igor.jankovic

Samostalno trazenje smestaja na Lefkadi

1856 poruka u ovoj temi

Kad ce kraj jula da se i ja tu parkiram...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@suki , da sam hteo da ranoranim, otišao bih u pekare. A, ako već biram smeštaj samo radi kreveta, potpuno mi je svejedno gde je. Ionako pališ kola svako jutro pa gde te put odnese. Aleksu razumem u potpunosti, nekako slično razmišljamo i jasan mi je njegov problemčić. Naravno da ću podeliti utiske nakon letovanja mada i sam čekam da to uradi @njuki koja treba da se vrati pre mog polaska.

Uzgred, kako ti se dopada moj plan za povratak preko Delfa?

Pre 13 sati, жућа je rekao/la:

Kad ce kraj jula da se i ja tu parkiram...

Žućo, blago tebi. Ti nikako da dočekaš, a meni "malo - malo" pa olimpijada. 

 

Aleksa, nisi ti naivan.

Ostaviš ženu u Solunu i skokneš do Nikitija na pivo. I svi zadovoljni.

Izmenjeno (N dimenzionalni podprostor)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh, nisam ni ja u pekarskom fazonu, a bolje bi bilo da jesam.Jos pamtim parkiranje od Egremnija, jedno km, pa u avgustu na +50 do dole, pa stepenice... A kazu nam neki Italijani, e, da ste dosli do 10h, parkirali bi dole, pa samo stepenice. Nemas gde, a po onome sto vidim da ljudi komentarisu, sada je na Lefkadi 3x veca guzva, nego tada.

Zato savetujem Aleksu, da pazljivo izabere smestaj, kad vec nije uplatio, moze da bira lokaciju. Koliko vidim, on, nije ljubitelj ni voznje, ni pesacenja, a onda je vrlo bitno, da brzo moze da stigne do plaze, samim tim i ne mora da porani, a naci ce i parking.

Cisto da ne bude kao Mareaca, svi znamo kako je on doziveo Lefkadu i koliko je sve tesko podneo :) 

Meni licno, je lepa i ona druga strana, ostrvca kod Nidrija, jedrilice, vegetacija, ali, ljudi na Lefkadu idu uglavnom zbog onih, jonsko plavih plaza, koje gledaju na slikama i hoce uglavnom tu da provode vreme, pa mu je ovo bolja opcija. A kad bude raspolozen da malo obidje ostatak ostrva,moze. Ovako je za 5-10-15 min. do neke od tih plaza.

Toliko mu valjda nece biti problem, da provede u kolima :D

Tsoukalades se sad razvio, ima lepog smestaja. 

A za Delfe, lepo, sto da ne. Po meni, ako covek ima vremena (a i para) lepo je uvek videti jos nesto.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam ja problema sa voznjom {iz Nikitija u toku letovanja najmanje 2 puta ih vodim u soping u Solun + na kaficu u Hanioti ili kao prosle godine u Jerisos , N.Marmaras i ne racunam},:not_i: ali imam problema sa cukama,gudurama ,serpentinama,nedodjijama,provalijama, kozjim stazama., vetrom, talasima ,hladnom vodom.  Al' hoce tamo, I OBECO SAM, i sad nemam kud. Carska se ne porice.  :zid: Samo se bojim da nisu stalno talasi i vetar.  Zato me interesuje i kakva je za nevolju i ova strana prema Nidriju.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako nekako. (Skinuto sa neta).

1484581859948.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam mislila @aleksa5 da ti ne volis da vozis.

Ako je ovo drugo, ma, ko te to naplasio? :D 

Putevi su odlicni, bolji nego na Sitoniji. Samo glavnim puticem i nemas brige. Nemas potrebe za nikakvim gudurama i kozjim stazama. Ne moras bas svaki kutak da obidjes. Do plaza je sve kulturno. Jos ako se smestis blizu plaza, ma, uzivaj! 

A i ne vozis  valjda, samo po auto putu? :plez:

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Ja sam hteo da budem hrabar najhrabrije da nadmasim...":predaja:

 

Al uz ove cene u Grckoj...:shok:  

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam gledao slike, i zezao se oko smestaja mesec dana, i racunao i preracunavao, ali kad vidis onu ludacku plavu boju... Mislim da slika i video ne mogu da to docaraju. Moras da vidis uzivo.

Za cene ne znam sta da ti kazem. Meni je npr jeftinija Lefkada od Sitonije u svakom smislu. Nije neko pametan ovde na forumu nazvao Sitoniju Sotonija. Cene dranje za smestaj na Sitoniji.

Za smestaj na Lefkadi, svi znaju gde je najbolje i najlepse, a ti najbolje znas sta dzepu odgovara. Za male pare Nidri, Nikiana, Ligia, pa cak i Lefkas i Agios Ioanis. Sve se svodi koliko zelis da vozis, jer voziti moras. Ako neces da palis auto za plazu svaki dan onda Agios Nikitas, ako neces da palis posle plaze, onda Lefkas.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 15.1.2017. at 1:27, vesna015 je rekao/la:

Villagio Maistro, Agios Ioannis

 

Lepo izvleda smestaj. Hvala! Poslala sam upit.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Лично мислим да, ако персона оде колима, може да одседне било где. Да ли је битније присуство урбаног фактора или пак дивље лепоте остаје на оном који бира.

@aleksa5 - ja u zelene, pa po logici stvari treba da idem na Balaton. Obojici šta nam bog da. Treba razmišljati pozitivno...nije ovo kazna nego letovanje. Sebe sam već ubedio da će biti super što i tebi želim.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 23 sata, aleksa5 je rekao/la:

Al uz ove cene u Grckoj...:shok:  

 

Ovo je mit, bar na Lefkadu. Ja sam za 9 dana potrosio koliko bi potrosio u istim uslovima u Ohridu, a sporedbe ne moze nikada da ima.

 

Meni jedina preporuka za biranje smestaja ako hocete da budete blizu zapadne plaze i glavnog grada je Agios Ioannis ili Tsoukalades. Ag. Nikitas je isto OK, ali to sto se desava sa guzvom i parkingom kvari puno.

Obisao sam Lefkadu skoro uzduz i popreko (a i zdravlje, vratucu se na nekoliko dana ove godine) i to je jedino sto mogu da preporucim za trazenje smestaja.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa ove tacke gledista, vise bi me zanimalo da li ce se moci na Egremni ili nece:

egremni.png.4c4c1920f1f54862667f3e98e0f4

Da li cu opet kukati kad predjem peske ili AN na Milos i reci da je vredelo

milos.png.4593013a55a033347b26241b458216

I da li cu se opet sokirati plavom bojom na vec poznatom vidikovcu na koji svi stajemo svaki put.

pefka.png.c486058754c2c4e267906750d43ba3

 

Gde god sa uzmete smestaj, ovo je uvek na istom mestu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je Kalamici dobra baza na Lefkadi? Mi smo letovali na zapadnoj obali pre tri god.ali se nesto ne secam kakvo je selo i da li je 75€ za cetvorokrevetni studio s bazenom (u Kalmiciju) prosecna cena za kraj jula?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cena mi stoji da je OK, ako volite tisinu - onda isto OK. Kalamici mi se ucinilo kao i svako selce na Lefkadi. Ali ako idete kolima onda dobro jer i glavni grad nije bas predaleko. Uostalom, imate 3 plaze koje su blizu sela (relativno blizu jer se ipak vozi prilicno strmno prema dole): Megali Petra, Kavalikefta, Avali. Nije daleko ni Kathisma, a i Rachi je tu gore na brdu... Tu premu jugu vam je isto Gialos plazu, a ako srede pristup do Egremni - jos bolje :)

Nikada nisam razmisljao za Kalamici kao bazu jer ipak volim malo guzve, ali kao bazu je sasvim OK. Onda kad opet razmislim i ako si smesten u Agios Io

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka