codemaker

Porto Heli

103 poruke u ovoj temi

U kolikom su krugu sve te plaze od Porto helija?

Sve plaze su u krugu od Salantija do Ermionija, severozapadno i severoistocno od Porto Helija (jasno ipak trebaju kola za mnoge od njih iako rastojanja nisu duga).

Evo jos nekih (a ima ih jos): Salanti, Dikigorika, Maistraki, Kostoula, Dardiza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koga interesuju jos neke plaze u okolini Porto Helija:

Doroufi, Panagista, Kyparisakia, Limanakia, Bisti ... i ima ih jos.

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Имам амбициозне планове: у одласку обилазак Метеора, излети у Олимпију, Микену, Епидаур, Коринт, Монемвазију... 15 дана сам у Портохелију, а онда још 4 у Атини (још увек нисам изабрала хотел у Атини са сопственим паркингом, сваки предлог је добродошао), и у повратку Делфи. Свакако ће бити слика. Надам се да ћу обићи све планирано.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujem da je o tome vec pisano,ali ne mogu da pronadjem,zanima me da li je ok prema Korintu ici pravcem Lamia-Amfisa-Galaxidi(kakav je put?)-Patra(trajekt ili most?)-Korint,htela bi da preko dana osmotrim taj deo obale i mesto Vrahati,nesto mi se cini da sam cula da ga je neko hvalio ovde na forumu.Hoce li vise taj juli i pooolazak?:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put koji si pomenula je mnogo zanimljiviji od jednoličnog putovanja autoputem do Atine pa onda do Korinta takođe autoputem.

KAd se odvojiš od autoputa kod Lamije, vozićeš planinskim putem, pred kraj sa dosta krivina ali je asfalt odličan i ako ne divljaš, veoma je prijatno krstariti tuda.

Kad stigneš do Galaxidi, vozićeš uz more i ja svaki puta zaista uživam vozeći tim pra vcem. Put je veoma sličan "jadranskoj magistrali" u Hrvatskoj.

AKo ne bude gužva, moja je preporuka da pređeš do Patre trajektom. Ima ih dosta i voze veoma često, kao autobusi maltene. Jako prijatan doživljaj vožnje kraj velelepnog mosta. Karta je jeftinija nego da pređeš mostom a zanimljivije je.

Ako bude vremena, možeš časkom obići i tvrđavu (besplatan je bio obilazak) neposredno kraj mesta ukrcavanja.

Čim se iskrcaš na Patra strani, imaš dve varijante

-da ideš prema Korintu "autoputem" koji ustvari nije celom dužinom autoput i nimalo mi se ne sviđa, pogotov deo koji nije autoput. Grci tuda divljaju kao nezdravi i ima jako mnogo saobraćajnih nesreća. Taj put su nazvali "put smrti" jer ima na njemu ubedljivo najviše saobraćajki.

- da ideš starim putem, uz more. Mnogo sporije se vozi i prolazi se kroz mnogo malih mesta. Veoma zanimljiva mesta gde često zastanem i uživam u prizorima. Možeš obići i jedno zanimljivo mesto Kjato a posle dolaziš do Vrachaty. Nije nešto posebno kao mesto, ali je zanimljiva plaža i niz taverni uz more i to je mesto koje je vikendima a pogotovo za vreme godišnjih odmora, puno Atinjana. Vidim da su zadnje dve godine gradili mko nezdravi i verujem da semože naći smeštaj na "bum" i za vreme sezone. Postoji i hotel "Alkion" koji je po meni preskup za kvalitet ali šta da se radi.

U Vrachatiju je i vila Mikisa Teodorakisa na jednoj nepreglednojh krivini uskog puta uz nore.

Naravno, Korint je obavezan za obilazak (18km od Vrachaty) i kad si već u Korintu, ne posetiti Lutraki bi bilo stvarno veliki promašaj :kez:

Ako budete hteli možete vozom od malog mesta Zevgolatio (mislim da bi trebalo već da su pustili stanicu u rad) a ako ne onda iz Korinta do Atine. Odete na želj. stanicu, imaju veliki parking, ostavite kola kupite povratnu kartu do Atine, voz udoban, čist, moderan i brz, stižđete u sam centar Atine. Odatle nazad opet na parking pa dalje.

Ne znam cenu karte ali nije skupo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Hvala,hvala na brzoj informaciji,jos samo,da li postoji neka posebna oznaka kako da se spustimo na taj stari put od Patre prema Korintu,da izbegnemo autoput?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo je nezgodno utrefiti i najbolje je da nekoga pitaš.

Nažalost ne mogu ti opisati jer bi te samo zbunilo. Ako ne nađeš nekoga ko govori engleski, pokušaj da objasniš da želiš za Korintos i pomeni "agio odos", nisam siguran da li je tačan izgovor ali će se setiti šta pitaš...

Samo opušteno, za to malo truda bićeš nagrađena zaista zanimljivim i prijatnim putovanjem do Korinta.

Ako baš ne budeš imala sreće i kreneš autoputem, pogledaj kartu i siđi sa autoputa prvom prilikom pšrema nekom mestu na obali mora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Ok,hvala,snaci cemo se sigurno,planirali smo da prespavamo negde posle Amfise,i da onda taj deo prema Patri i Korintu predjemo preko dana i natenane.:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

breaking news

Hotel Kosmos nije poceo sa radom ove godine...

Imaju neke "tehnicke probleme" i Kon Tiki prebacuje goste u hotel GALAXY...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam šta se desilo ali je meni izgledao sasvom spreman kad sam bio tamo u aprilu ove godine. Bio sam tamo u jedan valjda utorak a u petak je već trebala neka grupa iz Poljske da stigne. Završavali su samo još pranje prozora i podova...

Sve je ličilo na ok.

Baš me zanima šta se desilo u međuvremenu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko zna da li je to prava informacija?!

Mene su pozvali iz agencije i ponudili mi drugi hotel! Iste kategorije, ali 5 km od Porto Helija!

Posto im se moze da na tri dana pred put rade sta god hoce.... morao sam da prihvatim... U stvari, nisam ja nista morao ali..... Mogao sam da odustanem i da im ostavim kompletan iznos ali me nesto mrzelo!

Znamo svi koja prava sebi zadrzava agencija a koja putnik dobija.... to se, sigurno, ne moze porediti.

Videcu kad stignem tamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad stigneš, pošalji slike sobe i hotela, nadam se da ćeš dobiti bolji smeštaj od Cosmosa kad već moraš da menjaš.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Porto Heliju je mozda i bilo neke sanse da kradem internet (kao sto rade mnogi nauticari sa svojih jahti) ali u ovom selu preko... cisto sumnjam.

U hotelu sigurno nemaju internet!

U svakom slucaju, jedva cekam da malo testiram moj novi Olympus SP600UZ.

LAP TOP je uvek sa mnom i ako se "steknu uslovi" tj pronadjem neki otvoren WiFi... eto slika za neki dan....

Na Porto Heli gledam samo kao bazu a glavno ocekujem dole na Elafonisosu... A mozda se i prevarim...

Da ne zaboravim da se svima koji su ovde ostavili neki trag zahvalim. Ova tema mi je dosta znacila....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

breaking news

Hotel Kosmos nije poceo sa radom ove godine...

Imaju neke "tehnicke probleme" i Kon Tiki prebacuje goste u hotel GALAXY...

Ako sam dobro shvatio ti si "na licu mesta"?

Mozes li ispitati o cemu se radi, zasto Cosmos ne radi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

breaking news

Hotel Kosmos nije poceo sa radom ove godine...

Imaju neke "tehnicke probleme" i Kon Tiki prebacuje goste u hotel GALAXY...

Nemoj to da mi radis!!! Ja sam uplatio Cosmos za septembar. Imas li jos neke informacije? Kada ides tamo? Ako imas mogucnosti javljaj se odande molim te.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka