dzoni bre

Koji hotel izabrati, Hurgada

1340 poruka u ovoj temi

Lenja sam, priznajem, napisaću utiske, obećavam:rolleyes:. Fort zaista ima nestvarnu plažu i, itekako normalan ulaz u vodu na više mesta, mi smo bili u blizini kluba 159 na plaži, tamo ima najviše stsndardnog plićaka. Istina je da ne možeš opušteno leđno da plivaš jer možeš da se nasučeš na neki koralni greben. Ali, kome je do leđnog plivanje pored one sile božije ribica, ja sam živa izgorela po leđima ne izlazeći iz mora, fotkajući ribe:D

.... A plivali smo do besvesti i to, rekla bih u dubokom moru kod nekih belih četvrtastih bova, tamo gde se viđaju kornjače, tu i ako ima korala veoma su duboko. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@buki.bune prozivam te ja, nego da samo razjasniš, izgleda, nejasnoće, jer  sem tebe niko nije uživao u ovom hotelu ove godine .... Ali sasvim je normalno kada nemaš inspiraciju da pišeš, kada sem tebe je malo, ili niko ne bira Fort, kakva greška...??? A neki neupućeni članovi pišu neistine.. Jeste skuplji sa obzirom da je 4 zvezde, ali je savršen za pitomo ronjenje i uživanje....Obožavam njegovu desnu plažu i opuštenciju u njegovom kafiću..... A ako su 159 ponovo otvorili za nas bez dece, uveče, sa  divnom muzikom, koktelima i uslugom i Ala cart večerama  ........ Šta više??? 

Izmenjeno (maštalica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaista nisam nikad isao skroz do kraja plaze, ali da kazem jedno 400-500m od srm svakodnevno, sa par izuzetaka, skoro svaki dan mi je pocinjao ronjenjem sa koralima, i ribicama. Zaista ne znam dokle se prostire  plaza, ali ono sto sam ja obisao iskreno ne bi preporucio nikom da udje napamet u vodu i zapliva. Izvinjavam se ako sam ppgresio, ne znam koliko je dugacka ta plaza. Ovaj deo koji sam ja obilazio je divno peskovito dno sa koralnim ppdvodnim ostrvima, koje svakako ne bi preporucio nikome bez opreme za ronjenje. Ima par kao ulazaka u more koji su obelezeni nekim kanapima ali vec posle 10tak m od ulaska moze se naleteti na ostre korale, i problem kod koralnih ostrvcadi ili kako god da ih zovemo je to sto idu maltene do povrsine vode, ili blizu, za ronjenje je pravi mali raj.

Jos jednom, izvinjavam se na gresci, ukoliko postoji neki deo plaze bez korala, to zaista ne znam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam ja osetila nikakvo prozivanje:D, bez brige. Hotel je specifičan i zato ne može biti često biran. Desni deo plaže ima veći razmak između suncobrana i stvarno je fenomenalan za opciju bez dece. Nama je menadzerka plaže objasnila da je u ovom levom delu naspram istočnog bloka velika gužva kad je stanje redovno, suncobrani su zbijeniji (za njihov pojam, što se mene tiče razmak može i manji da bude) i tu su svi sa decom pa je gungula. Meni to ne smeta, naprotiv. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mastalica.....Ne znam cemu takvo brecanje i takav stav.. I vidim da imate i prorocke sposobnosti, ili ste mi drzali stopericu da merite da li sam bio kratko ili dugo u vodi/plazi i sl.....Mozda su mi se i one silne krabe na obali koje iskacu iz rupa pojavile kao prikaze, bas na tom zapadnom delu plaze.....ko ce ga znati, cuda se desavaju. Da li imaju slucajno stene na ulasku u vodu u srednjem delu plaze, ili sam i to umislio. Sad moram dobro da se preispitam. Mi ili nismo bili na istoj plazi, ili nismo to doziveli na isti nacin....

Ja ne mogu reci da sam isao i jedan put do samog kraja plaze hotela arabeska, koja je zaista dugacka, i zaista se izvinjavam ako ima neki deo plaze koji ne odgovara opisu,  ali dokle sam stigao, a stizao sam sigurno jedno 4oo mozda i 500m, onako odokativno, od hotela SRM, i  svuda, ali bas svuda iskljucujuci mozda nekih 50m sa pocetka gdje je marina i luka, od granice sa srm, je prepuno koralnih grebena, ili kako god ono da nazovemo., Pescano dno sa razbacanim koralnim delovima, kao ostrva se izdizu iz peska, ima manjih, vecih, i svih oblika i boja, Neka su pola metra visoka a neka idu skoro do povrsine vode. Ostri kao zilet, i ja iskreno, za 11 dana tamo, nikoga nisam video da je usao u vodu bez opreme za ronjenje. Bilo je kupaca u tom delu sa pocetka, ali retko i malo. 
 I ne moze se reci da sam kratkotrajno boravio tu, jer sam verovatno u vodi na toj plazi proveo vise od vecine turista koji letuju tamo. Skoro svako jutro smo zapocinjali dan uzivanjem u ribicama i koralima, sa svim svojim zivopisnim bojama, i sumnjam da iko provede vezano 2-3 sata u vodi za citav dan. Nisam bas svaki dan isao na arabesku, po nekad smo i preskakali, ali kad odemo, bili smo u vodi po par sati, imam sigurno preko 20 sati video materijala snimljeno i mislim da sam svaki koralni sprud obisao par puta.  Supruga i cera u SRM kod palmica, na sam kraj plaze, a ja preskocim u arabesku na ronjenje.  Isli smo i popodne, ali sunce drugacije osvetljava pa nekako boje nisu uopste tako zivopisne. Ima nekoliko oznacenih ulazaka u vodu, sa nekim trakama kao obelezeni delovi gde moze da se udje u vodu sirine negde od par do desetak, mozda i 20 metara. E sad, mozda mislite na taj deo sa pocetka plaze od SRM, tu ima prvi ulaz, i tu nema korala par desetina metara sirine, sad nisam bas merio, odatle, krecu korali i idu kao sto rekoh dokle sam ja stizao, sigurno bar par stotina metara. E sad, zaista ne znam dokle ide plaza u arabesci, ali ja nisam ni jednom stigao do kraja korala, a plaze je bilo jos poprilicno. i za taj deo, zaista ne mogu nista da kazem, jer kao sto rekoh ne znam gde je leva granica plaze i kakvo je stanje tamo gde nisam istrazivao. 

Izmenjeno (bosske)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bosske, ne trebaju  mi ni štoperica ni proročke sposobnosti da bih znala da si svakako bio kraće na njegovoj plaži i ronjenju od mene, Fortovog  gosta... Očito da imamo različite percepcije, ali na osnovu Vašeg pisanja, sigurno ste uživali i dosta videli i bilo bi lepo da na njegovoj temi postavite fotografije i snimke, pa da svi uživaju. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je malo grubo i prepotentno nazivati nekoga koga ne poznajete, nekim tamo likom koji iznosi neistine. 

Iskreno, ne znam kako je bilo ranijih godina i u drugim terminima, ali mogu da tvrdim po broju zauzetih lezaljki u jutarnjem intervalu za vreme dok sam ja bio dole, da je broj gostiju hotela na plazi bio jako mali, u delu koji sam ja obilazio. Ni jednog trenutka nisam rekao bilo sta lose o plazi i moru koje pokriva arabeska, samo sam izneo svoje vidjenje da su podvodni korali opasni za plivace, bez opreme za ronjenje, i patika, na sta sam odmah napadnut da iznosim neistine. Da je losa plaza i more, sigurno ne bi visio tamo jako cesto, a u ostrinu korala sam se uverio kad je jedan od nasih zakacio prst na nozi i par sati nije moglo da se zaustavi krvarenje. I sa opremom za ronjenje se desavaju pehovi, to je normalno. 

Plaza srm je super za relaksaciju, ali nema nista zanimljivo pod vodom. Plaza arabeske je pravi mali raj za uzivanje u vodi, ali po meni nije za laganicu i plivanje, jer zacas ispod vas se pojavi greben, pogotovo ujutro kad sunce pravi odsjaj od vode i otrezava preglednost dna ako je glava iznad vode. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sreca pa nisam znala da su toliko ostri ti korali a i da ima kraba. U suprotnom ne bih ni krocila na tu plazu jer se plasim paukolikih stvorenja. Ja sam ulazila u onom ogradjenom delu gde sedi spasilac to je valjda na polovini plaze. Dva puta samo, videla sam ribe i te korlane grebencice i meni je bilo dovoljno. Svaki put je isto, mislim na ribe :D No dobro, nismo svi isti, ne preferiramo iste stvari. I ne razumem forumska prebacivanja za razlicite dozivljaje istog a jos manje prisvajanja hotela.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@JelenaK2 Hahaha, nema potrebe da se plasite bilo cega,  malene su krabice, izviruju iz rupica i nisu napadne uopste. Uostalom, vise se one plase nas, nego mi njih. Jeste da su radoznale pa malo vole da ceprkaju po stvarima, verovatno nekako "nanjuse" mrvice od hrane i slicno, ali su divne, i cim se priblizimo, bjezanija u rupe. Uostalom, mi smo samo jedna od ko zna koliko miliona vrsta zivih organizama na ovoj planeti i moramo da je dijelimo sa svima. 

A ne radi se o svojatanju plaze i slicno, vec samo mora da se reaguje kad neko ko te ne poznaje uopste, zna o tebi i koliko si bio gde, i sta si video i kako si to video...zar ne?

Korale nisam dirao, par otkinutih biljaka koje su plutale sam malo detaljnije zagledao, i vidim da imaju kao listove sa bodljama, ali na njih nema sanse da se posece , pa sad, sta je tu ostro, pojma nemam, ali decko rasece prst na nozi samo tako, mada ni on nije video sta je zakacio. . E sad, meni je ovo iskreno prvi susret sa koralima, pa sam isao logikom, bolje ne diraj, nego da ti pokvari ljetovanje. U perajama i sa patikama sam gazio opusteno po stenama na ulasku u vodu, i nisam primetio da su stene nesto ostre posebno, ali rukama nisam cackao nista. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste da su krabe i korali zivotinje ali prve se krecu a ove druge su fiksirane ahaha. Salim se malo ali imam strah i od paukova. Jedno vece sam iz onih stena videla kako izlaze te bas male krabe u SRM , nisam im vise prisla posle toga. Neki korali su otrovni i ne treba ih dirati. Ostri su okamenjeni, mrtvi korali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li uopšte ima hotela, ili agencije, koji u ponudi ima trokrevetne sobe?! Sin ima 14 godina, i ne vidim da ima ponuda za ovakav aranžman.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li uopšte ima hotela, ili agencije, koji u ponudi ima trokrevetne sobe?! Sin ima 14 godina, i ne vidim da ima ponuda za ovakav aranžman.

Ako placa sin kao odrasla treca osoba , moracete jednu double da platite i jednu singlu , to bude dosta skuplje ,  a na licu mesta , stavite u pasos novcanicu i trazite da budete zajedno . Nigde nisam cula da razdvajaju porodice ali nase agencije insistiraju da se ovako placa. MI smo platili double plus dete 11 godina samo avio karta i plus single za starijeg sina , a dobili oooogroman family suite sa dve sobe , hodnikom izmedju sa vratima  , dva kupatila ...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako hotel ima besplatan smestaj za dete do 14g, donece pomocni lezaj i platicete samo avio kartu. U suprotnom bice kako je @tatjanca napisala

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod nas u SRM je bila trokrevetna soba, sa tri odvojena lezaja, i standardni krevet je bio i treci, tj imao je kao i ostali, preko 30cm debeo dusek, samo je osnova bila hajde da kazem malo drugacija, jer su dva kreveta imali neki eko kozom presvucenu osnovu, a treci je bio drvena osnova, ali po velicini i obliku, bio je standardni krevet. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

WO je izbacio (cini mi se) baš povoljnu ponudu za Sunrise hotele za oktobar. Razmatram Sunrise Royal Makadi i Sunrise Select Garden. Da li je neko bio u oba pa da mi pomogne u donošenju odluke? Kakve su plaže, ima li podvodnog sveta (vodila bih klinca od 10 god pa bi mi značilo da može nešto interesantno da vidi)? Čini mi se da oba imaju tobogane, gde su bolji?

Pomoći će mi svaki savet i komentar. Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26684
    Ukupno tema
    895773
    Ukupno poruka