dzoni bre

Koji hotel izabrati, Hurgada

1383 poruke u ovoj temi

Gledajte hotele u Sahl Hasheeshu, predivno more, ima i korala, mirno mesto sa šetalištem pored mora a i ako se predomislite i hoćete da odete do grada taxi je 5eu.. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Makadi bay takodje ima plaze za snorkle i normalnim ulaskom u more:)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel bio neko u skoro vreme u Serenity Makadi Beach da spodeli utiske

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se sto ovako upadam, ali moram hitno da rezervisem neki hotel, jer sam dobila odmor na bum, tako da nema teorijske sanse da iscitam ovih 70 strana sto inace uvek radim pred svako putovanje :)

Naime, s obzirom na to da nisam neki plivac, treba mi hotel s plazom gde cu moci da dodirnem morsko dno u svakom trenu, gde nema korala, kamenja, riba i raznih cuda u vodi. Znaci treba mi klasicna plaza bez morskog sveta jer niti ronim, niti volim ribe u vodi, niti cu ici u dubinu, niti mogu da se odrzavam u vodi satima, a da su mi ispod korali :D Naravno, pozeljno je da je hotel pristojan, da ima all inclusive, ali prioritet mi je plaza s normalnom vodom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Seagul, Sindbad, Marlin Inn, Le Pacha, Premier Romance, Old Palas..CRW, Sunrise Royal Makadi, Sunrise  Garden, Mamlouk, Holidays 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji hoteli su bolji od Fort Arabesque ako uzmemo u obzir plazu, podvodni svet i hranu?

FA je savrsen, i kad bih zeleo da malo promenim sledece godine ne znam sta bih izabrao. Neka preporuka?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je Sahl Hasheesh lepši od Makadi Bay. Od onih boljih hotela u SH ni jedan nema plažu koja je uporediva (Le Reve, Baron Palace...) ali baron ima delova gde se lepo može ući u more.

U lepšem delu što se tiče plaže, Pyramisa ili Old Palace (skuplji).

Ja bih, da želim da dam toliko para, išao u Baron :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo dragi forumasi, iscitala sam sve teme, ali se i dalje dvoumim, pa bi mi znacila pomoc-Mercure ili Steigenberger Aqua? Decko i ja idemo na dve nedelje, bitna nam je plaza, volimo da ronimo, gledali smo bolje hotele, ali s obzirom da smo osudjeni na najskuplju agenciju i aranzman od dve nedelje mislim da su ovi hoteli najbolje sto mozemo da izvucemo s predvidjenim budzetom. Svaki savet je dobrodosao!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pyramisa,   Citadela, Sunrise   Royal Makadi, pa ronite u delu hotela Fort Arabesque

Mercur ima lepsu plazu

Izmenjeno (seagull)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nekome sam ostala dužna info oko plaže Ex Grand Plaze, tu su sada gosti hotela Jaz Casa del Mar. 

Iskreno - preskočite! Plaža je kao napuštena, prljava puna pikavaca , djubreta... Pored je odmah Hiltonova, jedino da pređete tu da plivate. Ne rade tuševi, barovi ... ništa. Ipak do Jaza preko puta treba dosta da biste išli da pijete vodu. Videla sam par puta konobara koji dođe, donese na ajceru neko posluženje, ali iskreno nije to to. 

 

Sam hotel je lep, mi smo prošle god bili u Grand Plazu i taj deo koji je sada Jaz koristili kada smo hteli na tobogane, ali zaista odaberite neki drugi  za ovu godinu. 

 

Evo novijih informacija iz prve ruke vezano za bivši Grand Plaza tj sadašnji Jaz Casa del Mar. Uz poštovanje koleginici sa foruma, mislim da nije realno opisan gore. Posle 10ak dana u tom hotelu smatramo da itekako zaslužuje posetu.

Period boravka 23.08.19-03.09.19  - nas dvoje i jednogodišnja beba. Tamo smo upoznali gomilu mlađih, starijih, domaćih i stranih, pa i sa njima razmenili mišljenja:

Hotel je prelep - dizajn i osmišljenost/funkcionalnost. Nameštaj nije nov, ali ne mogu ni da kažem da je star. U svakom slučaju sa šmekom. Bez zamerki s naše strane. Obzirom da smo sa bebom dali su nam sobu u prizemlju i posle smo videli da su svi sa decom dobili prizemlje - dakle razmišljaju o gostima!!! Celom unutrašnjošću u krug oko svih bazena ide "šetalište" od "kaldrme" i travnatih površina sa drvećem/cvećem. Bazen je totalno istripovan i iako nije prevelik ima 3-4 dela, postepeni ulaz u oba velika bazena i dva vodena bara (po jedan u svakom) sa "vodenim barskim stolicama", "vodene ležaljke" u jednom bazenu, đakuzi pumpe u drugom, mini tobogane i 30ak cm plićaka u trećem delu kao i tri dobra tobogana u 4, gde ni nama u početku nije bilo svejedno spustiti se.

Hrana je bila sjajna! Od prepelica, morskih rakova i drugih plodova, riba, pasti, povrća na hiljadu i jedan način, roštilja sa njihovim začinima i klasičnim evropskim , preko voća u svakakvim oblicima i na kraju do njihovih fenomenalnih baklavica na milion načina (davio sam se u njima!) kao i klasičnim evropskim kolačima i tortama. Najlepše od svega i nama najbitnije je što poštuju svačiji ukus pa nijedno jelo nije začinjeno tj, preslano ili preljuto, stoga nismo trzali oko toga šta dete može da jede.

Osoblje je ljubazno i tu nismo imali nikakvih zamerki. Mada mi i nismo neka zakerala. Ali sve što smo tražili dobili smo.

Plaža je izuzetno čista, tuševi rade, kao i bar (za razliku od utiska na koji se nadovezujem). Bar radi od 10 do 18 jer mu je takvo radno vreme. Svuda je pesak, a na dva mesta ima po kamen u vodi (kome smeta - uz levi deo kad se gleda pučina).

Organizuju se odbojka i još neke aktivnosti "za mlade". Mi smo bili sa jednogodišnjom bebom i za njih imate na plaži kod jednog od spasilaca uvek kantice, lopatice, grabuljice i ostale džidžabidžice za igru - pun džak. Imaju i neke "prskalice" za malo starije. Izuzetno vode računa o čistoći! Bebče smo posle par dana puštali da tabana po plaži - taman je pre toga i naučila da šeta, pa se tu skroz opustila i savladala. Naravno uvek uz nju, ali samo zato što ima tendenciju da prilazi ljudima i čačka ih, juriša u vodu i sl. :) 

Prolaz od hotela do plaže je staza natkrivena pergolom. Jeste uz ogradu drugog dela istog hotela koji se renovira, ali je izuzetno bezbedno, čisto i bez buke (ja sam jednom prilikom zadremao na plaži). Obezbeđenje je pred kapijom i duž prolaza. Nismo uspeli da ukačimo kada majstori rade, ali jako su napredovali sa radovima za vreme našeg boravka.

Ukratko toliko nam se svidelo da planiramo sledeću Hurgadu ili isto ili u tom novom delu (ako ne opiče neke nenormalne cene).

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Hotel je lep, bili smo prosle godine, i nije nam bilo jasno zasto ima 4 umesto 5 zvezdica. Sto se tice plaze u periodu kada samo bili pored je zaista bila kao napustena, verovatno su sredili jer smo mi bili krajem juna. Ipak, mislim da je zgodno da imate bar/restoran koji radi na plazi, maltetiranje je nositi stalno vodu / pice / hranu...  Mislim gubi se smisao all incl. u toj varijatni. 

Drago mi je da ste se lepo proveli! 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Hotel je lep, bili smo prosle godine, i nije nam bilo jasno zasto ima 4 umesto 5 zvezdica. Sto se tice plaze u periodu kada samo bili pored je zaista bila kao napustena, verovatno su sredili jer smo mi bili krajem juna. Ipak, mislim da je zgodno da imate bar/restoran koji radi na plazi, maltetiranje je nositi stalno vodu / pice / hranu...  Mislim gubi se smisao all incl. u toj varijatni. 

Drago mi je da ste se lepo proveli! 

 

E drago mi je da se slažemo! Bar na plaži radi od 10-18, to mu je radno vreme kao i ovima na bazenima. Takođe i tuševi i WC. Možda u tom terminu nije radilo. Mi smo zakačili i neke što su pre nas došli i nismo ni od njih čuli da nisu radili.

Nemoj da pričaš da zaslužuje 5* - podići će  cenu! ;D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iduće godine voljeli bi ići na ljetovanje u Egipat. Idemo u kolovozu,suprug,ja i dvoje djece od 6 i 9 godina. Od toliko izbora uopće više nisam sigurna što izabrati. Bitno je da nije sve staro,da je čisto,udobno( da se naspavaš) ,da ima tobogana(ne zanima nas veliki aqua park),da je lijepa plaža sa lijepim ulazom u more i da je dublja voda,po mogućnosti teretana uključena u all inckluzive. Iz Hrvatske smo ali bi išli iz Beograda,čini mi se da je velika ušteda koju možemo potrošiti na izlete.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@marijakr Nisam iskusni egipatski turista ali mogu Vam predložiti Sindbad, mada sacekajte ima na forumu puno iskusnijih od mene koji su prošle godine meni puno pomogli u odabiru hotela. U svakom slučaju ovaj forum je meni ( a verujem da će i Vama ) puno pomogao

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Iduće godine voljeli bi ići na ljetovanje u Egipat. Idemo u kolovozu,suprug,ja i dvoje djece od 6 i 9 godina. Od toliko izbora uopće više nisam sigurna što izabrati. Bitno je da nije sve staro,da je čisto,udobno( da se naspavaš) ,da ima tobogana(ne zanima nas veliki aqua park),da je lijepa plaža sa lijepim ulazom u more i da je dublja voda,po mogućnosti teretana uključena u all inckluzive. Iz Hrvatske smo ali bi išli iz Beograda,čini mi se da je velika ušteda koju možemo potrošiti na izlete.

To nudi Sunrise Royal Makadi, ukoliko vam nisu važni večernji izlasci, jer nije u samoj Hurgadi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka