ratkoceso

Karte za Garmin gps ?

9 poruka u ovoj temi

Zanima me zna li neko nekoga ko radi ubacivanje karata u navigacione uredjaje ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je u pitanju Garmin, mozes ubaciti i sam/a.

Na sajtu zastupnika za Srbiju imas sva uputstva. Ja sam u dva navrata radio update mapa za Srbiju (SCG Route). Pri toj proceduri se trazi serijski broj aparata, kako bi bio dozvoljen download,, pa je moguce da je opcija napravljena samo za one koji su aparat kupili legalno u Srbiji [a ako je takav slucaj, oni ce u servisu besplatno uraditi update mape - barem u garanciji, za vangarantni period nisam siguran]

Realno, softver za baratanje mapama se da skinuti sa Garmin sajta, a mape se sigurno mogu naci na internetu, kao i sve ostalo. Ukoliko ne zelis da se zanimas sa time, proguglaj malo, sigurno postoje oglasi gde se nudi takva usluga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To i jeste problem,u aparatu jesu karte ali nisu original tako da uptade ne radi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisu original?

Kako god: MapSource je softver koji se moze skinuti sa sajta proizvodjaca, a sluzi za baratanje sa mapama (upis, brisanje, menjanje). Same mape se mogu naci na internetu, kao i sve drugo. (Doduse, Garmin je malo menjao nacin zastite, te kodiranje mapa). Ne znam tacno kakva se zastita koristi (da li recimo ja, ili bilo ko ko ima MapSource i mapu moze da je ubaci na bilo koji uredjaj) i kakvo je stanje sa tvojim uredjajem, te ne bih ni da filozofiram nesto.

Sada sam guglao i postoje oglasi gde ljudi ubacuju mape za 1000din - ne bih da reklamiram, niti da podrzavam, niti da pojasnjavam kako sami mozete doci do "legalnih" mapa (iako cak ni ne volim Garmin-a; Mio rulez :D).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moze li na pp ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ipak pozovi predstavništvo Garmina, jer su momci OK i možda ćeš dobiti besplatno ubacivanje mape. Ne košta ništa da probaš, a sa njima sam imao dobro iskustvo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni su oni bili bezobrazno preskupi i sve sam (uz pomoc jednog dobrog coveka sa fouruma ovde) odradio sam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim za pomoc!

Preo oko godinu i po, moj drug je kupio gps uredjaj Mio300 adria. Radio je super po Srbiji, znam jer sam ga koristio vise ja nego on.Pre oko 2 meseca dao sam je kolegi da neki njegov prijatelj koji se bavi racunarima ubaci kartu Grcke. On je to uradio, na kratko smo je probali po gradu, radila je ok, primetio sam da je ubacen IGO softver sa svim mapama Evrope. Pre oko mesec dana drug ciji je gps krenuo je u Italiju i poneo je da je proba van Srbije i tada se javio problem! Kada ju je ukljucio ispred Slovenije ona je zablokirala. Samo se ukljuci oranz pozadina sa logom Mio i ni makac. Ne reaguje na restart, praznio sam je do kraja, sta sve nisam probao i nista! Jos jednom liku iz grada je blokirala u Srbiji a na njoj nije nista dirano oko softvera.Cak je i racunar ne prepoznaje kada se prikaci na usb. Kontaktirao sam ACR mobile u bgd-u, ali su mi oni rekli da je jedino resenje da se menja ploca, ili sta vec, a to se ne isplati.

U medjuvremenu sam kupio Prestigio 5150 full eu, i super mi je radila po Grckoj, ali bih ipak zeleo da osposobim i Mio, jer ipak osecam dozu odgovornosti jer sam je ja vise koristio nego njen vlasnik. Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tu je kako bi rekli pao sistem,ono sto treba da se uradi da se flesuje uredjaj da bi opet radio,znaci nesto kao preinstalacija windowsa,jer taj uredjaj ima winCe operativni sistem nesto slicno kao windows xp.Posto se uredjaj upali i stoji samo pocetna slika, to ukazuje na flesovanje/preinstalacija sistema i radice ok.Ne bih se slozio da je maticna ploca,to sto je racunar ne vidi normalno jer nije digao operativni sistem a samim tim i usb drivere tako da je normalno da ne moze da komunicira sa racunarom.

Izmenjeno (samco)
nepotrebno citiranje prethodnog posta
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887651
    Ukupno poruka