igor.jankovic

Samostalno trazenje smestaja na Lefkadi

1800 poruka u ovoj temi

Tu je bolje uzeti pogled na bastu jer pogled na more znači pogled na magistralu a to znači buka pošto je vila blizu magistrale.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, interesuje me da li je iko imao iskustva sa vilom Nidri bay, koju sada često nude naše agencije u paket aranžmanima? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima. Drugar i ja hocemo kolima do Lefkade pa tražimo još 2 osobe sa kojima bismo podelili gorivo i putarine. Nemamo tačan datum kada bismo išli, ali do 1. avgusta moramo krenuti (zbog godišnjeg). Za sve ostale detalje se dogovaramo. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Preporuka za smeštaj Sirios hotel koji je ujedno i app tipa. Možda malo skuplji ali opravdava u potpunosti.

Na samoj plaži Kathisma, odlično pozicioniran za obilazak ostalih plaža.

Takođe obzirom da popunjenost preporuka da se rezerviše oko NG jer je objekat pun.

Sobe uredne, svaki dan se čiste.

Pogled, nema cenu.

20190718_172028.jpg

20190719_175856.jpg

20190721_090820.jpg

20190721_124832.jpg

20190723_121604.jpg

20190723_130040.jpg

Izmenjeno (buster)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo smo se vratili sa Lefkade. Bili smo smešteni u Lefkasu i svaka preporuka za Abali studios. Bili smo smešteni u dva četvorokrevetna apartmana i oba su bila na prvom spratu. Položaj vile je odličan, na 10 ak minuta laganog hoda od centra, u mirnoj ulici i sa mogućnošću parkiranja oko vile (nikad nema gužve za parking), što mnogo znači s obzirom na to da smo svaki dan kolima obilazili plaže, pa bi traženje parkinga nakon povratka u vilu predstavljalo problem.

Apartmani su izuzetno čisti, opremljeni svime što je potrebno, šporet sa rernom, mašina za pranje veša (koju smo baš koristili, tako da smo u Beograd došli sa svim čistim stvarima :D), daska za peglanje, pegla, dve klime...Apartmani se čiste i menjaju posteljina i peškiri na svaka 4 dana. Kupatilo veliko sa kadom i uvek ima tople vode. Wi fi odličan.Terasa prostrana. Gazdarica Lena je vrlo ljubazna i predusretljiva, uvek spremna da pomogne za bilo šta što vam je potrebno.

Naš apartman je bio veći i prostraniji od apartmana u kojima su bili naši prijatelji, iako su oba bila četvorokrevetna. Mi smo u našem apartmanu, u kuhinjskom delu imali sto za ručavanje (na slikama to je apatman sa ljubičastim trosedom u kuhinji koji se razvlači), dok u njihovom apartmanu nije bio sto, nego dve visoke stolice za malim pultom, ali su koristili sto na terasi za obroke. Terasa je isto bila prostranija u našem apartmanu, ali u svakom slučaju smo i mi i oni bili prezadovoljni smeštajem.

Jedan od najlepših smeštaja u kojima smo bili, tako da svima mogu da preporučim i nećete pogrešiti.

Pozdrav :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo mog iskustva sa Vilom Metropol u Nidriju:

Vila Metropol je deklarisana kao A kategorija što je i bila ali možda pre 20-tak godina a sad nije ni C kategorija

- Vidi se da je nekada to bio hotel sa restoranom u prizemlju a  čajne kuhinjice su ugrađene na mestu plakara u hodniku  bušenjem zida prema kupatilu i sprovođenjem cevi dijagonalno za odvod vode preme WC šolji 

- Interesantno je da u toj čajnoj kuhinji postoji samo slavina sa hladnom vodom tako da je pranje zamašćenog posuđa (ko kuva ili prži) nemoguća misija

- WI FI je dobar

- Portabl TV je relikt 80-tih i nalazi se na plakaru

- Klima uređaj se plaća dodatno čistačici iz Moladavije jer gazdu niko nije video

- Posebna priča je komšijin kokošinjac tik uz ulaz u Vilu koji se nesnosno oseća. Srećom da su studija agencije Belvi na prvom spratu ali komšije iz prizemlja (Plana turs) su umesto morskog vazduha udisali smrad kokošinjca. Da ne zaboravim i petla koji nas redovno budio svako jutro u 5 časova

- Pored kokošinjca prvi komšija se bavi i psima kojih ima nekoliko i  koji nisu prestajali da laju a o mirisima da ne govorim

Moje mišljenje je da ovu vilu treba izbegavati u širokom luku.

belvi-lefkada-metropol-03.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine smo kasno počeli sa traženjem smeštaja (tek negde oko 20.juna), jer uopšte nismo bili sigurni ni kada, ni gde ćemo ići, tako da nismo uspeli da nadjemo smeštaj na jednom mestu, :huh:već na dva, pa ću opisati oba. :)

Želim da napomenem da za ovakvu vrstu putovanja (letovanje), već godinama ne koristimo usluge agencija, već sve sami organizujemo. :)

Prvi smeštaj našla sam uz pomoć :Help:ovog sajta i to je već više puta pominjani Zisis Lazaris.

Imao je par slobodnih dana u terminu koji je nama odgovarao, ali ne dovoljno. :'(

Smeštaj jeste za svaku preporuku, cena je bila i više nego povoljna, sam početak avgusta po ceni od 45€ za veliki apartman-52m2.

Na ovoj temi sam čitala razne opise ovog smeštaja i videla različite fotografije, ali samo član @harfa je postavila fotografije tih apartmana, u kojima smo i mi bili.

Mislim da je glavna nejasnoća nastala zbog toga što i u Agios Ioannisu postoji smeštaj sa sličnim nazivom, “Lazaris apartments”, koji nema veze sa Zisisom Lazarisom.

Smeštaj gospodina Zisisa nalazi se u Lefkasu, na putu ka Agios Ioannisu i to je ova kuća:

D69CF148-83A2-49A1-89AA-427B14547577.thu

u kojoj se nalaze samo dva apartmana iste veličine.

Fotografije apartmana levo od glavnih stepenica postavila je @harfa, a mi smo bili u apartmanu desno, u koga se ulazi sa ove terase:

5CED4593-01EA-4654-8A87-7ACA37022AFB.thu

B2EEC668-B87C-4256-B5CD-17239980A145.thu

B55BF2DB-DC3E-44BB-9438-0079D943118D.thu

Evo kako izgleda apartman:

dnevna soba sa sofom na razvlačenje, trpezarija

532C2BED-77E4-48FD-8100-814636A58B91.thu

F9C05BE6-F16F-4191-A1E6-CFA9532EEF0C.thu

i kuhinja sa velikim frižiderom

653F4062-00BC-4D0B-8103-CFF457807427.thu

97DAD843-9943-4CC3-9D2C-8ED1895AC3D9.thu

i velikim šporetom:

208828E7-82FB-461B-9E43-A6F96B2657F8.thu

Spavaća soba je odvojena,

C68A660C-5DBD-403D-AEA4-531C77E8465E.thu

a iz nje se izlazi na još jednu veliku terasu.

I kupatilo je veliko:

1814C330-3EA4-4F38-B1E7-3931317A0E7F.thu

ima kadu i zavesu za tuširanje, što u Grčkoj nije uobičajeno. :laugh:

Što je najvažnije, kuća ima svoj parking, 

B64CB3AB-F52C-418C-97ED-990C99AF023B.thu

pošto je u Lefkasu parkiranje veliki problem. :wacko:

Gazda-Zisis ima lepo dvorište (kapija je uvek zaključana), sa nekoliko stabala limunova, tako da smo svako jutro pravili svežu limunadu. :happy:

Ima i kucu, Johny-ja, :)

34A9261C-396D-44F3-86EA-920A8B8BA743.thu

koji je redovno bio gost na našoj terasi, :happy:

CFD1C173-1360-4ACF-9134-FD3564824414.thu

ali ne brinite, ako ga ne pozovete, neće vam dolaziti, dresiran je (mi volimo životinje :volim:).

Gospodin Zisis je uvek tu, ako vam bilo šta treba, iako vrlo slabo vlada engleskim jezikom, ali-snalazili smo se. ;)

Dao nam je i svoju biciklu, da s’ njom idemo ujutru do pekare, prodavnice,

70873FA8-6840-4DF7-A8E5-69F2E51C05D1.thu

ili na plažu Agios Ioannis:suncase:, koja nije daleko od ovog smeštaja.

Sve u svemu, ja sam bila zaista prezadovoljna ovim smeštajem, :excl:ali negde na pola letovanja morali smo da predjemo u drugi, o kome ću pisati sutra. :)

Mužu su najviše nedostajali limunovi, ;) iako nam je gospodin Zisis pred polazak spakovao punu kesu, a meni Džoni. :sad:

Sve preporuke za ovaj smeštaj!

20733961-ECF8-43C9-9323-032259B5D008.thu

68D1D784-2FCB-40A8-87F2-294222772032.thu

Izmenjeno (BiljanaK)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zamaskira tablice kao na google...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@BiljanaK prosle godine ja sam bio u Avlio, nazalost ove godine bilo je zafateno a pitao sam gi jos u martu

sve pohvale za gazde 

po slikama jako slicni su apartmani samo dvor je bolje kod ovih drugi

sta se tice mestopolozbe Avlio je minut do one pesacke zone grada a ipak daleko od guzve

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovaj smeštaj je 100m od “Avlio” apartmana. :)

Gospodja mi je i preporučila ove apartmane svojih komšija. :)

Inače, zaboravila sam da kažem da mi ni jedni, ni drugi, nisu tražili nikakav depozit, sve sam platila na licu mesta. :)

Ništa se dodatno ne doplaćuje, klima je uključena u cenu kod oba smeštaja.

Dok smo bili kod Zisisa, jedan dan smo prošetali do ove druge kuće, da vidimo gde se nalazi i potvrdimo svoj dolazak.

Da, ova druga kuća ima malo bolji položaj, bliže je gradu i pešačkoj zoni. :)

0572BD6A-6A50-4562-80E1-84F2381342B7.thu

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inače, zaboravila sam da kažem da mi ni jedni, ni drugi, nisu tražili nikakav depozit, sve sam platila na licu mesta. :)

Dok smo bili kod Zisisa, jedan dan smo prošetali do ove druge kuće, da vidimo gde se nalazi i potvrdimo svoj dolazak.

a gospodja malo prica engleski eheh, neka curica odgovara na mejlova

ako nije tajna pisi koliko ste platili i koliko vam trazili u avlio

a gospodja malo prica engleski eheh, neka curica odgovara na mejlova

ako nije tajna pisi koliko ste platili i koliko vam trazili u avlio

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisi razumeo. :)

Nismo bili u “Avlio” apartmanima, jer nisu imali ništa slobodno u avgustu.

Bili smo u ova dva, koje sam opisala na ovoj temi, a preporuku za ovaj drugi smeštaj, dobila sam od “Avlio” apartmana. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisi razumeo. :)

Nismo bili u “Avlio” apartmanima, jer nisu imali ništa slobodno u avgustu.

Bili smo u ova dva, koje sam opisala na ovoj temi, a preporuku za ovaj drugi smeštaj, dobila sam od “Avlio” apartmana. :)

razumeo sam samo sam se loso izrazio, hteo sam da pitam koliko ste platile za drugi smestaj i dali ste saznali koliko bilo u Avlio

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napisala sam i cenu drugog smeštaja, nisi obratio pažnju. ;)

65€ je bila cena po noćenju za manji apartman (34m2), a 70€ za veći (45m2).

Ne znam za “Avlio”, :neznam:nisam ni pitala, pošto nisu imali ništa slobodno. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25895
    Ukupno tema
    862508
    Ukupno poruka