Maja Zigic

Sveta Fruška Gora

178 poruka u ovoj temi

Jezero je predivno kao I uvek. Jedino ne vidim laste. Nema ih, a bila su cela jata. Meni je jezero jednako lepo I nakon ovih radova. Muz kaze da je bilo lepse, a da je sada udobnije. Guzva je danas ogromna. Tresti muzika na sve strane. To mi je zasmetalo. Stvarno je urnisanje ljudi okolo. Ali, mladost ludost. I pivske flase I to staklene vire iz vode. Skrnavljenje lepote, klasicno I nekultura za koju nemam reci isto kao I iz obesiti poseceno veliko drvo. A mi godinama unazad zalivali da naraste. Inace, ljudi uzivaju u gumenim camcima, na daskama sa veslom, gumenim flamingosima. Milina.. Ima mesta za sve. Iako je parking znacajno prosiren, previse je vozila. Slutim problem kad se krene kuci.. Inace okolo prelepi pejzazi. Ravnica, isklasalo Zito, rascvetali suncokreti i u pozadini Fruska gora. Sa uzivanjem smo jezdili ka kuci kroz prelepa sremacka sela kraj improvizovanih tezgi sa lubenicama, ubranim tu na njivi kraj prodajnog mesta. Divan je kiceni Srem, lepo je zivet u njem.. 

Izmenjeno (sandraivlada)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zalazak sunca na obroncima Fruske Gore 05.07.2022.

20220705_204631.jpg

 

 

 

Izmenjeno (klea2)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sotsko jezero

20220706_210740.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa su oba jezera! Nadam se da ovo sa labudovima turisti ne uzurpiraju previse!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Lepa su oba jezera! Nadam se da ovo sa labudovima turisti ne uzurpiraju previse!

Ne,tu su već godinama,uživaju, ali najveći problem je nizak nivo vode u jezeru, ne ide na dobro.....!:razmislja:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas mi je zao! A kise nema, nema :sad:...

Evo malo o jezeru : ''

Jezero Sot se nalazi na najzapadnijem delu Fruške gore, pokraj mesta Sot. Zovu ga još i Sotsko jezero. Ova veštačka akumulacija nastala je 80-ih godina. Jezero Sot je površine 33 hektara i dubine od oko četiri metra. Pripada Nacionalnom parku Fruška gora.

Prelep prirodni ambijent ga svrstava u jedno od najlepših fruškogorskih jezera. Na desnoj obali se nalazi malo vikend-naselje sa nekoliko kuća. Na levoj drveni splav sa kućicom i nekoliko dokova. Ovaj živopisni pejzaž upotpunjen je vrbama i šumom koja ga opasuje.

Jezero Sot ne mami samo vikendaše i kupače, nego i ribolovce koji su ovde redovni gosti jer je jezero izuzetno bogato ribom. Bogato je kapitalnim primercima šarana, amura, tolstolobika, soma, smuđa i štuke, kao i sve bele ribe. Ovde je upecan i evropski rekorder, šaran težak tačno 42 kilograma. carp.rs/jezera/jezero-sot-sid

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tačan,opis jezera, labudovi   obitavaju na strani gde je vikend naselje,nekoliko vikendica,retko prelaze na drugu obalu,umiljati su.

Leva strana je renovirana,nekoliko plaza,peščanih,dečiji mobilijar,  klackalice,ljuljaške,strumfovi.Postoji plonton na komeje bio restoran,vise ne radi.

Zbog niskog nivoa vode ima jako malo kupaca i to na brani.

Najveći problem jezera je ispumpavanje vode za navodnjavanje,pojedinim osobama.:neznam:

Pravi naziv jezera je" SOTSKO JEZERO," a plaza se zove "MALDIVI"  :D 

 

Ja se trenutno nalazi u ovom kraju,kao i predhodnih godina.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije problem u nedostatku kise, nego i cinjenici da je drzava dala koncesiju lokalnom "biznismenu" da crpi vodu iz jezera za navodnjavanje plantaze voca!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nije problem u nedostatku kise, nego i cinjenici da je drzava dala koncesiju lokalnom "biznismenu" da crpi vodu iz jezera za navodnjavanje plantaze voca!

Upravo sam to htela da napišem,ali sam izbegla.....:razmislja:.

Problem je i u nedostatku kise,ovde ne pada uopšte.

Bunari su prazni,a koji nisu nalaze se na donjoj granici.

Izmenjeno (klea2)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelepa jezera i priroda Fruške gore. Jedan od najlepših vikend izleta ove godine u Srbiji. Mislim da 2 dana nije dovoljno za obilazak ovog mesta.

Obišla sam Vrdničku kulu, manastire Krušedol, Novo Hopovo i Petkovica. Posetila sam i spomenik Sloboda i Dobrodol jezero.

Vrdnička kula predstavlja značajan spomenik srpske kulture. Od nekadašnjeg moćnog utvrđenja ostala je samo kula i deo bedema. Nalazi se na 400m nadmorske visine, na južnim padinama Fruške gore. Kada se popnete na vrh kule, pred sobom ćete imati sve lepote Vojvodine.

vrdnicka_kula.jpg 
Manastir Krušedol, nalazi se na južnim padinama Fruške gore, blizu varošice Irig. Hram je okružen sa sve četiri strane konacima i unutrašnjost dvorišta je ukrašena mnoštvom raznobojnog cveća i arhaičnim detaljima. Više o manastiru, mođete pronaći na ovom sajtu.

Spomenik Sloboda, nalazi se na Iriškom vencu. Podignut je 1951. godine u čast palih boraca. Ovaj spomenik predstavlja simbol narodnooslobodilačke borbe naroda Vojvodine protiv fašizma u Drugom svetskom ratu.

Dobrodol jezero je sve popularnije. Ima najčistiju vodu na Fruškoj gori. Ljubiteljima skakanja u vodu, ovo jezero je omiljeno. :)

Putovala sam automobilom. Od Beograda mi je trebalo oko sat i dvadeset minuta.

Fruška gora smeštaj
Smeštaj sam pronašla na sajtu koji se bavi izdavanjem apartmana. Cene su bile prilično povoljne.

Nadam se da će ove informacije nekome koristiti. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je zero Beli kamen na Fruskoj gori, danas.. 

IMG_20230626_163633.jpg

IMG_20230626_163230.jpg

IMG_20230626_154839.jpg

IMG_20230626_133326.jpg

IMG_20230626_132858.jpg

IMG_20230626_131054.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka