dzoni bre

Koji hotel izabrati, Hurgada

1383 poruke u ovoj temi

Pozdrav drugari i drugarice>>>

Ove godine smo zbog cele situacije ono da tako kazem prinudjeni da promenimo nase decenijske navike i sa Grcke predjemo na Egipat, a Hurgadu sam tek prije 15tak dana locirao na mapi , da vidim uopste gdje se to nalazi. 
Isli bi krajem avgusta, tj oko 30tog, pa evo vec 10tak dana sam bukvalno iscitavao stotine i stotine stranica vezano za izbor smestaja u Egiptu, i imam utisak da sto vise citam, sve vise sam zbunjen i sad da me neko pita sta sam sve procitao, ja pojma nemam. Pomesalo se gradivo.
Idemo supruga, ja i cerkica od navrsene dve godine, nismo nikakva zakerala, niti idemo na letovanje da bi trazili dlaku u jajetu, zavirivali po coskovima i jurili da nadjemo neku manu. Hrane vidim da ima u izobilju svuda, ako ima hljeba i pastete, necemo gladni ostati.

Ono sto nam je bitno, ako vec idemo na ovaj tip hajde da tako kazem, zatvorenog letovanja, je da ima sadrzaja kojim moze da se ispuni vreme.  (Niko ne ocekuje blagodeti koje nudi istrazivanje ostrva po grckoj i uzivanje u svim adrenalinskim i istrazivackim akcijama)
Mislim prvenstveno na zanimacije za decu i nas matore, tipa akvaparka i slicno. Plaza je bitno da je sitni pesak i da ima plicaka moze kinderce da se igra u plicaku, da ima sta da se vidi i obidje, bez nekih prevelikih ocekivanja. 
Zato bi nam i znacilo da probamo ovako da dobijemo neku preporuku, za sta se unapred zahvaljujem od srca , posto vidim da dosta hotela postoji sa vise naziva, neki opet imaju slicne nazive, pa vise ne mogu da pohvatam sta je sta.

Za sada su u nazovimo uzem izboru
-Pyramisa Sahl Hasheesh Beach Resort
-Albatros Palace Resort (za koji ne mogu da pohvatam nikako informacije, koji je koji hotel, white beach , trte mrte, koji od tih je za decu i slicno, da li mogu da se koriste recimo tobogani i slicno od drugih hotela iz tog albatros lanca) i  
-Sunrise royal makadi. 


Nije nam bitna lokacija, jer u hurgadu svakako necemo da idemo sa malim detetom, a i posle celodnevnog uzivanja na palzi i akvaparku, jos kad se natovarimo za veceru, ko je lud da ide u setnju hehe.
Ili ako ima nesto dobro iz lanca sa 4 zvezdice, da ima slicno. VIdeo sam onaj veliki jungle akva park, koji koristi plazu od danae hotela, pa smo i to razmisljali. Vidim da su svi hoteli tu izmedju 1300 i 1500e za 9/10/11 dana, zavisno od ture, sto i nije neka razlika u ceni za nas troje.

Izvinjavam se na ovolikom referatu, ali pokusao sam da sto pribliznije objasnim sta se trazi, kako bi ljudi dobre bolje mogli da nam malo pomognu oko izbora. Hvala unapred. 
 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj predlog je Sindbad club. Ima dosta tobogana za decu svih uzrasta. Imate za odrasle par velikih tobogana. Pored.tobogana postoji i bazen sa talasima. Okruzenje oko tog bazena za moj ukus je odlicno. Ima divnu pescanu plazu sa postepenim ulaskom u vodu kao i snek bar i bar na istoj. Nalazi se na drugoj liniji od mora , 6 min. Hoda po hladovini. To je mnogo manje hodanja do mora u odnosu na velike hotele koji su na prvoj liniji gde je udaljenost restorana i soba do plaze i do 1km. Ovaj hotel se nalazi na lepom uredjenom setalistu Memsa. U ovom hotelu sam bila, pa preporucujem. Ove hotele koje ste nabrojali nisam posecivala. Bila sam u hotelu pored Albatros Palasa i gosti su se zalili na losu plazu, plicak, velika plima i oseka. i ulazak.sa pontona. Nalazi se na  jedno 15-18 km od grada. Piramisa je na oko 20-25km od grada u prelepom zalivu sa jos lepsom plazom . Tu postoji setaliste, Royal Makadi je malo dalje od Sahla gde se nalazi Piramisa, a gosti kazu da je hotel bas dobar.

Od.Sunrise hotela pogledajte Mamlouk i Garden sa svim sadrzajima.koji su vam potrebni i odlicnom uslgom. Garden vise podredjen deci i blizi toboganima, a da generalno nema veze gde ste smesteni jer koristite usluge oba hotela. U Sunrise lancu hoteli su pokriveni Wifi. Ova dva hotela se nalaze jedan do drugog na par kilometara posle Albatros Palasa.

Mnogi hvale i Titanik Royal, ali stvarno nisam razmatrala.nikada ovaj hotel zbog prevelikog plicaka.gde ne.mogu da zaplivam, ali za decu je bas taj plicak odlican. Gosti ovog hotela mogu koristiti usluge hotela TITitanik aqua park, koji je trenutno zatvoren.

Ako mogu jos nekako da Vam pomognem slobodno se obratite

Slika lezaljki u pesku pored bazena sa talasima

IMG-94a8eb8ee69e05aacfab7d31c1f65bd4-V.jpg

Izmenjeno (seagull)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ne zelite da napustate hotel onda Sunrise Royal Makadi jer ima odlican akva park, odlicnu uslugu, plazu sa postepenim ulaskom pescanu, wi fi svuda kao i mogucnost odlaska na plazu Forta zbog snorklinga. 7 a la cart restorana sa neogranicenom mogucnoscu poseta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo ljudi,

Za nas dvoje od 27 i 29 god, prvi put u Egiptu.

Istražujemo ali ne možemo da suzimo izbor.

Interesuju nas plaža (ne bazeni, tobogani), još bolje ako ima korala i ribica. Dobra hrana (za tamošnje okvire) i da su lepe i čiste sobe. Sedam ili deset dana za ne više od 1500 evra za oboje. Još bolje ako je jeftinije od toga.

Ne volimo gužve i dodatne sadržaje. Otišli bi samo na izlet da vidimo delfine i taksijem do grada možda.

...po ceo dan na plaži i naravno da jedemo. Odlično bi bilo da ima i wi-fi u sobi :D

Iščitali smo tonu stvari u poslednje dve nedelje i mislim da znamo sva opšta mesta ali i dalje smo daleko od toga da shvatimo šta bi bilo najbolje za nas.

Jako bi nam značilo ukoliko neko imao neki predlog ili ima slična iskustva, Hvala vam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi ljudi i iskusni putnici, prvi put bih sredinom septembra letovala u Egiptu, pa molim za pomoć:

 

Možda ovo nije adekvatna tema jer se ja dvoumim izmrđu Šarma i Hurgade, ali ukratko: mi smo par bez dece, volimo da plivamo i bitna nam je dobra plaža bez plićaka, voleli bismo i korale, ali ne bismo baš skakali ni u ambis sa grebena.

 

Konkretno, dvoumim se između Forta i Pyramise sa jedne strane (naginjem ovde Fortu) i nekom hotelu u Sharmu sa druge strane (novi Albatros Resort ili Savoy). Pa ako je neko bio na obe strane, da preporuči.... ne smeta mi ponton u Sharmu, ali ne bih baš da je voda ogromna dubina, zamišljam ajkule i sve po redu tu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na pomoci. Za sada smo ipak prevagnuli ka Sunrise Royal Makadi, samo nas zezaju termini jer dok se mi premisljamo, prodje voz za 29ti avgust. Sad ce biti malo cupavo da se iskombinuju godisnji odmori za 02. septembar, ali probacemo. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bosskeSRM je odlican I cena nikad povoljnija, imate temu o hotelu, ukucajte u lupicu pa iscitajte mi smo bili 3x:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na sugestijama, mnogo znace.
Iscitao sam citavu temu  o tom hotelu, i stvarno vidim da nema zamjerki. Naravno, ne mislim ja ni drugi hoteli da imaju nesto lose, lose moze da bude samo nekome ko podje da nalazi mane...ako krenes da uzivas, malo ti za srecu treba. 
Jedino sto sam skontao da su resorti koncipirani ono kao tematske neke zajednice, za odredjenu klijentelu, pa samo ne bi , kad vec imam samo 10 dana na raspolaganju, da upadnem u neko penzionersko/rejv/snobovsko i slicno okruzenje. Ja sam svoje ludorije po pitanju ljetovanja ispucao, sad je sve podredjeno podmlatku, i iako je jos mala (2 god), ne bi volio da nema sadrzaja za njeno uzivanje, mada ona kad vidi tobogan, tu prestaju sva druga interesovanja. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav drugari i drugarice>>>

Ove godine smo zbog cele situacije ono da tako kazem prinudjeni da promenimo nase decenijske navike i sa Grcke predjemo na Egipat, a Hurgadu sam tek prije 15tak dana locirao na mapi , da vidim uopste gdje se to nalazi. 
Isli bi krajem avgusta, tj oko 30tog, pa evo vec 10tak dana sam bukvalno iscitavao stotine i stotine stranica vezano za izbor smestaja u Egiptu, i imam utisak da sto vise citam, sve vise sam zbunjen i sad da me neko pita sta sam sve procitao, ja pojma nemam. Pomesalo se gradivo.
Idemo supruga, ja i cerkica od navrsene dve godine, nismo nikakva zakerala, niti idemo na letovanje da bi trazili dlaku u jajetu, zavirivali po coskovima i jurili da nadjemo neku manu. Hrane vidim da ima u izobilju svuda, ako ima hljeba i pastete, necemo gladni ostati.

Ono sto nam je bitno, ako vec idemo na ovaj tip hajde da tako kazem, zatvorenog letovanja, je da ima sadrzaja kojim moze da se ispuni vreme.  (Niko ne ocekuje blagodeti koje nudi istrazivanje ostrva po grckoj i uzivanje u svim adrenalinskim i istrazivackim akcijama)
Mislim prvenstveno na zanimacije za decu i nas matore, tipa akvaparka i slicno. Plaza je bitno da je sitni pesak i da ima plicaka moze kinderce da se igra u plicaku, da ima sta da se vidi i obidje, bez nekih prevelikih ocekivanja. 
Zato bi nam i znacilo da probamo ovako da dobijemo neku preporuku, za sta se unapred zahvaljujem od srca , posto vidim da dosta hotela postoji sa vise naziva, neki opet imaju slicne nazive, pa vise ne mogu da pohvatam sta je sta.

Za sada su u nazovimo uzem izboru
-Pyramisa Sahl Hasheesh Beach Resort
-Albatros Palace Resort (za koji ne mogu da pohvatam nikako informacije, koji je koji hotel, white beach , trte mrte, koji od tih je za decu i slicno, da li mogu da se koriste recimo tobogani i slicno od drugih hotela iz tog albatros lanca) i  
-Sunrise royal makadi. 


Nije nam bitna lokacija, jer u hurgadu svakako necemo da idemo sa malim detetom, a i posle celodnevnog uzivanja na palzi i akvaparku, jos kad se natovarimo za veceru, ko je lud da ide u setnju hehe.
Ili ako ima nesto dobro iz lanca sa 4 zvezdice, da ima slicno. VIdeo sam onaj veliki jungle akva park, koji koristi plazu od danae hotela, pa smo i to razmisljali. Vidim da su svi hoteli tu izmedju 1300 i 1500e za 9/10/11 dana, zavisno od ture, sto i nije neka razlika u ceni za nas troje.

Izvinjavam se na ovolikom referatu, ali pokusao sam da sto pribliznije objasnim sta se trazi, kako bi ljudi dobre bolje mogli da nam malo pomognu oko izbora. Hvala unapred. 
 

@boske da ti kazem iz licnog iskustva, kako da uradis odabir hotela... Kao prvo, pod jedan, da li imaju hotelskog lekara, i da li je taj lekar pokriven polisom sa kojom ti dolazis. Drugo, kad izvrsis odabir hotela, da odes na deo sajta gde je napisano sve o tom hotelu, i da poklonis poverenje nekome ko je na forumu daleko duze, kako po broju poruka, tako i po vremenu na forumu. Tu se detaljno raspitas o hotelu (postoji opcija pretrazivac, izbaci svaki post sa zadatom recjom) cesto imaju i slike iz restorana i samog hotela. Nemoj ici na TA, jer je tamo vecina objava narucena, nije objektivno prikazano. Sve ti ovo pisem dobronamerno, iz razloga jer ides sa malim detetom, a njegov boravak tamo je prioritet. Nadam se da ces uraditi dobar odabir hotela, i da cete uzivati na obalama Crvenog mora. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice atmosfere u hotelu poprilicno je opustena, animacija je odlicna za decicu ima malih bazena I tobogana kao i aqua park, vidim da nije guzva,tako da nece biti ni problema sa lezaljkama potpun layback rezort, jedino ako idete u a la carte restorane ne mozete u japankama I sorcu:) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Dobar hotel sa dobrom uslugom, bazenom bas za malu decu sa gusarskim brodom ali ne na samoj plazi Steigenberger Aqua Magic na Memsi ako vam je malo i do setnje. Nije problem ni udaljenost od plaze jer stalno idu ona mala golf vozila. Plaza ima plicak ali moze i da se zapliva.

 Ako nemate potrebu da izlazite iz velikog kompleksa  a sa malim detetom i ne bi trebalo a da imate cak 7 a la cart restorana, odlican wi fi, lep posed sa zelenilom i sve ono sto je iznad mog posta navedeno je bas SRM. Sa maskom ako zelite i da gledate ribice na plazu susednog hotela.

Postoje ljudi koji su obisli mnoogo hotela u Egiptu a nema ih na forumima. Duzina boravka na bilo kom forumu nema nikakve veze sa kolicinom informacija koje neko poseduje.

Broj postova se moze meriti cifrom 10 000 a da je neko posetio jedan hotel samo. Na TA  su naruceni mahom komentari. Pravo mesto za ocenu realnu hotela je Booking, Expedia, ili holidaycheck..evo na primer linka od SRM pa vidite slikei ocenu hotela 

https://www.holidaycheck.de/hi/sunrise-royal-makadi-resort/06360f55-2555-31cc-af58-af6857c6b905

Albatros hoteli dobra usluga ali ni ja ne znam nista oko plaza...da li je plicak prevelik. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi, planiramo da idemo u egipat pocetkom oktobra devojka i ja, drugar i njegova devojka. Procitao sam stvarno mnoge teme vezane za hurgadu na forumu i toliko ima razlicitih hotela da sam se pogubio skroz. Ako bi neko mogao da mi preporuci hotel za 2 para (22-23godine imamo). Ono sto trazimo jeste da hotel ima lepu plazu, da ima plicak i da se ne skace sa pontona u vodu, dakle da ima normalan ulaz i naravno da je pescana. Ako ima deo sa koralima i to bi bilo super. Takodje, gledamo da bude plaza blizu hotela odnosno da ne moramo da uzimamo one satlove da bi dosli do plaze - to nam unistava ceo dozivljaj. Takodje, bilo bi super ako ima neki hotel gde nema mnogo dece (nemamo nista protiv dece :), jer zelimo da pobegnemo od graje.

Gledao sam Sunrise Romance - medjutim on je malo skuplji tako da je ispao iz kombinacije.

Sta mislite o pyramisi? Ostalim sunrise hotelima? Ako neko moze da mi preporuci hotel koji bi nam odgovarao za ove nase zelje bio bih i vise nego zahvalan, ovo nam je prvi put da idemo u Egipat pa smo stvarno neiskusni a zeleli bi da odaberemo dobar hotel kako nam se ne bi pokvario prvi utisak.

Hvala!

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napisao si sta zelis, ali ne i koliko ste spremni da platite hotel i za koliko dana? Da li bi uvece negde da prosetate...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste boravili u hotelu Sunrise Royal Makadi Resort, tj. moze li neko napisati iskustvo vezano konkretno za sobe? Razmisljamo da uplatimo preko WO agencije ovaj hotel, ali na trip advisoru-u upravo vidim slike nezadovoljnih gostiju (stranih) koji su slikali sobe kojima itekako treba renoviranje (zapustene sanitarije, rdjavi tusevi, kreveti kao u sklonistu, prljavstina itd) sto mi nikako nije logicno da moze da postoji u hotelu 5*.. Ne bih da uplatim i dozivim ovakvo iskustvo na odmoru koji svi cekamo cele godine. Ne znam da li nase agencije imaju ovakve sobe u posedstvu, konkretno WO?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka