dzoni bre

Koji hotel izabrati, Hurgada

1340 poruka u ovoj temi

Mi smo bili 3x u hotelu sve je bilo divno, imate na temi dosta fotografija I utisaka sobe jesu malo starije ali uvek ciste, posteljina menjana peskiri.. Ako nesto nije u redu zovite menadzment bunite se sve resavaju:) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam 3 slike koje treba da nekog ubede da su sobe katastrofalno lose na TA. Pre svega soba u kojoj sam ja boravila uopste nema keramicke plocice. Celo kupatilo je bilo od nekog kamena, mermera sta li je. Iz prosle godine zalopojka zato sto je dete ujela neka buba i sto tobogani rade dva puta dnevno po dva sata. Svasta i u Turskoj tobogani ne rade po ceo dan osim Aqua parku. Ajde Vi lepo iscitajte komentare na Booking sajtu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav ljudi, prvi put devojka i ja idemo u egipat, zapao nam je za oko hotel sunrise meraki, deluje kao dobar izbor za mlađe parove. On ima 4* , ali me zanima da li bi neko mogao da mi preporuci hotel koji je u slicnom fazonu, a da ima 5*? I generalno, koji hotel bi preporucili mladom paru (da nema mnogo decije buke, pescana plaza i da je klopa dobra). Takođe, ako neko zna da mi kaze, koja je sustinski razlika u hotelima sa 4 i 5 zvezdica? Vidim da neki kazu za odredjene hotele od 4 da su na dosta visokom nivou, a za neke od 5 da su katastrofa.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Egiptu te zvezdice ne moraju da znace nista. Ima dosta onih sa 5 koji ne mogu Merakiju da pridju po bilo kom kriterijumu. Egipatska kategorizacija nema veze sa itom u evropi. Pogledaj ocene hotela na Booking sajtu i to je merodavno. zaobidji TA zbog laznih narucenih komentara.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U kratkoj pauzi, dok cerkica uziva u dnevnoj dremci, da se javim i ukratko prenesem iskustva a po povratku cemo u sitna crevca. Sunrise Royal Makadi je zaista po meni za sada pun pogodak. Prelijepa plaza, sitni pijesak, lagan plicak koji nije u nedogled, moze se posle 10tak metara zaplivati. Ima stijena citavom duzinom sirine nekih metar-dva, pa kvari utisak, ali ima dovoljno ulazaka u vodu da ne ometa uzivanje. Bazena, nema kakvih nema, olimpijski, sa prskalicama, decijim toboganima, sankovima u bazenu, mosticima, ogroman akvapark za bukvalno od 2-77 godina. Gde god se okrenes imas neki bar, sank u bazenu i slicno.

Radno vreme mi se malo ne svidja, jer krecu od 10 ujutro, a mi na kupanje izlazimo bukvalno u 6, pola 7 ujutro, jer je u 11-12h toliko vruce da se izdrzati ne moze, pa je malo nemoguce popiti nesto u to doba. (ali ko ce im zamjeriti, mucenici rade po 14 sati dnevno za 100-120e mjesecno, i stvarno bi bio grijeh upregnuti ih da rade jos od 7 ujutro). Samo da skontamo kako da uzmemo litrenjak nekog soka navece, i mirni smo hehe
Prostor je uredjen do zadnjeg detalja, zelenilo, trava kakvu nisam video kod nas nigde, kao po sundjeru da hodas, ja se ubih da napravim nesto slicno u Beogradu, i ne ide mi, a oni napravili u Sahari nesto za cim im zavidim samo tako. 
Renovira se deo kopleksa u levom delu, i tamo se objekti ne koriste, a vidim da izvaljuju stolariju i rade bukvalno full renoviranje. Kod nas je izgleda vec renovirano pa je alu stolarija, i sve je ono, poprilicno novo. 

Sobe su u bungalovima koji imaju po 10tak soba, prizemlje i sprat. Sobe, nekih 35-40m2, u Egipatskom stilu, kao one njihove pustinjske kuce, zidovi debeli 50tak cm, nema izolacije nikakve pa se usijaju tokom dana samo tako. Nisu hajtek sobe, sve je uradjeno da izgleda nomadski. Klime centralizovane, stim da svako podesava temperaturu u svojoj sobi, i hlade kao blesave. Kupatila ogromna, kombinacija mermer-plocice. Ima i terasa, dovoljnno prostrana. Sve besprekorno cisto. Svaki dan novi peskiri. Peskiri za plazu od 2 kvadrata, nisam bolje u zivotu video, debeli preko 1cm, svaki dan se menjaju. 
Za 10 funti kupujes i konobare i sve zivo samo tako, oblijecu oko nas kao da smo Bogovi, zaista. Zezamo se bas sinoc, posto je hladno pice pa se kondenz sliva sa casa, kod nas ne stigne ni da sidje do stola, vec neki od konobara naleti da obrise da se ne pravi barica. 
Svi su nasmijani, prijatni, zastanu i procaskaju, ako zelite da caskate sa njima, Animatori se bas trude, pogotovo oko dece, I onaj mucenik, sto okopava drvece u 2 popodne kad ne mozes 5 min izdrzati na suncu, kad mu se javis, odmah razvuce osmeh, klima glavom i pozdravlja kao da si mu rodj najrodjeniji. 
Hrana ko hrana, ko je gladan, nece ostati gladan. Da mi se svidja, pa i ne bas, ima vise od 100m svedski sto podeljen u vise grupacija, skoro 2 min mi je trebalo da snimim pmobilnim telefonom sve po redu sta ima, ali realno, isao sam redom, svaki dan probao od svega po malo, i sve u svemu, malo toga mi se svidja, a bas nisam izbirljiv sa hranom, ali krkaju zacine, da bi i opanak imao isti ukus kao snicla, kad ga zaspes nekim cudesima, kim mirodjija, kari, ko ce ga znati sta je, ali ubija koliko zacine vecinu hrane. No, ko je gladan, a meni se vec evo posle 6 dana smucila i hrana i sve ostalo, jer sam preterao, naci ce za sebe sta mu pasuje. Ima palacinke, sireve, pomfrit, gulas, supe i sl, sto moze da se probere da ne kida na zacine. Opet, kome se sta svidja....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da planiram ovaj hotel za sledeću godinu baš zbog lepe plaže i sadržaja za decu, sad si me iznenadio sa tim stenama na prilazu u vodu, njih do sada  niko nije spominjao. To ne bi odgovaralo ni nama odraslima, a kamoli deci. Da li možeš da mi opišeš detaljnije prilaz u vodu, i ako imaš slike tih stena? Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To nije stena nego koralni greben i odlican je za snorkeling:-)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisi me uopšte utešio. Ako ću svaki put da lomim noge kad ulazim u vodu, hvala lepo... :) Meni je prilaz u more najvažniji, ove godine u Caribbeanu je bio savršen!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To uopste nije prilikom ulaska u vodu...ulazak je kao u CWR,samo je plaza manja...a hotel daleko bolji od CWR.Naravno,ukusi se razlikuju....samo sam zelela da napomenem da ovde nema kriticnih ulazaka u vodu i da je potrebna obuca.U dobra vremena smo ronili i u susednom FA jer je daleko vise korala...neko Egipat voli i zbog podvodnog sveta :-)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima stena sirine oko pola metra na ulazu u vodu ali ne celom duzinom plaze vec na par mesta. Kao i mesta izmedju dve stene gde se ulazi normalno. Ta stena visine do 15 cm za odrasle nije nikakav problem da stanu na nju i udju u more.  Dakle onaj ko nije bio u delu plaze gde je Nasaya restoran nije ih mogao ni videti jer u drugom delu ih nema. To nisu ostre stene vec uglacane poput veceg kamena i nikakva obuca nije potrebna.

Ovo za zacinjenu hranu me zacudilo jer prosle godine to nije bio slucaj. Englezi kao vecinski gosti je nikako ne bi jeli. Mozda je ove godine prilagodjena domacim gostima. Hrana i bazeni , akva park su upravo bili najveci plus ovog hotela. Odlicni a la cart restorani.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

SunRise8, hvala ti. Član koji je trenutno tamo je napisao da su stene celom dužinom plaže u širini 1-2 metra, pa me je to zabrinulo. A taman sam mislila da sam pronašla hotel za sledeću godinu i da ne moram više da istražujem. Volim i ja snorkeling i predivni podvodni svet, ali to mogu da nadoknadim izletima. Mnogo mi je važnije da plaža najvećim delom ima lep prilaz u more.

Meni je u Caribbeanu bilo sve ekstra, i plaža i usluga i hrana, ne znam zašto ga mnogi kude. Zaista nijednu zamerku mu nisam našla. Ako kažete da je SRM još bolji, onda stvarno jedva čekam sledeću godinu :) 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo slike plaze gde se vidi to kamenje. Kamenja u vodi nema. 

93826067_1551475551694822_2378544719497003008_n.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne treba sad praviti od buve slona, Pa ja napisah da je vecim delom na ulasku u vodu stena sirine metar do dva, i da ima vise uredjenih mesta za ulazak u vodu. Na svakih 20tak metara ima 5-6 metara ocisceno i pescani ulaz u more. Stena je poprilicno ostra, ali je vise neudobna za hodanje, nego sto je opasna da moze da posece i sl., i nema potrebe da se gazi po njoj, jer ima sasvim dovoljno prostora da se ona izbegne i udje u more. Dno je svuda peskovito, mada ima tu i tamo po koji kamen, mada neko cudno kamenje se moze naci u vodi, komplet sastavljeno od peska, kao da je presovan pesak. Ali to je bas ako idemo u sitna crevca. Popodne se znalo desiti da voda donese odumrle korale pa bude malo " prljavo" po povrsini uz obalu, ali beznacajno je za uzivanje u bas toplom moru.
Ima i neka stara ribarska mreza u desnom delu kupalista na 20tak metara od obale, pokusao sam da je izvucem, ali je poprilicno usla u pesak pa nisam mogao da je iscupam,  ali ne smeta za kupanje, samo eto nije bas prijatno gaziti po njoj u vodi, ako bas naletis na nju. Plaza sunrise nema korala nigde, isao sam i iza bova, ali nisam naisao ni na jedan koralni greben, video sam par raza, ribica standardnih i tako to, ali nema korala, dok na plazi susednog hotela, arabeska, citava plaza vrvi od kraba a more je prepuno koralnih grebena. Kao mala ostrvca ppd vodom, zivopisnih boja sa svim mogucim i nemogucim bojama ribica i ribetina.  Plivanje na toj plazi bez snorkeling opreme je nemoguce, jer koralni grebeni idu bukvalno do povrsine vode, ostri su kao zilet i za klasicno plivanje nisu nikako, ali za ronjenje su dozivljaj samo takav. Gostima sunrise navodno nije dozvoljen ulazak na plazu, ali sveti 1 dolar cuda cini, i odjednom menja izraz lica radnika koji je na ulasku iz mrzovoljnog not allowed, u samo izvolite, ali ne smete koristiti lezaljke i ici u hotel...

Inace, do nekih 10 ujutro plaza je pusta, ( samo se u moru mogu videti cevi za disanje od posetilaca srm, jer se taj hotel arabeska bio pretezno napunjen englezima, posle 10 tu i tamo po neko se pojavi, i tek popodne je eto moglo se reci da na plazi ima jedno 30% popunjenosti, ali u vodu ne ulaze...

Sinoc smo se vratili, i u razgovoru sa osobljem, mislim da trenutno samo par britanaca ima u hotelu, vecina su Rusi i Ukrajinci, pa su angazovali i Beloruskinju animatora, nas je bilo 20tak, i ima egipcana. Bilo je bas puno egipcana, i ruku na srce, nisu zaista nicim direktno smetali, ( cak sta vise, njihov odnos prema deci me zaista odusevio, mojoj cerkici od 2 godine svi su se smeskali dok ih je obilazila i na nekom avom jeziku se "svadjala" sa njima, ljubazno pitali da se slikaju sa njom, jer ima skroz svetlo plavu kosu, to njih bas odusevljava) ali me dusa zabolela svaki put kad odem u restoran i vidim kako tovare hranu na stolove, toliko da mislim da ono sto 4clana porodica navali na sto, ne bi moglo 15toro da pojede, i calabrcnu nesto od toga, odu, i ostave brdo hrane koja se baca. Ne znam, ali, kad vidim alavost koja rezultira bacanjem hrane, bas me ubije u pojam. Pa rodjeni, imas svedski sto od 100 metara, oni momci sipaju koliko hoces i sta hoces, jedi koliko mozes, al greota da se toliko hrane baca, Ili recimo, piju kafu iz onih papirnih casa u bazenu, i samo zguzvaju casu i ostave u vodi. Ovi mucenici sto rade na bazenu to momentalno pokupe, tako da nema problema, ali bahatost im je bas izrazena. Iza njih sto i oko stola ostane, kao kod nas posle prvomajskog uranka, salvetama se brisu ruke i bacaju na pod, imaju obicaj deca da sede na stolovima za rucavanje, ili cak da stoje i djuskaju na stolovima za vreme jela. Ulecu preko reda, guraju se...ono, bas ponasanje koje je izazivalo da sam poceo vrlo energicno da ih vracam u red, mada su to vecinom radili i radnici hotela. 

Na egipcane su ogorceni radnici hotela, ali srecom posle par dana najezde egipcana, zamenili su ih braca Rusi, koji sem sto sljokaju kao...Rusi, stvarno su skroz ok. I mrtvi pijani uredno pozdravljaju i ponasaju se kao trezni.  Ovo sve navodim, ne kao zamerke za bilo sta u ovom hotelu, vec cisto iznosim svoje vidjenje stvari, koje meni zaista nisu smetale(sem bacanja hrane).
Sve u svemu, zaista je jedno predivno iskustvo, i ako je ovako bilo sa stesanim brojnim stanjem i osoblja i animatora, kojih je pre korone bilo 40, a sada 6, onda mogu misliti kakav je merak kad je sve u fulu. 
Inace, na plazu smo izlazili nesto pre 7.ujutro, jer posle 11 zaista nije moglo da se dise od vrucine, iako je vetar pirkao. Onda od 11 do 1 na bazene, gde je daleko prijatnije, pa rucak, onda akva park do 4, i plaza do nekih 7 navece, kad je krcato, i kad stvarno moze da se uziva. Poslednja 2 dana je bilo dosta nelih planktona u vodi pa su se neki zalili na svrab, pojedinacni slucajevi, ali to je more, kao i svako drugo, i nismo mi jedini zivo svet u njemu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cak evo sad gledam i na google earth se jasno vidi taj deo gde stena izviruje iz plaze. Gledajuci iz pravca hotela prema moru, sa desne strane ide dugacak mol, koji zalazi daleko u more, uz njega je ogradjen pojas za pristup camcima i skuterima za vodene sportove, i onda krece kupalisni deo. Tu ima deo ulaza bez stene, i onda krece stena koja se proteze vecim delom do kraja plaze sa prekidima. Crne je boje, i tu jasnije moze da se vidi o cemu se radi. Zaista nije nesto sto utice na uzivanje, ali realno, mogli su i to da rasture, nije to sad milion kubika kamena, i ovo bi jedan pikaner zavrsio za dan,  ionako su im tu gradjevinske masine, renovira se levi deo i pravi neki VIP odeljak, jer vidim da ispred svakog bungalova prave zaseban bazen, i kako mi rece jedan od menadzera ili sta je vec, kao to je VIP odeljak, za lojalne goste i visoke zvanice. 
U povratku smo u pus pauzama na aerodromu pricali sa nekoliko ogorcenih nasih turista, ali zaboravih koji hoteli su bili u pitanju, u poredjenju sa onim sto oni pricaju da su doziveli, mi smo sa ovim hotelom postali prezadovoljniji nego sto smo bili prilikom polaska. 
Samo da dodjem do vremena, i sredim fotografije, napisacu malo detaljnije o svemu, u temi o ovom hotelu. Sve u svemu, ja se bolje porodicno u zivotu nisam proveo, mada vidim da takvo misljenje dele i ostali iz nase grupe sa kojima smo se upoznali i druzili. Za porodicu, pogotovo sa malom decom, je stvarno pravi mali raj. Zbog ogromnih vrucina  i deteta od 2 godine, nismo isli na izlete po pustinji, jer je tesko bilo disati i na plazi, a kamoli u Sahari, a iskustva  onih koji su ili na snorkeling su pored uzivanja u ronjenju imala takodje zajednicki imenilac, ogromnu vrucinu, pa smo odlucili da preskocimo te izazove. 
 Smesteni smo bili u objektu 24, odmah do akva parka, i sve je bilo na dohvat ruke. tobogana ima za sve uzraste, od maleckih pecurka tobogana od metar, do ogromnih kod kojih se uz upotrebu podmetaca postizala bas gotivna brzina. 
Hrana, kao sto sam i naveo ranije, zacine koriste nemilice, ali malo su smanjili kad su Bacuske stigli, ali opet imaju neku silinu, koja se iskreno meni ne svidja. Ali svakako je bilo lijepo probati i te ukuse. Skoro nista ne sole, ali soli i bibera ima na stolovima, pa ko koliko voli, ali mirodjiju, kari, cimet, kim i sl, bas vole da udrobe u sve. U svakom slucaju, od 100m svedskog stola, i 80% da vam se ne svidja, opet ostaje "skromnih" 2o metara, da se nadje ono sto prija. Govedji gulas im je savrsen, ribe raznovrsne, od barakude, skuse, i vecine kojima ime ne znam ni izgovoriti, su bile izvrsne, 
Nismo ni jednom isli u alacarte restorane, gledali  smo da obroke obavimo sto brze, pogotovo veceru, a u alacarte se ceka na jelo,  jer je od 8 pocinjao mini disko za klince, pa je cera euforicno trcala na veceru, da je sto pre otalja, jer ceka je pingvin, stumpf i jos neke zivuljke da plesu. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bosske, ti si lično opisao hotel u kome si boravio, i za to hvala! Ali Fourt da nema plažu za normalam ulazak u vodu, e to nije tačno.....Mi koji smo u njemu boravili.....znamo.....Žao mi je što @buki.bu koja je ove godine bila u njemu i uživala  još nije postavila utiske....  I da negira ono što ste samo na kratko gostujući doživeli,,,, Zapravo, hotel je zaista za 4  jake zvezde, ali plaža za punih 5, jednostavno, preskočite onaj srednji  deo što ste vi možda videli sa koralima, a levo i desno gledano prema moru , uživancija.... Posebno, najbolji deo plaže, zapadni deo.....Uživancija, takodje, mali i divan kafić.... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26694
    Ukupno tema
    896013
    Ukupno poruka