codemaker

Porto Heli

103 poruke u ovoj temi

Bolje je preko Evzoni-Katerini-Larisa-Lamia-Atina-Korintos-Epidavros-PortoHeli

Za deonicu puta Lamia- Korintos, ruter mi izbacuje kao najbolje resenje iskljucenje sa auto puta kod Tebe, pa onda voznja nekih 50-ak kilometara tzv " local roads" ( posle Tebe, prolazi se kroz mesta Erithrai, Inoi, Thea, Agia Sotir i Mandra) i onda ukljucenje na auto put Atina- Korint. Jesi li isao nekada tuda? Interesuje me kakav je taj put i imali smisla to skracivanje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kako ti je podešen navigator, ali to je samo geometrijski kraći put. Ako produžiš autopute do Atine pa onda skreneš na autoput prema Korintu, sve vreme ćeš moći držati prosek brzine 140 bez problema i stižeš brže nego tim "kraćim" putem.

Da su putevi sređeni, ok, ali ovako nema smisla što se skraćivanja tiče.

Dva puta sam leti sa porodicom išao tuda, kad mi nije bilo bitno vreme i ne bih to ponavljao ako ne moram. Jeste zanimljivo videti nove delove Grčke i tu je otprilike kraj priče, izbija se kod Elefsine.

Na nekim se mestima nailazi na pravu pustaru a negde nailaziš na raskrsnicu sa 5 krakova nema znaka a lokalci će ti od njih troje, svaki pokazati drugi put da nastaviš... Tako smo ćerka i ja jedne godine, bukvalno liznuli prst i tako nastavili, srećom te potrefismo.

Na nekim mestima se grade delovi puta već godinama i kao da nikad neće zaršiti pa onda obilaziš nešto što i inače nije označeno na karti i završavaš u neobičnim predelima.

Definitivno, podesi navigator da ne zaobilazi autoput i ne bira najkraći već najkvaliteniji ili najbrži put.

Putem koji pominješ idi samo ako imaš vremena i želiš da vidiš i taj deo Grčke.

Na karti izgleda primamljivo skraćenje a u stvarnosti ćeš izgubiti mnogo više vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za deonicu puta Lamia- Korintos, ruter mi izbacuje kao najbolje resenje iskljucenje sa auto puta kod Tebe, pa onda voznja nekih 50-ak kilometara tzv " local roads" ( posle Tebe, prolazi se kroz mesta Erithrai, Inoi, Thea, Agia Sotir i Mandra) i onda ukljucenje na auto put Atina- Korint. Jesi li isao nekada tuda? Interesuje me kakav je taj put i imali smisla to skracivanje...

mi smo sad za Uskrs bili u Nafpliu

isli smo preko Tebe, a vratili se Atiki Odos-om

put preko Tebe nije los i sasvim ok ide, mali problem je bio pred kraj (ukljucenje kod Elefsine) kada su nas zbog radova izbacili na neke sporedne puteve, al nije bilo nista strasno

u povratku smo omasili skretanje (jbg zapricali se) pa smo se vratili Atiki odosom

glavni razlog odlaska preko Tebe je bio da izbegnemo naplatnu rampu ispred Atine, zbog guzvi koja je ovih dana nesnosna na naplatnim rampama (u povratku na Malakasi - naplatna rampa na izlasku iz Atine smo cekali nekih dvadeset minuta da prodjemo)...

sto se tice blizine imam utisak da je preko Atine za nijansu blize, ali nista strasno...tako da i ako se odlucite na put preko Tebe necete pogresiti

inace codemaker izgleda da smo kafu u Porto Heliju pili u istom kaficu

mi smo nasu ispijali sa pogledom na onaj katamaran :)

a ko planira Spetses, iz sela Kosta (1km od Porto Helija) non stop ide boat taxi na Spetses

kola ostavite na parkingu i za manje od 10min ste na Spetses

iz Porto Helija delfin na ostrva ide 4 puta dnevno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno, podesi navigator da ne zaobilazi autoput i ne bira najkraći već najkvaliteniji ili najbrži put.

Putem koji pominješ idi samo ako imaš vremena i želiš da vidiš i taj deo Grčke.

Na karti izgleda primamljivo skraćenje a u stvarnosti ćeš izgubiti mnogo više vremena.

Hvala ti, to me je i zanimalo...Posto na karti zaista deluje kao zgodna precica...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

inace codemaker izgleda da smo kafu u Porto Heliju pili u istom kaficu

mi smo nasu ispijali sa pogledom na onaj katamaran :)

Pravo da ti kažem, ne znam ni gde sam tačno pio frape. Seo sam u jedan kafić, imao knjigu sa sobom, zavalio se i po lepom sunčanom vremenu oko sat vremena proveo čitajući i uživajući u miru i tišini....

Što se tiče puta preko Tebe, on jeste kraći nego preko Atine ali je preko Atine brži, osim ako baš nemaš sreće pa zaglaviš totalno.

E sad jedan savet onima koji će ovog leta da krenu put Peloponeza a preko Atine-Korintos:

Kad uđete u Atinu i počnu gužve na delu autoputa koji prolazi kroz Atinu, držite se najpre srednje trake a kad počnu da se pojavljuju table sa natpisom za Elefsinu, odmah se prestrojite u krajnju desnu traku. Ako zakasnite, jako teško ćete preći u krajnju desnu traku iz koje se odvaja za Elefsinu / Korintos jer Grci znaju kakva je gužva i na vreme se prestroje i sabiju u tu desnu traku.

E sad, kad ste već u desnoj traci za Elefsinu, kad konačno dođe definitivna tabla za početak skretanja, prestrojte se još "desnije", u takoreći zaustavnu traku jer kad se krene u silazak sa autoputa, ta "zaustavna traka" postaje skretanje za Elefsinu i rampu a druga traka istog skretanja ide negde dalje, zaboravio sam gde. Tako da ako ostanete na desnoj traci misleći da ste dovoljno prestrojeni, niste - prestrojavajte se još desnije radi skretanja ka rampi, inače odoste u neplanirani obilazak Atine! Ovo "desnije od desno" važi samo kad naiđete na konačnu tablu za Elefsinu, pre toga vozite krajnom desnom autoputa.

a ko planira Spetses, iz sela Kosta (1km od Porto Helija) non stop ide boat taxi na Spetses

kola ostavite na parkingu i za manje od 10min ste na Spetses

iz Porto Helija delfin na ostrva ide 4 puta dnevno

I vlasnik hotela Cosmos ima dva brodića koji svoje goste besplatno vozi na Spetses i Idri.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja rezervisao Cosmos za septembar...rolleyes.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja cena? ConTiki?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Koja cena? ConTiki?

 

 

Da, Con Tiki... cena je po meni skoro neverovatna (pomalo mi izaziva strepnju u smislu sta mogu da ocekujem za te novce). 25 evra dnevno po osobi za pp

 

Da..uopste mi nije palo na pamet da zovem hotel direktno..prosto ne mogu da poverujem da mogu da daju bolju cenu..cool.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu dati bolju cenu direktno, ni slučajno.

Razgovarao sam sa vlasnicom hotela i pitao je baš to, da je cena stvarno povoljna i kako je došlo do toga. Rekla mi je da pokušava da pridobije što više turista i da namerno spušta cenu jer u ovim vremenima nije lako napuniti hotel, pogotovo ne hotel sa mnogo soba.

Inače, rekla mi je i da prema kategorizaciji, cena u njenom hotelu za "putnike namernike" bi trebala da bude noćenje za 65 do 95€, zavisi od datuma u sezoni.

Ustvari ConTiki nije glavni turoperator već neka grčka turistička firma je posrednik

Na pitanje koliko bih recimo ja danas (krajem marta) platio za sobu, odgovorila mi je 45€

Dakle cene je stvarno izuzetna.

Ne znam samo kakav prevoz je ConTiki predvideo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto vidis..neverovatno. Ma bice valjda ok..

Nema ConTiki aranzmane. On samo prodaje dane u hotelu. A ti vidi kako cesbiggrin.gif . Salim se..sopstveni prevoz naravno. Planiram tu da budem desetak dana. Cini mi se da je lokacija povoljna za dnevne izlete. Jedino, sad bas gledam, ne mogu da provalim koliko ima do Monemvasie, cini mi se daleko, a ide mi se tamo.

Mislio sam da u povratku za bg dobacim do Peliona i tu budem 3-4 dana (ako mi ti ne das neku bolju ideju kako da potrosim jedno 3-4 dana u povratku kuci )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

hahahah Put autom od Beograda do Porto Helija, preko Atine-Korintskog Kanala u normalnim uslovima i umereno brzom voznjom traje oko 13 sati, mada moze i krace, ja vozim sporije...

Pozdrav!

 

 

 

Kada sam rekao da planiram da na povratak potrosim jos 4-5 dana mislio sam da se zadrzim u jos nekim mestima u Grckoj, a ne da se vozim 4-5 dana do Beograda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Jos prosle godine sam uocio hotel Galaxy koji mi se najvise dopao u kraju oko Porto Helija, i gle divnog iznenadjenja hotel je poceo da radi Kon Tiki, ali i pored sajta, nisam uspeo da ga tacno lociram.

Argolida me je mnogo privukla a i Grci (na neki nacin konkurencija!) su mi je jos prosle godine preporucili kao izvanredenu destinaciju.

Ove godine cu letovati u Tolu ali sam i Porto Heli oznacio kao jedan od favorita u kome cu sigurno boraviti, ako ne ove onda neke od iducih godina.

I pored strmina na Argolidi o kojima je pisao Trotter, koji usporavaju voznju od Tola do Kranidija, sigurno cu se obreti u Porto Heliju ove sezone vise puta, a i moram da posetim bar neke od plaza koje su mi preporucene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Odgovor za Volodju u vezi plaza je: Ververoda, Petrotalasa, Kosta, Hinitsa, Kilada,.... i sve okolo.... hahaha Obicno su uredjene plaze hotela, ali i u centru ima manja plaza itd.... Ima i pescanih i sljunkovitih...Koja je najbolja, odlucicete sami

 

Da dodam (ima ih jos):

 

Lepitsa, Korakia, Agios Emilianos, Kounoupi, Kouverta...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U kolikom su krugu sve te plaze od Porto helija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Гледајући неке слике Портохелија стекла сам утисак да су плаже баш мале, и да су у сезони претрпане, или се варам?

Да ли постоји варијанта одласка у Атину "морским" путем из Портохелија, колико дуго се путује и колико кошта?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka