dzoni bre

Koji hotel izabrati, Hurgada

1383 poruke u ovoj temi

Hostmark je vrlo lep hotel, divne prostrane sobe, ogromna lepa bašta, velik bazen nepravilnog oblika sa mostićem i puno rascvetalih bugenvilija. Plaža je velika i peščana koja polukružno pravi plitku lagunu u kojoj je voda "ko bara". To neki smatraju nedostatkom, ali ko ne voli da ide po plićaku može peščanim sprudom do duboke vode.

Hrana je odlična. Kad smo mi bili povremeno je jedan bend svirao i pevao evergrin.

Meni je smetalo što je hotel daleko od grada pošto mi volimo da šetamo.

Royal Palace ima jako lepu, veliku baštu, četvrtast veliki bazen, peščanu široku plažu sa koje se brzo ulazi u dubinu.

Ono šta neznam je kakve su sobe i hrana. Kako mi volimo egipatsku kuhinju nama je hrana uvek dobra gde god da odemo, a što se tiče sobe važno je da je krevet udoban i čist.

Obzirom da naš aranžman 12/11 All košta 279 e plus takse , osiguranje i viza nismo se dugo mislili. Posebno što je temperatura od 25 ujutru do 34 maksimum, a more oko 26-27.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sea Gull ili Grand Plaza Resort?

Sta izabrati? Ja pokusavam nekome da pomognem u izboru.. pomagajte drugari! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi od želja i planova, ali evo ja glasam za Grand Plaza Resort :)

Razlog je jednostavan - i ja sam ga izabrala posle dugo razmišljanja i vaganja. Idem 14.08 preko Argusa....

Nadam se da ću imati društva :volimenevolime:

Pozdrav!

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Roki iznenadila si me promenom hotela i da si se odlucila za ova dva .U Sea Gull nismo bili ali to je centar starijeg dela Hurgade koji vole braca Rusi ,zbog kupovine i znam sigurno da je dobar hotel i nije za porodice sa malom decom.U drugom Grand Plaza R.smo bili pre dve godine i o.k.Zanimljivi bazeni ,klopa tu i tamo,mirnije uvece jer sem animacije za decu drugo nije nista bilo.Na plazu smo odlazili preko puta u Grand Plazu hotel gde smo uvece dolazili i na animacije i popili koje pice jer smo imali all uplaceno ,on vazi i za ovaj hotel.Plaza nije neka i u vodi je bilo nekih algi te je licila na jezero a ne na crveno more.Pored je Hilton resort koji daleko lepsi deo ima od mora. Za lezaljke na plazi smo morali dobro poraniti jer su uglavnom uvek bile zauzete .Za dva hotela ta plaza nije dovoljno velika. Sve u svemu nama nije bilo lose, jer smo dobili dobro pozicioniranu sobu u blizini bazena .Izmedju ova dva hotela nalazi se puno radnjica a verujem da su shopping prosiri za ove dve godine.Srecno u odabiru jer mi smo vec odabrali i uplatili preko Argusa Hostmark dve nedelje.Cao i javi sta ste odabrali.

Izmenjeno (kokac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kokac, ja ove godine ne idem u Egipat.. nazalost! pla%C4%8De.gif

Pokusavam da pomognem bratu u odabiru.. ja sam ga savetovala da uplati Grand Plazu ako hoce malo jeftiniji hotel, medjutim on je odlucio za Sea Gull. Meni se Sea Gull iskreno ne dopada, pre svega zbog lokacije, a i mislim da je prilicno star hotel.. ali o ukusima je tesko raspravljati.

Sve u svemu, nije lako odabrati dobar hotel sa ogranicenim finansijama, a da sve bude savrseno.. i usluga i plaza i lokacija...

Eto, ja pokusavam da drugima pomognem, pa se setih da ce drugari sa foruma imati po nesto korisno da kazu.. :)

Lep provod zelim, nadam se da ce Hostmark ispuniti ocekivanja! :)

Ja cu ove godine da mastam o Crvenom moru i Egiptu! :kupanje: :sad2:

Izmenjeno (roki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja srdacna preporuka - Grand Plaza Resort!

Bila prosle godine u junu i uzivala.. divan hotel a i plaza je super, necete se sigurno pokajati.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde "bacite" i ovamo neku preporuku.

Naime, planiram ići u Egipat Jula (eventualno Avgusta), sa devojkom. S obzirom da spadamo u rang 18-25 godina, šta bi ste preporučili? Pre ovoga idem u Hostmark, pa ne bih baš 2x na isto mesto. Bitno nam je da je blizu plaža (kvalitetna), kao i da je All Inc, eventualno baš ako mora PP. Takođe nam je bitno da je hrana dobra, s obzirom da mi je devojka probirljiva i alargična na razna čuda. Sumu koju smo spremni da potrošimo samo na hotel je 450-600e (bilo bi idealno oko 500).

Izmenjeno (Davie)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako bi neko hteo da nam pomogne pri izboru hotela da li ici u Hilton Long Beach ili u hotel Elysees? Mnogo bi nam znacilo.. termin kraj jula..

Hilton nam se dopada zbog bazena i sveukupne usluge ali je udaljen od grada, Elyseese je u centru i kazu da ima lepu plazu ali da sobe nemaju terase..

Ciji allinclusive je bolji, sveobuhvatno sto se tice svega kako hrane i naravno sto se tice pica (kako alkoholnih tako i drugih :)..

Hvala unapred svima na savetima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Davie, ja bih ti preporucila Pickalbatros Albatros Palace, koji je zaista prelep, jedan od najlepsih i najraskosnijih u Hurgadi, a ima i razlicitih kuhinja (eto, da ne brines za probirljivu devojku) :)http://www.pickalbatros.com/palace/palace1.htm

Isto tako, Palm Royal (ex Intercontinental) je fenomenalan hotel, ali je skuplji.

Ja sam prosle godine bila u Tia Heights Makadi Bay.. nalazi se u zalivu Makadi, zaista je lep, izgradjen je aqua park koji je fantastican, a plaza zaista divna.. uklapa se u tih 500 € :)

Napisi koji su ti favoriti, a drugari sa foruma su tu da pomognu! :)

@KekiRaca

Ja sam pre dve godine bila u Hilton Long Beach-u, super je hotel.

Bazencici su prelepi, plaza je ogromna (1100m), jedan deo plaze je sa postepenim ulaskom (plicak), a drugi deo je dublji. Sto se hrane tice, meni je bila i vise nego dobra.

U svakom slucaju, bolji je izbor od Elysees-a, jedino sto Elysees ima bolju lokaciiju. Mada, zavisi kome je sta presudno pri odabiru. Ja ne volim kada je hotel odvojen od plaze kao sto je slucaj sa Elysees-om, nekome to verovatno ne smeta. I bazencic je zaista mali u Elysees-u..

Ova dva hotela se tesko porede jer su nekako skroz drugacija..mozda se jos neko oglasi, pa doda nesto korisno. :)

Izmenjeno (roki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@roki Hvala puno na informacijima. Stvar je u tome sto se nama najvise svideo hotel Ali Baba Palace, koji je rasprodat do kraja avgusta. Drugi izbor nam je bio Hilton ali u agenciji nam je zena rekla zasto ne pogledamo Elysees koji je dosta povoljniji a slicna je usluga a pritom smo u centru i kao svi mladi su sa njim zadovoljni, naravno da nas je pokolebala :) Ali stvarno po mom misljenju bazen u Elysees-u je jako mali, cak svi hoteli od 2,3* u Turskoj imaju vece i lepse.. A licno sto se mora tice ici cemo na ronjenje ali nismo zaludjenici da se kupamo samo u moru..

iskreno nas zanima kakav je hotel uvece pominje se neka diskoteka? Sto se tice alkohola i koktela kakva je situacija? I naravno da li mora ujutru rano da se zauzima lezaljka kod bazena? Gde je tebi bila soba, koji deo je dobar da zamolimo (10e) coveka na recepciji da nam ucini za bolju sobu :):):)

Uglavnom svi hvale hotel, a i nama se cini za ovaj novac skroz korektan.. E sad ako bi mogla da nam kazes mane sta se tebi i nije bas dopalo bili bi opet zahvalni :) :) :)

Slobodno ako mislis da ima i neki bolji hotel za ono sto mi trazimo daj predlog ..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prednost Elysees-a je lokacija. Plaza mu je lepa i uredjena, ali ja vise volim kada je hotel ogroman i kada je na plazi.. pa mogu malo da se brcnem u moru, malo u bazenu, a ne da setam tamo-vamo preko ulice. To mi se bas ne dopada, kao i velicina bazena.

Elysees je ipak hotel koji je bas popularan kod nasih turista i ono sto sam ja procitala i cula od drugih jeste da je cist i da je hrana solidna.

Hilton Long Beach je lep, prostran. Ima glavnu zgradu i bungalove. Ja sam bila smestena u bungalovu 740, skoro na samoj plazi, a opet blizu i bazena i glavne zgrade. Sobe su fine.. to mozes videti i u mojoj foto-turi http://www.putovanja...long-beach-6707 . :) Hrana je dobra.. imas moj detaljan opis u temi Hilton Long Beach. U ALL koncept kao i vecini hotela ulaze alkoholna pica, ali ne inostrana. U Hiltonu su pravili nekih 5 vrsta koktela, nisu losi, mozes i da im kazes sta da ti pomesaju. :)

Mana je lokacija jer u okoline nema nicega. A sto se tice diskoteka i zabave po hotelima u Egiptu, ne bih mogla da ti kazem da ces se ludo provesti. Mozes naravno uzeti taxi i otici do Hurgade u setnjicu ili ako volis u neku diskoteku.

Mislim da je za taj novac dobar hotel i Grand Plaza Resort, koji se nalazi na samom setalistu, ima lepu plazu i solidnu uslugu koliko sam ja citala po forumu.. Time dobijas odlicnu lokaciju, ali i pregrst bazena kojih u Elysees-u nema. Sto se cene tice Grand Plaza Resort ti je u rangu Hiltona.

Isto tako, Desert Rose po ceni slican kao Grand Plaza Resort, a dosta hvaljen od strane nasih turista. Ima tobogancice i fine bazene.

Ne bi bilo lose da pogledas neki hotel u zalivu Makadi Bay, koji je zaista lep.

Prosle godine sam bila u Tia Heights-u, zaista je za preporuku. Sada ima i novoizgradjeni aquapark. :)

Inace, u Makadi Bay-u su hoteli "nacickani" jedan do drugog tako da uvece mozes da prosetas i do drugih hotela. Ne znam samo da li ti je to vec prejaka cena, jer se taJ hotel krece oko 500€.

Pored Tia Heightsa se nalazi Sunrise Makadi koji je prelep i tu uvek ima nekih desavanja. Ne znam da li neka agencija ove godine radi Sunrise Makadi, mada i taj je sigurno oko 500€.

Eto toliko, ako treba jos nesto.. tu sam! :)

Izmenjeno (roki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Roki na lepim recima i nekako uvek se setim da sam tvoje savete rado citala sa foruma .Sto se tice tvog brata ako je mladi od tebe i voli provod mislim da je Sea Gull pravi izbor.U centru je i nase smestaju u noviji deo hotela koji ima super ocenu na trivago forumu od strane turista.Sa dve je plaze a u blizini mu je sve tako da je posteden taxi prevoza.Nije nimalo pogresio.Roki stvarno mora da postoje debeli razlozi da ove godine izostavljas odlazak na red sea.Da li si se odlucila za neku drugu destinaciju? Ili su u pitanju finansije ili pak nesto trece.U svakom slucaju zelim i tebi sve najlepse ovog leta pa sta god bilo.Javicu se sa utiscima u vezi hotela i ono najbitnije da li opravdava svoje visoko mesto na tripadvisor -u.Pozdrav .sunca%20se.gif

Izmenjeno (kokac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brat ipak ide u Seagull, a ja ove godine ostajem kod kuce da mastam o Crvenom moru i sarenim ribicama. Ne menjam destinaciju, nego ne idem ove godine zbog finansija. :kupanje::zid:

Mozda se sledece godine pohvalim sa nekim super hotelom.. Pickalbatros Albatros Palace, Palm Royal.. taman da nadoknadim sto ove godine ne idem. :)

Lep provod zelim i nadam se da cemo dobiti detaljan izvestaj iz Hostmarka. :)

Izmenjeno (roki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

spemujem po citavom forumu ali zaista mi je tesko i neodlucnost je snazna, morate razumeti :D

naime, iz sata u sat se menjaju opcije,

tako da sam od jucerasnjeg makadi beja, preko jutrosnjeg soma beja sad popodne zavrsila u sharmu.

naime,

nisam ni gledala sharm jer sam mislila da je on nesto previse skup, medjutim ima pristupacnih.

videh pohvale za neki AA Amwaj u Sharmu, medjutim dvoumim se izmedju tog i Caribbean World Resorta u Soma beju.

ako ikako mozete da pomognete pri odluci, za i protiv argumentima.....

sve mi je jasno sto se tice plaze, iskreno sad se vise dvoumim zbog pratecih sadrzaja i hrane.

takodje mi je skoro pa presudno da li ima wi-fi [ne ocekujem u sobi, ali u lobiju da]

ne zamerite.

hvala svima na vise nego korisnim postovima. pre dve god. sam bila u hotelu Elysees pa ako ima nekih pitanja slobodno.

Izmenjeno (kao rani mraz)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam nekoliko ljudi koji su bili u Caribbean-u i svi su se vratili odusevljeni. Bazen je prelep, sto moze da se vidi i na slikama, a ima i par tobogancica. Cula sam da je i hrana bas raznovrsna.

Inace, ovaj hotel je prosle godine bas bio hvaljen od strane nasih turista, dok su se na Amwaj (ako mislis na onaj u Soma Bay-u) neki zalili.. mislim da je cak bio delimicno u izgradnji.. tako da je Caribbean definitivno bolja opcija.

Mozda se u medjuvremenu javi neko ko je bio u nekom od ponenutih hotela. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka