potpuno praznim i netaknutim plazama, znam na sta mislis(te)i kako to bajkovito izgleda.

Steta sto ljudi nisu upoznati sa ovom zemljom,a opet,ona je to sto jeste zato sto jos uvek nije komercijalizovana.

Veliki pozdrav i puno srece i uspeha u, nadam se,sto duzem boravku u Omanu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo linka za jedan blog o Salali i Dhofaru:

Dhofari Gucci

Super blog za one koji su zainteresovani da malo vise saznaju o juznom Omanu, zivotu, lepotama, pa i problemima. Ovaj post je bas specificno o turismu i lepim/interesantnim stvarima u Salali i regionu. Inace, pise (na engleskom) omanska devojka iz Salale koja je imala priliku da studira 5 godina na zapadu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam prokomentarisala foto-ture i nemam mnogo sta da dodam sem da si za sve u pravu. Oman je prelepa zemlja, a ljudi je cine jos lepsom. Kada sam sletela na aerodrom i videla zamotane zene taj dan mi ih je bilo zao, ali kako je vreme prolazilo, pocela sam da shvatam njihov nacin zivota, kulutru, tradiciju... To je sve suprotno od zapadnjackog poimanja sveta, a opet nimalo primitivno. Kada sam se spremala za put cula sam i citala po netu razne price o tome sta obuci, preporuke da devojke ne idu same ulicom itd. medjutim, imam utisak da je to najsigurnija zemlja na svetu. Kuce, automobili se drze otkljucani, "zapadne" devojke se setaju potpuno same i ja nisam dozivela nijednu jedinu neprijatnost!

Ko ima mogucnosti da poseti Oman, neka ne okleva!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno tako! I mi smo, takodje, svakojake 'price' i upozorenja procitali na internetu pred nas dolazak ... i, osim cinjenica da je zemlja konzervativna i muslimanska, ni sa jednom pricom se nisam vise slozila! Razne misinformacije po internetu su me ustvari podstakle da zapocnem ovu temu ...

Sto se tice preporuka za oblacenje, jedino je normalno ocekivati da se u tako konzervativnoj sredini 'zapadne' devojke bas ne setaju u mini suknjama i majicama na bretele sa 'golim' stomacima po samim ulicama gradova ... opet u kontrastu, na plazama mozemo da se 'setamo' kako god hocemo (sto za neke turiste podrazumeva toples i u tanga gacicama, mada mislim da ipak malo preteruju - ako ni zbog cega drugog, onda radi nekog osnovnog postovanja) ... posto sam ovde vec jedno 2 godine, moram da dodam da iako takva 'nepisana' pravila navodno postoje, ako 'zapadna' zena bas zeli da se secka u minicu nece je niko zaustaviti ... ali ce je svi definitivno pozudno gledati! wink.gif

A to koliko je zemlja lepa, a narod gostoljubiv, mislim da ni ti ni ja ne mozemo u potpunosti docarati ... Zaista, svi koji imaju mogucnosti treba da dodju i posete ovu lepu zemlju i upoznaju njen narod!

Inace, bezbednije mesto od Omana na ovoj planeti za sada nisam imala prilike da vidim - pogotovo Salalah. Naprimer, ne samo sto cesto volim da sama bez muza odem do grada u nabavku, sama da se ponekad prosetam ili odvezem do souq-a, itd., vec mi je u poslednje vreme preslo u naviku da ako treba da stanem kod bankomata, da 'caskom' svratim u bakalnicu, i slicno, niti gasim kola, niti ih zakljucavam, a dosta puta i tasnu ostavim u njima! Posto to svi isto rade, nikome nije cudno sto vide prazna a upaljena kola, niti ikome pada na pamet da ta kola ili nesto sto je u njima na bilo koji nacin dira - kamoli ukrade! Haram habibi!

U isto vreme, ne secam se kada sam poslednji put morala i jednu jedinu kesu sama da iznesem iz radnje - ako slucajno uzmem kesu u ruku odmah pocinje cika 'La, la!' (Ne, ne!) Woman, carry? No, no, I do it, I do it! Pola puta kada zaista kupim nesto sitno moram da se raspravljam sa njima da mogu sama da iznesem kesu i da me nece kostati zdravlja i lepote! plezko.jpg

Hvala na komenarima na foto-turi. Ako ti bude zelja da se kad tad vratis u Oman, i mozda svratis do juga, javi. Uopste mi ne bih bilo tesko da te malo provedem po Salali i okolini!

Caos!

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno se slazem sa hmmm,ja sam imala problem da oblasni ljudima u Beogradu da je Oman bezbedna i lepa zemlja.

Svi su me gledali u cudu i pitali se da li sam normalna?!

Pre ce me odzepariti u Beogradu nego u Omanu.

Najbolji kamilji kebab sam jela u Salali!

Nadam se da cu imati prilike da posetim Oman jos koji put!!!srce.jpg

:D

Kada si bila u Salali? Izvini sto sam znatizeljna, stranaca (pa cak i turista) ovde ima jako malo, a sto se tice Srba - samo troje!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam zivela u Salali vec sam je posetila na kratko(2 dan).biggrin.jpg

Zivela sam 6 meseci 2008god u Muskatu.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno tako! I mi smo, takodje, svakojake 'price' i upozorenja procitali na internetu pred nas dolazak ... i, osim cinjenica da je zemlja konzervativna i muslimanska, ni sa jednom pricom se nisam vise slozila! Razne misinformacije po internetu su me ustvari podstakle da zapocnem ovu temu ...

Imam ja zelju, ali ponestaje mogucnosti biggrin.jpg Moj tadasnji decko, a sadasnji suprug je radio neko vreme u Muskatu, pa sam bila kod njega u poseti. To je bilo tacno pre 6 godina, ali uspomene su i dalje lepe. Najbolje je bilo kad smo u povratku za Srbiju svratili u Dubai i u nekoj njihovoj "super-sajber-sonicnoj" zgradi u lift pun Arapa ulazi Omanac i ja kazem muzu, potpuno spontano, na srpskom:"Evo konacno neko nas!" biggrin.jpg

Hvala tebi sto si zapocela ovu lepu temu i postavila slike da se podsetim kako mi je lepo tamo bilo. A zivot je nepredvidiv, mozda i iskoristim tvoj poziv:D

Veliki pozdrav iz Bgd-a

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep opis Dhofara, super su slicice ,bravo ! :)

Nadam se da cu imati uskoro prilike da vidim i Salalu

pozdrav

:)

Izmenjeno (dahab)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka