igor.jankovic

Samostalno trazenje smestaja na Lefkadi

1856 poruka u ovoj temi

na lefkadi sam odseo u vasilikiju. armonia-apartments.

bilo je dvoumljenja izmedju vasilikija, agios nikitasa i agios ioannis-a t.j negde na zapadnoj obali. kako mi je tip iz vasilikija poslao vaucer/rezervaciju bez ikakve uplate akontacije, onda sam se za to odlucio. lep smestaj, ogromna terasa za male pare (35E sa klimom, 30 bez). za preporuku. treba 15 min peske do mesta ali je mana da pola puta nije osvetljeno. inace vlasnik (nicholas) je radio u australiji tako da sporazumevanje nije problem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice posle gledanja tvog opisa Lefkade odlucili smo se za Lefkadu,rezervisali smo preko neta sobu u villa Verde,reci mi sta treba covek da mi posalje i dali moze to na mejl ili mora fax unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice,

Prvo sve pohvale za putopis, svaka cast. I imam par pitanja u vezi Lefkade. Posto zena i ja imamo sengen vizu da li je pametno uputiti se na put bez rezervacije smestaja? Koliko je Vas kostao studio na Lefkadi? I da li znas kakvo je vreme tamo pocetkom septembra?

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nas je kostao trokrevetni apartman sa zasebnom spavacom sobom 35e krajem juna (Kastro Maistro). E sad za avgust kazu da su velike guzve zbog Italijana i da je teze naci smestaj, za septembar ne znam. Mada tamo ima toliko smestaja da cete sigurno nesto naci, jedino zavisi od cene, ako je guzva onda i oni malo dignu cene. Ako nema smestaja u centru sigurno ima negde po manjim mestima. A tamo je ionako besmisleno ici bez kola, pa vam je mozda i svejedno gde spavate kad ionako morate po ceo dan da se vozate do plaza.

Sto se vremena tice, stvarno ne znam...to vise niko ne moze da predvidi.

Mozda i da probate preko interneta da nadjete neki smestaj....Mada ja iskreno mislim da uvek moze nesto da se nadje ako bas nemate neke prevelike zahteve i ako vam nije bitno da budete u strogom centru bilo kog mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da ste dosta prosetali Lefkadu pa bih vas molio da mi pomognete oko izbora gde da trazim smestaj.Imamo dvogodisnjeg klinca pa nam je vazno da u samom mestu imamo blizu neku normalnu i nevetrovitu plazu za svakodnevno kupanje a na ove "lepotice" bi povremeno odlazili kada god mozemo.Naravno i uslov je da uvece ima u blizini gde da se proseta posle vecere posto volimo malo zivlja mesta a imajte u vidu da ce biti pocetak septembra, znaci manje turista nego u spicu sezone.

Nikako ne mogu da zakljucim koliko je voda topla na Lefkadi, dali ima neko pravilo ili kako koju struju zadesis.Jednom sam tako premrzo u Turskoj pa ne bih da se ponovi.Isto citam i o nekom vetru pa me to malo zabrinjava, mada je izgleda svuda promenjena klima (eh zlatni Jadran pre dvadesetak godina :rolleyes: )

Nemojte mi samo reci da je sve ovo nemoguce naci na jednom mestu jer ste me opisima tako navukli na Lefkadu da mi je Halkidiki sada druga liga.Cilj mi je da vidim sto vise novoga a ne da se samo izlezavam na plazi.Epa Putnice i ostali forumasi,pomagajte!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj i ja mislim najbolji predlog ti je Nidri preko agencije Conte da iznajmite jedan aprtman za vas u vili Nikos. Ona je uz samu plazu Nidija, ima cafe-bar ispred sebe na zelenoj travi 2 metra od vode sa palmama i drvecem kao hlad. Tu je voda skoro uvek mlaka. Sada Nidri je glavno turisticko mesto na Lefkadi. Ima sve sto je potrbno i za vas i za normalan zivot uopste. Turista ce biti i mesto je zivo do polovine Oktobra. Moja preporuka ti je da odes do Contea pogledas i veruj mi neces se preci jer je dosta porodica sa decom malom dosla i nisu se nizasta pozalili kao mladi kojima sve smeta a oce za sto jeftinije da dobiju najveci luxuz!

Ovo je moj predlog pa vi vidite sta cete, ovo je provereno i sigurno, sada ako zelis nesto specijalno mogu da pitam moje da vam nadju to nesto.

poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svom putopisu sam napisala da Lefkada nije bas idealna destinacija za porodice sa malom decom. Ako odete tamo da provodite vreme na samo jednoj plazi, malo je bezveze da prelazite toliki put. Lefkada ima smisla samo ako zelite da je celu obidjete.

Moj predlog za smestaj je takodje Nidri, sa te strane je voda mirnija, nema talasa, blizu vam je Desimi plaza koja je super za decu jer ima hlada, uvece imate gde da prosetate (mada nema trotoara na glavnoj ulici pa se svaki cas okrecete da vas neko ne udari nekim prevoznim sredstvom, ali uvek imate opciju da setate pored obale). Cinjenica je da more na ovoj strani nije nesto, ali za malu decu je ipak najbolji izbor. O toploti vode smo vec pisali, ali racunajte na to da moze da vam se zalomi jako ledena voda, narocito na zapadnoj strani.

A sto se tice Halkidikija, Paralija i ostalih regija, posle Lefkade su,ne druga, nego deseta liga :D .

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatili smo apartmane u Metropolu za 26.8. i sad umesto da idemo do Perveze avionom letimo na Krf, pa onda trajektom do Igumenice, pa onda autobusom do Nidrija (verovatno nam jos nisu rekli da cemo na magarcu da se vracamo). Upravo iz razloga sto u agenciji nisu mogli da mi daju ni jednu pouzdanu informaciju sam i potrazila savet na forumu. Hvala na brzom odgovoru i pomoci.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam takodje bila u Metropolu i nije loše s obzirom da smo tamo samo spavali.Važno je da nije na glavnoj ulici i nije bučno noću.

Što se tiče puta baš su vam zakomplikovali,nije mi jasno zbog čega.Doduše, aerodrom u Prevezi je vojni i mozda im je u medjuvremenu istekla dozvola za sletanje.Tu su sletali samo JAT-ovi avioni i po koji engleski,Italijancici uglavnom stizu kolima.Odužiće vam se put a avionom od Krfa do Lefkade ima samo 10 minuta :(

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam kada smo mi uspostavljali kontak sa Conteom jer smo jedini Srbi tamo i hteli smo da otvorimo Lefkadu kao destinaciju. Odmah je Matico doleteo i nije nas trazio nego se sprijateljio sa covekom koji drzi AVIS rent a car, koji je jedan od muckaros u Lefkadi i prosle godine su valjda iznajmili neke vile napislai da su 20m od plaze i kada smo otisli da vidimo te famozne vile bile su 500-1000m od plaze i neke su se cak nalazile u Vlihu (za one koje znaju) to je mesto pored Nidrija koje nema nista sem policijske stanice. Prosle godine ili preprosle su valjda i avionom kao dovodili turiste do Aktia i onda autobusom do Nidrija-Vliha ali kao sto mozete da naslutite ja mislim da nijednom avion nije poleteo nit sleteo. Sto se tice toga da je Aktio vjni aerodrom on jeste ali i medjunarodni. Ima charter letova iz Engleske Svedske i Danske svake subote ja mislim.

Tako da ...

Bas me zanima koliko su vam naplatili te karte za avion? A duzi put ce vam biti za jedno 3-4 sata jer dok sletite dok udjete u autobus onda trajekt sat ipo i jos sat ipo voznje do Nidrija. Sve u svemu srecno.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bmbl i @putnica hvala na odgovorima.Jedino mi je nejasno dali svi objekti u Nidriju koji su do mora imaju plazu ili su to iskljucivo male plazice kod pojedinih kuca?Sve vreme pokusavam da nadjem nesto na netu ali bezuspesno, cudno mi je sto u opisima apartmana nema slika sa plaze vec samo pise da su "blizu mora" a ne "blizu plaze".Zanima je i koliko je udaljena plaza Dessimi od Nidrija jer izgleda OK.I naravno jel neko imao iskustva sa nalazenjem smestaja u septembru na svoju ruku i kolika je ponuda.

@bmbl hvala na ponudi za pomoc oko smestaja, ko zna mozda ce mi i zatrebati jer odlazak preko agencije otpada jer sam iz Makedonije a kod nas niko ne nudi Lefkadu :(

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gorane,jedan deo obale je ustvari luka i apartmani koji su u tom delu nemaju plazu.Ali Nidri nije veliko mesto i lako je odsetati do plaze.

Dessimi je OK plaža,bas mirna i porodicna mada je voda nama tu bila uzasno hladna.Do tamo ima oko 5-10 minuta voznje (kada iz Nidirija krenes ka Vasilikiju).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu.

Nidri ima jednu plazu koja se prostire uz celi gradic. Sada imas apartmane koji su uz obalu na plazi i neke koji nisu, koji su uz glavnu ulici ili dalje.

Imas naprimer studio Ana koji je 10 m od plaze i pored studia Marine koja je 2 metra od plaze. Imaju hlad simpaticnu plazu i na samom pocetku Nidrija su. Tu smo smestali dosta porodica sa decom malom i velikom, jer mozes da sedis na terasi i gledas kako ti se dete igra u vodi ili u basti. Tu se cene krecu ja mislim 310-350 € na deset dana sada u septembru.

A dessimi plaza je poznata po tome sto je kamping tamo pored nje. plaza nije nista posebno ali ima ja mislim 1 ili 2 pecine malo dalje uz levu stranu zaliva.

Eto toliko od mene.

poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas na mojim slikama tu plazu kod pansiona Marina. Stvarno je mala ali bukvalno na 5m od kuce. Dessimi je kod kampa i njena prednost je sto nema vetra a ima puno hlada, ima te pecine koje spominje Bmbl. Ona ti je na 10-tak minuta od Nidrija, krenes prema Vasilikiju, prodjes Vlihi ili kako se vec zove, pa skrenes levo za Geni i onda naidjes na putokaz za kamp. Ona je bas porodicna plaza ali nikako se ne moze porediti sa zapadnim.

Sto se smestaja u septembru tice ja verujem da mozes i sam da ga nadjes, mada ce ti Bmbl bolje reci. Mi smo dosli krajem juna i bilo je smestaja da biras po raznim cenama.

Nacelno, moras znati da Nidri nema neku plazu, da ne ocekujes previse, ali s obzirom na malo dete i ostale tvoje zahteve on ipak najvise zadovoljava tvoje kriterijume.

Meni je na primer iz tih razloga Agios Ioannis mnogo bolji izbor, ali ja sam opet druga prica, mi smo davno prevazisli kofice i plicake.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko nesto vise o selu Kalamitsi? Smestaj na fotografijama je ok, ali ne znam koliko je daleko od plaze. U pitanju je kuca *Whiteblue house*. Pozdrav i hvala!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka