dzoni bre

Koji hotel izabrati, Hurgada

1340 poruka u ovoj temi

Dragi svi, hvala puno na preporukama i savetima. :thankyou2: Jako mi je razjasnilo neke stvari. Nismo jos odlucili koji cemo hotel izabrati, ali bar znamo kako da razmisljamo sad i cime da se vodimo. U svakom slucaju, jedva cekam da se bucnem u more i udaljim se o posla, svakodnevnice i prica o zarazenima, koroni i ostalim glupostima koje opterecuju. :suncase:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

P.s. Nadam se da je tamo opustenija atmosfera povodom virusa....

Izmenjeno (Lavender)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put u Egiptu i uplatili CW od 19.9, supruga i devojcica od 3 god.

Procitao dosta korisnih komentara za ovaj hotel ali nisam nasao nista o:

1. Koliko kesa je pozeljno poneti? Da li je dovoljno samo za baksis ili i za ne daj boze?

2. Sa kesom mi je uvek frka gde ga ostaviti posto vidim da sef nije standardan u sobama sto me cudi za hotel od 5*.

3. Gde sa pasosima?

4. Da li primaju kartice svuda ili samo mestimicno?

5. Koliko i kome ostavljati baksis da bi usluga bila potpuna

Za sad toliko, hvala

5-baksis nije obavezan kao ni kod nas u kafani, ali se ocekuje. Licno ga dajem tek po obavljenoj usluzi, moze da se ljuti ko koliko hoce. Vise od evra ne dajte :) Ostavljam par puta na krevetu, kvalitet ciscenja je isti mozda eto naprave neke zivotinje od peskira npr :) Ali vec cete proceniti sami kada i da li treba nekome da date baksis.

4. U marketima, restoranima, vecini prodavnica, da.

3. Ja sam trenutno u CWR, pasosi su mi u sefu, 15.put u egiptu nikada nista mi nije nestalo. Neki hotelu imaju sefove i kod recepcije.

2. Kes ili u sefu ostavljam ili nosim sa sobom, ali stvarno nikada nista mi nije nestalo. Oni pare ni sa komode ne pipaju, osim ako su na krevetu jer onda znaju da je to baksis.

1. Ako kupujete karticu za mob npr treba Vam npr 9 evra za 16gb, suvenire kupujte u Tc Kleopatra, Senzo itd, tu mozete karticom. Ako idete na izlete, treba Vam kes i zato, vidite na fb Nur Travel cene i onda cete znati koliko Vam za to treba kesa. Plus eventualno za taxi itd.

Ne znam da li sam sve odgovorio, ali pisite ako treba jos neka info.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. Koliko kesa je pozeljno poneti? Da li je dovoljno samo za baksis ili i za ne daj boze?

2. Sa kesom mi je uvek frka gde ga ostaviti posto vidim da sef nije standardan u sobama sto me cudi za hotel od 5*.

3. Gde sa pasosima?

Za sad toliko, hvala

5-baksis nije obavezan kao ni kod nas u kafani, ali se ocekuje. Licno ga dajem tek po obavljenoj usluzi, moze da se ljuti ko koliko hoce. Vise od evra ne dajte :) Ostavljam par puta na krevetu, kvalitet ciscenja je isti mozda eto naprave neke zivotinje od peskira npr :) Ali vec cete proceniti sami kada i da li treba nekome da date baksis.

3. Ja sam trenutno u CWR, pasosi su mi u sefu, 15.put u egiptu nikada nista mi nije nestalo. Neki hotelu imaju sefove i kod recepcije.

2. Kes ili u sefu ostavljam ili nosim sa sobom, ali stvarno nikada nista mi nije nestalo. Oni pare ni sa komode ne pipaju, osim ako su na krevetu jer onda znaju da je to baksis.

1. Ako kupujete karticu za mob npr treba Vam npr 9 evra za 16gb, suvenire kupujte u Tc Kleopatra, Senzo itd, tu mozete karticom. Ako idete na izlete, treba Vam kes i zato, vidite na fb Nur Travel cene i onda cete znati koliko Vam za to treba kesa. Plus eventualno za taxi itd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

3. Gde sa pasosima?

Za sad toliko, hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Prvi put bismo isli u Egipat krajem septembra - pocetkom oktobra. Imam par pitanja.

Kakva je klima tada, da li se moze ceo dan uzivati u kupanju ili bude pretoplo izmedju 13h i 15h? Kakva situacija sa vetrom bude i temperaturom mora, da li je moguce kupati se u otvorenom moru?

Trebala bi mi preporuka za hotel. Naime isao bih sa devojkom, oboje smo mladi, 25 god, pa ne bismo bas u neki penzionerski hotel, al ni nesto gde je previse zivo, ipak je odmor od frke i jurnjave po bg i ns. Takodje, voleli bismo da ima pescanu plazu i da moze dosta da se pliva i pomalo da se roni (ne mora obilje korala). Ukoliko je u tom periodu problematicna temperatura vode ili vetar za otvoreno more, bilo bi dobro da ima neki lep velik bazen ili laguna gde se moze naplivati :)

Za oko mi je zapao cws naravno zbog plaze i albatros citadel zbog nekako izgleda na slikama kao da je mali grad, iako nisam video da ima veliki bazen ni pescanu plazu. Otvoreni smo za sve preporuke.

Budzet bi nam bio do 600e po osobi za 7-10 dana

Hvala unapred i cuvajte se :)

Izmenjeno (lexinho021)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li moze par informacija o hotelu Continental u Hurgadi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim ljubiteljima Egipta! :)
Ja i devojka planiramo prvo letovanje u Hurgadi, čitao sam prethodnih 20-ak stranica, ali su mi utisci pomešani. :D
Naime, mi tražimo pristojan hotel, sa lepom plažom, ja obožavam da ronim, pa bi bilo lepo da ima korala. Zaključio sam da tako nešto nudi CWR, ali ne sviđa nam se što je daleko od grada (koliko sam shvatio) i nema gde da se prošeta... Ispravite me ako grešim? :D
Dakle, bitno nam je da ima lepu plažu, fin smeštaj, dobru hranu i da bude relativno blizu nekih dešavanja (ne zanimaju nas klubovi i izlasci :D).
Nadam se da nisam bio previše konfuzan... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

CWR ima lepu plazu,ali nema koralni greben,imate temu sa ovim hotelom...vecina hotela sa najlepsim plazama se nalazi u Makadiju ili Soma Bay..ima ih i u Sahl Hashees-u. Hoteli koji su na setalistu nemaju bas impresivne plaze...

Ne znam kakva desavanja ocekujete...posto ste napisali da bude blizu nekih desavanja...Mozda da pogledate Hotel Continental

Ne znam koliko sam Vam pomogla,ali divni hoteli poput White Beach Steigenberger al dau beach,Pickalbatros Palace Resort bas i nemaju plaze iako su na dobroj lokaciji i sa izuzetnim sadrzajem:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod hotela Ali Baba Palace je vidna oseka.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima na savetima i pomoći. Ovaj Egipat mi je totalna nepoznanica. Evo polako sužavamo izbor i nadamo se da ćemo biti zadovoljni. Javljam šta smo odabrali a sugestije su i dalje dobrodošle

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

CWR ima lepu plazu,ali nema koralni greben,imate temu sa ovim hotelom...vecina hotela sa najlepsim plazama se nalazi u Makadiju ili Soma Bay..ima ih i u Sahl Hashees-u. Hoteli koji su na setalistu nemaju bas impresivne plaze...

Ne znam kakva desavanja ocekujete...posto ste napisali da bude blizu nekih desavanja...Mozda da pogledate Hotel Continental

Ne znam koliko sam Vam pomogla,ali divni hoteli poput White Beach Steigenberger al dau beach,Pickalbatros Palace Resort bas i nemaju plaze iako su na dobroj lokaciji i sa izuzetnim sadrzajem:D

Što se tiče dešavanja, nisam mislio na klubove i pijanke. :D

Samo da ne bude hotel i oko njega pustinja, a iz nekih komentara sam zaključio da je takav slučaj sa CWR hotelom? 

Dakle, ne mora da bude hotel u centru, ali da ima mogućnost da se od njega prošeta do nekih restorana, kafića, suvenirnica... Nije nam problem da se šeta i 2-3 km ako treba... :rolleyes:

Izmenjeno (antovicma)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče dešavanja, nisam mislio na klubove i pijanke. :D

Samo da ne bude hotel i oko njega pustinja, a iz nekih komentara sam zaključio da je takav slučaj sa CWR hotelom? 

Dakle, ne mora da bude hotel u centru, ali da ima mogućnost da se od njega prošeta do nekih restorana, kafića, suvenirnica... Nije nam problem da se šeta i 2-3 km ako treba... :rolleyes:

Hm,tako nesto bas i ne postoji...znaci najbolje plaze su u zalivima Makadi,Soma i Sahl H.,a to nije 2-3 km od grada.Hoteli koji su u samoj Hurgadi nemaju takve plaze...neko je vec spomenuo ako se odlucite za super plazu,uzmete taksi do grada,kod njih taksi zaista nije skup...ili pogledajte hotel White Beach(imate temu)-izuzetan,na setalistu a nije da nema plazu ,ali koralni greben nema:neznam:S druge strane izbor hotela je ipak individualna stvar,svako trazi nesto drugo pa je nezahvalno preporucivati,ali ovom je tesko naci manu:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja i devojka planiramo prvo letovanje u Hurgadi, čitao sam prethodnih 20-ak stranica, ali su mi utisci pomešani. :D
Naime, mi tražimo pristojan hotel, sa lepom plažom, ja obožavam da ronim, pa bi bilo lepo da ima korala. Zaključio sam da tako nešto nudi CWR, ali ne sviđa nam se što je daleko od grada (koliko sam shvatio) i nema gde da se prošeta... Ispravite me ako grešim? :D
Dakle, bitno nam je da ima lepu plažu, fin smeštaj, dobru hranu i da bude relativno blizu nekih dešavanja (ne zanimaju nas klubovi i izlasci :D).

Pogledajte neki hotel u Sahl Hašišu.. Mi smo bili u Pyramisi prošlog leta. Hotel je ogroman, ima odličnu plažu, ima koralne grebene , pogledajte na temi o hotelima ima puno slika. U Sahlu postoji šetalište pored mora, zaliv je prelep.. 20 -ak km je od grada a taxi je 5e u jednom pravcu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26694
    Ukupno tema
    896013
    Ukupno poruka