cteva

Paradise Golsden 5 Resort Hurgada

195 poruka u ovoj temi

@Mirella ako sam vas dobro razumela vi ste smesteni u glavnoj paradise zgradi?Pa zar ta zgrada nije jos otkad renovirana komplet i zavrsena?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

VAŽNO!!!

Pravo na naknadu štete potrošač ostvaruje ukoliko bilo koja od usluga uključenih u paket aranžman nije odgovarala ugovorenom nivou. 

Opravdane su žalbe putnika ukoliko je: nivo komfora manji od ugovorenog, ukoliko se dobije manji broj kreveta, ukoliko smeštajni objekti nemaju programom utvrđeni sadržaj, ukoliko je udaljenost smeštajnog objekta veća od grada ili mora nego što je to navedeno u ugovoru i ostalo što je utvrđeno u Opštim uslovima putovanja.

Neće biti uzete u obzir žalbe koje se odnose na: loš internet, nedovoljno očišćen smeštaj (ukoliko ste i pored toga ušli u sobu i sami je očistili), na povećano prisustvo komaraca ili pčela, ili ulazak u sobe nakon 14h prvog dana letovanja.

Prigovor putnika predstavniku agencije u letovalištu

Učesnik aranžmana prigovor ulaže predstavniku agencije u toku odvijanja putovanja. O svakom propustu u izvršenju ugovora koji ustanovite na licu mesta neophodno je da odmah uputite pismeni prigovor predstavniku agencije i pribavite dokaze, jer će vam to koristiti u ostvarivanju vaših prava. Organizator i predstavnik na destinaciji moraju da učine napor u iznalaženju odgovarajućeg rešenja.

Važno je da obavestite predstavnika čim saznate da nešto nije kako treba, jer kasnije, kada se vratite sa puta i podnesete prigovor, neće biti uvažen ako se utvrdi da ga niste obavestili.

Proverite takođe u Opštim uslovima putovanja da li je predstavnik agencije dužan da vam prilikom reklamacije izda potvrdu o nedostatku, jer ako je to predviđeno bez te potvrde nećete moći da se žalite (osim ako je predstavnik odbio da vam je izda).

Prigovor turističkoj agenciji

Ako se ispostavi da problem niste uspeli da rešite na samoj destinaciji, svoja prava možete ostvariti podnošenjem prigovora agenciji - organizatoru putovanja. U prigovoru morate navesti koji deo ugovora nije ispunjen i šta očekujete od agencije. Turistička agencija će vam izdati potvrdu o prijemu prigovora (reklamacije) i dužna je da vam odluku o rešavanju dostavi osam dana od dana prijema, prenosi sajt Putujsigurno.rs.

Odgovor na reklamaciju mora da sadrži odluku da li agencija prihvata prigovor, kao i predlog rešavanja reklamacije. Rešavanje reklamacije ne može da bude duže od 15 dana, osim u slučaju ukoliko su obe strane saglasne za produženje roka rešavanja. Za osnovani prigovor agencija je dužna da putniku vrati razliku između ugovorene cene i cene snižene srazmerno neizvršenju usluge. Ukoliko agencija smatra da je vaša žalba neosnovana, a vi ste i dalje nezadovoljni možete se obratiti turističkoj inspekciji.

Ako ne podnesete prigovor, već se prvo obratite inspekciji ili sudu, oni će vas uputiti da se prvo žalite agenciji, a ako su u međuvremenu istekli rokovi za prigovor, nećete moći da ostvarite svoja prava.

Rok za podnošenje prigovora

Zakon o turizmu kaže da je rok za podnošenje prigovora 8 dana od povratka sa putovanja.

Agencija je dužna da vam u roku od 15 dana od dana podnošenja prijave uputi pismeni odgovor i, ukoliko zaključi da je prigovor osnovan, isplati razliku u ceni i eventualnu naknadu štete. Ukoliko odbije vaš prigovor, ili ga prihvati, ali vam ne isplati novac, ili propusti rok od 15 dana da vam odgovori, zaštitu svojih prava možete potražiti van agencije (na sudu).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Papir trpi sve pa i ova " prava" putnika. I šta sad ? Da ljudima vrate pare i da ponove odmor? Lepo bi bilo ali neće moći. Prijatelj mi drži agenciju i kad mu dolazi preplanula stranka odmah zna da dolazi da se žali. On je još i "korektan" i odmah nudi da vrati pare za deo sadržaja na koji se neko žali. Ali to je sitnica jer kad rasčlani stavke u aranžmanu to je sitan iznos i samo mu umanji malo zaradu. Ne kažem da agenciju ne treba ganjati ali " sistem" je napravljen u njihovu korist. Dakle ako želimo da se ovo ne dešava onda treba imenovati agencijju/e kako bi svako znao šta može da mu se desi -pa neka bira. Neko će odmah braniti agenciju i kriviti hotel ali to nije tačno jer agencija vam je prodala  PAKET ARANŽMAN i treba da snosi odgovornost za ceo proizvod. Kad kupite hleb pa nevalja - da li ćete prihvatiti izgovor da nevalja brašno i da će vam vratiti 5 dinara? Hleb je nejestiv i sa 5 i bez 5 dinara. Imao sam prilike da vidim kako se ozbiljne agencije ponašaju i čuvaju svoje klijente kad nastanu problemi. U Caribienu kad su neke bubice ujedale turiste Nemački operater je odmah utovario turiste u bus i preselili ih u drugi hotel. A nama su naši rekli mažite Fenistil. Ukoliko ne pomognemo jedni drugima onda 50 tak evra koje možda dobijete neće popraviti loš odmor.  Ime agencije -kako su se postavili u prigovoru i to je dovoljno da svako razmisli. A od  JUT(k)E i suda u srbistanu vajde nema.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U hotel ne dolazite ni slucajno hotel se jos uvek renovira,sve je prljavo i kao da ste na gradilistu.Hotel nije renoviran kao sto ga predstavljaju.Ovde ne moze nista da se resi novcem jer nema sta da se resi ko misli tako neka dodje.Moja preporuka je da menjate hotel dok mozete higojena je jako losa svuda sobe su prljave,posteljina i peskiri takodje,restoran,plaza sve je prljavo.Verujte slikama koje vidite od drugih zato sto je tako .Hotel i sve u njemu je staro i nema sanse da je 5* .Drugo ljudi iz Srbije koji su u ovom hotelu su istog misljenja svi su nezadovoljni i jako razocarani.

Mirella, da li rade barovi na plaži? Kakva je situacija sa hranom? Pitam čisto da znam da li ću preživeti ako ne uspem da promenim hotel...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Posto smo svi na iglama,i dobijamo na kasicicu informacije,evo jednog svezeg izvestaja( ima i prvi deo na njegovom kanalu)Nekog mozda smiri,a nekog dodatno uznemiri.:D

Inace kontaktirao sam i rusa koji je snimao ovo,pa smo prozborili koju

Izmenjeno (Borinjoli)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I sta kaze taj rus?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I sta kaze taj rus?

U kratkim crtama mi je odgovorio da je hrana dobra,da je hotel budzetni,odnosno sasvim dobar za izdvojeni novac,da je emerald noviji ali da je paradise lepsi i nahvalio je akva park i plazu... Za ostalo je rekao da pogledam video.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da se sad svi hvatamo za slamku a jasno nam je da smo pogrešili :D nego, da li je neko možda kontaktirao WO oko zamene ovog hotela ili čekamo da još neki izveštaj poput Mirellinog pristigne... :D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da se sad svi hvatamo za slamku a jasno nam je da smo pogrešili :D nego, da li je neko možda kontaktirao WO oko zamene ovog hotela ili čekamo da još neki izveštaj poput Mirellinog pristigne... :D

Ja se ne hvatam,znam da sam pogresio:D, odnosno da sam donekle i obmanut.

Ja sam nazvao  u vezi zamene,, pa mi je receno da posaljem mail  sa upitom za drugi hotel. Mail poslat odgovor nisam dobio. Ponovo zvao,ponovo mi receno isto,ponovo poslao i opet nista,i tako u krug .

P.s iskreno mislim da nece biti tako lose

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad samo pomislim da ću prelepe plaže Krita, Kefalonije, Lefkade, Rodosa, Zakintosa i Sitonije da zamenim jednom raspalom ruševinom i sve to platim egenciji koja neće da mi podigne slušalicu i odgovori na mejl :D ja onda brigu usmerim na to da li sam ja normalan i briga o stanju hotela u koji idem se polako smanjuje :D 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U najnovijem cenovniku WO je pobrisao sve one "fantastična plaža" "renoviran hotel" itd. komentare i ostavio samo ovo :hahaha:

ECONOMY 5* HOTEL
Golden Paradise Aqua Park City 5*
Wayout procena - 4*

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juce smo dosli iz ovog hotela i pokajali se sto smo otisli tamo. Danima smo pokusavali da dobijemo agenciju way. da proverimo da li je sve u redu, ali niko nije odgovarao na poruke niti su se javljali na telefon. Dan pred put kada su javili vreme polaska rekli su da je sve u najboljem redu, da je hotel skroz renoviran i da cemo biti smesteni tamo. Na aerodromu nas je docekao vodic i rekao da ne idemo u zgradu Paradise, vec Emerland. Ne zna se koja je gora zgrada. Jedino je dobra plaza, sve ostalo su rusevine. Jednu noc smo bili u Emerlandu, a onda su nas prebacili u Paradise. Hotel je star, prljav, kupatilo puno dlaka, docekala nas je prljava, krvava i iscepana posteljina. Hrana nikakva, jednolicna. Sve slike smo slali agenciji i rekli su nam da ce nas prebaciti, ali jedino sto su nam ponudili je bio Jasmin koji nema nikakvu plazu i to uz doplatu. Jako smo pogresili sa odabirom hotela, ne idite tamo ni slucajno. Ono je mozda nekada bio hotel sa 5 zvezdica, a sada je hotel za izbegavanje, verovatno ga zato vise ni nema u ponudi. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel ste probali na recepciji da promenite tu sobu? Da li ima nesto pozitivno,sem plaze sto bi izdvojili?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Zdravo
Nedavno sam bio u ovom hotelu i bio sam zadovoljan.
Letjeli smo iz Lviv za 550 dolara / 12 noći, all inclusive, 2 osobe.
Imam video na YouTube kanalu, koji su zainteresirani, možete sami gledati i ocjenjivati.
Bolje da vidim 1 put od 100 da čujem

HOTEL ROOМ
BEACH
AQUA PARK 
Tu će biti i video o hrani, a la carte restoranu i drugim video zapisima.

Izmenjeno (YouTube ZBS)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26045
    Ukupno tema
    869119
    Ukupno poruka