dzoni bre

Koji hotel izabrati, Hurgada

1383 poruke u ovoj temi

Verujem i ja. Moja je greška što ovaj put lepo prvo nisam iščitala sve već se zaletela misleći "Ajde 4* pa je sigurno odličan". A to je i moje neiskustvo sa Egiptom. Valjda će i Viva biti fleksibilna povodom zamene :razmislja:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ok, hvala vam svima puno! Sad kad dodjem kuci i dogovorimo se ima da zovem Vivu da menjam... :zid:

Pre nego što zamenite pogledajte dobro koje hotele imaju u ponudi, pa iščitajte ovde na temama o tim hotelima ili odmah tražite savet ako je hitno. Ima hotela sa lošom plažom, pa obratite pažnju i na to ukoliko ne volite da koristite ponton ili da pešačite po plićaku u patikicama za vodu. Mada bi sve te informacije trebalo da Vam daju i u agenciji.

Hurgada Long Beach (bivši Hilton long beach) za koji ste se raspitivali ima lošu plažu, dugačak plićak, pun korala, ... 

Izmenjeno (mismas)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemojte se voditi time što hotel nema 5*, odnosno to što hotel ima 4* da ne nudi najbolju uslugu. Mnogi hoteli demantuju ovakvu tvrdnju (Meraki, Sindbad, Aqua Joy..) Ako je neka destinacija primer da to nije baš najtačnije, to je sigurno Egipat...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani poznavaoci Egipta,

Interesuje me koji biste mi hotel preporučili (za mene i sina -15 godina), a da je u blizini nekih dešavanja ( mislim centra ili negde gde se uveče može šetati), ali da je prevahodno lepo more i da ima i deo postepenog ulaska-pesak i možda neki korali gde bi on mogao da pomalo roni. Interesuje me nešto osrednje-jeftinije do 500 evra po osobi. Nikada nismo bili na ovoj destinaciji, nikada u hotelu na letovanju, niti smo putovali avionom, tako da će mi svi saveti biti i više nego korisni. Puno toga sam čitala ovih dana ali sam samo još više u nedoumici

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Memsa je novi deo Hurgade koji je lep za setnju, tu ima hotel Simbad,.. Hilton resort, Continental,.. sto se tice drugih lokacija koje ne spadaju u centar, a lepi su, su iz grupe Sunrize. hotela i Albatros hotela, i naravno  Fort Arabeskue(Makady Bay) i Caribbean (Soma bay) 

Imate i stari centar Sakala, tu imate Sea Gull. gde uglavnom ima dosta nasih  i La Pasha, mali, skroman hotel sa lepom. plazicom. Nadam se da sam pomogla

Izmenjeno (vukiuki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Memsa je novi deo Hurgade koji je lep za setnju, tu ima hotel Simbad,.. Hilton resort, Continental,.. i hoteli iz grupe Sunrize. hotela i Albatros hotela, i naravno  Fort Arabeskue i Caribbean 

Imate i stari centar Sakala, tu imate Sea Gull. gde uglavnom ima dosta nasih  i La Pasha, mali, skroman hotel sa lepom. plazicom. Nadam se da sam pomogla

Da ne bude zabune, jer bih ja iz ovog posta shvatila da su svi ovi hoteli na Memši. Fort Arabeska je u Makadi beju a Karibijen u Soma beju, oba malo dalje od centra

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za 15godišnjaka definitivno Memša. Možete svako veče da šetate. Dopašće se, jer i ja imam jednog tinejđera.

Koralne greben teško da tu ima, oni se nalaze u Makady Bay i Soma Bay. Divota jedna. Mi smo zadnje tri godine u ove zalive išli baš zbog njih.Preporuka CWR. Ali nema šetnje. 

Makady Bay je lep i moglo je da se šeta, sad zbog Korone nisam sigurna da može.. SRM I F. A preporuka. 

Ja sam bila u Stainbergeru Aqva Magic, što se tiče Memše. Sve pohvale. 

Sad je da vi vidite sa sinom, dal će da roni ili šeta po gradu... 

Sakale zaobiđite. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za 15godišnjaka definitivno Memša. Možete svako veče da šetate. Dopašće se, jer i ja imam jednog tinejđera.

Koralne greben teško da tu ima, oni se nalaze u Makady Bay i Soma Bay. Divota jedna. Mi smo zadnje tri godine u ove zalive išli baš zbog njih.Preporuka CWR. Ali nema šetnje. 

Makady Bay je lep i moglo je da se šeta, sad zbog Korone nisam sigurna da može.. SRM I F. A preporuka. 

Ja sam bila u Stainbergeru Aqva Magic, što se tiče Memše. Sve pohvale. 

Sad je da vi vidite sa sinom, dal će da roni ili šeta po gradu... 

Sakale zaobiđite. 

Za 15godišnjaka definitivno Memša. Možete svako veče da šetate. Dopašće se, jer i ja imam jednog tinejđera.

Koralne greben teško da tu ima, oni se nalaze u Makady Bay i Soma Bay. Divota jedna. Mi smo zadnje tri godine u ove zalive išli baš zbog njih.Preporuka CWR. Ali nema šetnje. 

Makady Bay je lep i moglo je da se šeta, sad zbog Korone nisam sigurna da može.. SRM I F. A preporuka. 

Ja sam bila u Stainbergeru Aqva Magic, što se tiče Memše. Sve pohvale. 

Sad je da vi vidite sa sinom, dal će da roni ili šeta po gradu... 

Sakale zaobiđite. 

Auu tri puta sam stila, sory:neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo sto hotel do 500 eura, ne moze biti ni jedan od nabrojanih, osim ovih iz Sakale

 

Izmenjeno (vukiuki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa bolje i 7 dana  u CRW, Filip travel je imao, mislim 540e,nego u Sakale. Moje mišljenje, da se ogradim, da ne ulazim u rasprave. 

Meni je u jako lošem sećanju ostala ta poseta, od uličnih trgovaca koji te vuku za rukav, do slučajnog skretanja u bočnu ulicu, gde je jad i beda, prljavština... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se, ali ne razmisljaju svi tako. Nekome se to dopada, nekome smeta, neko se nikada ne vrati u Egipat, a neko ide i 15 puta:D

Kakva rasprava,... :neznam: diskutujemo

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

За касно одјављивање није проблем, вече пре се договорите са менаџером (крајем августа ми пошаљите ПП, да Вам објасним и дам мејл адресу коме да пишете за жељену собу). 

Hvala za informacije. Javljam se krajem avgusta u PP a do tad pratim dešavanja u temi.

Od ostalih očekujem da postave neke slike i info iz prve ruke. :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put u Egiptu i uplatili CW od 19.9, supruga i devojcica od 3 god.

Procitao dosta korisnih komentara za ovaj hotel ali nisam nasao nista o:

1. Koliko kesa je pozeljno poneti? Da li je dovoljno samo za baksis ili i za ne daj boze?

2. Sa kesom mi je uvek frka gde ga ostaviti posto vidim da sef nije standardan u sobama sto me cudi za hotel od 5*.

3. Gde sa pasosima?

4. Da li primaju kartice svuda ili samo mestimicno?

5. Koliko i kome ostavljati baksis da bi usluga bila potpuna

Za sad toliko, hvala

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Poštovani poznavaoci Egipta,

Interesuje me koji biste mi hotel preporučili (za mene i sina -15 godina), a da je u blizini nekih dešavanja ( mislim centra ili negde gde se uveče može šetati), ali da je prevahodno lepo more i da ima i deo postepenog ulaska-pesak i možda neki korali gde bi on mogao da pomalo roni. Interesuje me nešto osrednje-jeftinije do 500 evra po osobi. Nikada nismo bili na ovoj destinaciji, nikada u hotelu na letovanju, niti smo putovali avionom, tako da će mi svi saveti biti i više nego korisni. Puno toga sam čitala ovih dana ali sam samo još više u nedoumici

Pogledajte hotele u Memsi: Sunrise  Aqua Joy, Sindbad. Oni su sa solidnim plazama, bez korala i aqua parkom. Memsa je uredjeni deo sa dosta prodavnica i lokala. Bolju poziciju imaSindbad

U Sakali pogledajte: Seagull i eventualno Le Pacha resort. Oba su sa aqua parkom. U ovom delu je velika guzva, Imate lepu uredjenu Seri ulicu i jos lepsu Marinu.

Udaljeni hoteli na juznoj strani su > ovaj na cijoj smo temi i Desert Rose sa aqua parkom,, Coral beach, Spinx na severnoj strani sa nekim toboganima... i nema setnje van hotela, sem u Desert Rose koiji se nalazi blizu Senzo mola, a  mislim da ima i nekih radnji kada se izadje iz zone hotela, 

U svakom slucaju taxi je jeftin, pa mozete i taksijem

Izmenjeno (seagull)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka