Sirkepa

Kenija, Uganda, Ruanda, Burundi, Tanzanija i Zanzibar

63 poruke u ovoj temi

Ja planiram sledece godine povratak u Afriku ali ne bih individualno ako se bas nemora, radije bih organizovano. Nije Afrika sto i Azija.A ako ipak odlucim solo putovanje onda ce to biti samo Kenija , Tanzanija , Zanzibar i eventualno Malavi jezero. Sve mi je jos uvek u planu i zeljama i zavisi od drugih .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li otprilike znas kada bi isla i na koji nacin,klap.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako bi birala onda bi to bio jun mesec. Gledala sam na netu avio karte i ako sam dobro videla od povoljnijih varijanti za sada ništa , kao još je rano. Ima neka opcija sa Air arabijom iz Istanbula do Najrobija. U Kenji bi išla u Nakuru n.p pa nastavila prema Ngorongoro krateru i Manjara jezeru. Čekam da mi se javi jedna agencija za safari uz Kenije i da mi potvrdi da li mogu da mi organizuju deo puta . Zavisi sve od cene , da li bi posle kratera nastavila na obalu Malavi jezera na Tanzanijskoj strani u rezort Kaya Mawa, ili bi nastavila prema Zanzibaru. Gde planiram da provedem duže vreme i posle toga povratak kući najverovatnije opet preko Najrobija ako ne nađem let iz Zanzibara ili Dar el Salama. A druga opcija je ako mi se prva ne poklopi sa mojim finansijama je da probam sa agencijom koja ima sličnu turu ali ide sve do Viktorijinih vodopada i tura traje 23 dana .Ovih dana treba da se vrati jedna deojka koja je išla sa njima samo Kenija i Zanzibar pa če mi preneti njene utiske i ukupne troškove koje je imala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako bi birala onda bi to bio jun mesec. Gledala sam na netu avio karte i ako sam dobro videla od povoljnijih varijanti za sada ništa , kao još je rano. Ima neka opcija sa Air arabijom iz Istanbula do Najrobija. U Kenji bi išla u Nakuru n.p pa nastavila prema Ngorongoro krateru i Manjara jezeru. Čekam da mi se javi jedna agencija za safari uz Kenije i da mi potvrdi da li mogu da mi organizuju deo puta . Zavisi sve od cene , da li bi posle kratera nastavila na obalu Malavi jezera na Tanzanijskoj strani u rezort Kaya Mawa, ili bi nastavila prema Zanzibaru. Gde planiram da provedem duže vreme i posle toga povratak kući najverovatnije opet preko Najrobija ako ne nađem let iz Zanzibara ili Dar el Salama. A druga opcija je ako mi se prva ne poklopi sa mojim finansijama je da probam sa agencijom koja ima sličnu turu ali ide sve do Viktorijinih vodopada i tura traje 23 dana .Ovih dana treba da se vrati jedna deojka koja je išla sa njima samo Kenija i Zanzibar pa če mi preneti njene utiske i ukupne troškove koje je imal.

lepo,kako mozemo da budemo u kontaktu oljice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko foruma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ej, pozdrav svima!je uma netko da ide 11.10. na Zanzibar, nungwi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko foruma.

da li su ti se mozda javile devojke koje su dosle sa proputovanja iz afrike?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije . Baš sam joj juče poslala pp da se javi. Kad bude videla poruku valjda će se javiti. I ja sam nestrpljiva. Zamolila sam je da ovde opiše svoje iskustvo ili da mi pošalje pp.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oljice, ja sam bio sa tom agencijom u maju na toj turi ali je zbog obaveza svih putnika bila unapred skracena i trajala je 13 dana (Kenija i Zanzibar). Inace, ta agencija je fleksibilna po pitanju polaska i povratka svakog putnika tako da mozes da se dogovoris sa njima da se vratis ranije ako ti ne odgovara da ides skroz do Viktorijinih vodopada. Mada, steta je za par stotina evra (ako imas 23 dana godisnjeg) da ne odes jos na Malavi jezero, Zambiju i Viktorijine vodopade. Ali jednostavno, vecina ljudi ne moze da dobije godisnji vise od 15 dana u cugu tako da su agencije pocele da izlaze u susret ljudima i da prave individualne povratke. Sto se same ture tice, ja sam jako zadovoljan. Imali smo u maju super vreme sa jako malo kise tako da je safari protekao u savrsenom redu (videli smo sve zivotinje sem nosoroga) a imali smo i lepo vreme za kupanje i suncanje na Zanzibru. I na kraju, sto je dosta vazno: niko nije dobio malariju iako su nas pomalo grizli komarci a nismo pili antimalergente :) U svakom slucaju bih ti preporucio da na ovu turu ipak odes sa agencijom jer ne bi jeftinije prosla ni da ides sama posto agencija u ovom slucaju dobije ipak unapred nesto povoljnije cene safarija i smestaja nego da ides sama. Ako te zanima nesto vise, slobodno mi se javi na velxns@yahoo.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš ti hvala Velx što si se javio.

A ovo prvi put čujem da agencja skarćuje predviđenu turu zato što putici to hoće, ja gledam kako što duže da ostane na Zanzibarau i na putu a ne da skraćujem. I ja sam zapravo više zainteresovana za turu do Livingstona, imam ja dovoljno dana za put do tamo. Ja sam bila u Africi i znam da nije baš pametno da se sama smucam po tim krajevima i bolje je u društvu.Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za putovanje po Africi je nuzno (rizicne destinacije malarije su Kenija,Tanzanija Zanzibar) sve vreme piti lek Malarone i ceto koriscenje autana ili slicne zastite od komaraca. Moj bliski rodjak je bio sa priajteljima u Keniji i preneo nam je svoje ustiske sa svog putovanja. Safari je nesto sto naravno ostavlja pecat tog putovanja. Skrenula bih paznju svima koji se pripremaju na ovu destinaciju da obavezno poslusaju savete lekara i preporuke oko koriscenja antimalarika. Malarija moze da se manifestuje i nakon nekoliko godina od ujeda malaricnih komaraca, pa se toga radi vrsi ozbiljna preventiva.

Vrlo je riskantno, rakodje, nakon sumraka setati gradom (Nairobi) jer se stranac tamo vrlo lako prepoznaje i nije preporucljivo.

Velike migracije zivotinja se desavaju u periodu od jula do oktobra i tada je topla i suva sezona kada se mogu videti skoro sve vrste. Safari kampovi su odlicno opermljeni i sigurni, koriste struju iz agregata koji se gasa vec oko 23cas.

Poseta selima Masai Mara je dozivljaj za sebe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sensa, za vreme boravka u Keniji Tanzaniji nije nuzno piti Malarone (kojeg by the way nema nigde u Srbiji - proverili). Antimalergenti nisu 100% zastita od malarije a znaju da izazovu brojne sporedne efekte. A ljudi koji ih piju, ukoliko zarade malariju, teze se izlece nego oni sto ih nisu pili. Nas su grizli komarci u Tanzaniji ali niko nije dobio malariju. Mislim da je ta prica sa antimalergentima malo naduvana jer oni kostaju jako puno. Ja sam se raspitivao po apotekama u Budimpesti i kostaju oko 120 evra. I ajde bar onda da te 100% zastite pa da jos i das te pare ali da imam sporedne efekte i da mi to opet nije garancija da je necu dobiti, neka hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm, ne znam sta bih rekao o ovoj manjoj diskusiji oko malarije, ali smatram da je jako neodgovorno da se savetuje o neuzimanju antimalarika.

Slazem se da nisu potpuna zastita, ali su ipak zastita. I ja sam putovao po tom principu godinama, slusao savete tipa "da su stetni za organizam", "ne pomazu", "da tamo nema malarije",itd itd, i sve je bilo ok dok nisam jedva izvukao zivu glavu dobivsi napad malarije u Indiji, koju sam inace 10-tak dana ranije "zaradio" u Indoneziji.

U isto vreme znam da su prosle godine i Sirkepa i Cejlon mesecima bili u Africi, i nista nisu pili, pa su zivi i zdravi...

Tako da je najbolje da savete daju strucnjaci, a ne mi forumasi.

Mi smo prosle godine bili u Africi, i stitili smo se na sledeci nacin, pili Lariam(nije najsrecnije resenje, ali se ipak pije samo jedna tableta nedeljno, za razliku od malarona koji se pije svakodnevno), mazali se repelentima, legali cim padne mrak uz obaveznu mrezu za komarce, stim sto smo pre spavanja sprejem isprskali sobu, pa na veceru dok se vazduh ne iscisti, takodje smo i "najopasnije" mesto-toalet, koji je uglavnom bio zajednicki, isprskali ujutru pre koriscenja.

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljubce, u pravu si. Povlacim rec. Koga zanima vise o malariji, neka se konsultuje sa lekarima. A oni koji zele da ustede pare ili sumnjaju u delotvornost leka neka ga ne kupuju na svoju odgovornost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma Velx nisam to napisao direktno zbog tvog posta, nego uopsteno, jer sam i ja sam "x"ljudi savetovao, i preko foruma, a i ovako, da su tablete protiv malarije "stetne i bespotrebne", te da je tamo nema "ja bio i nisam pio, i nista mi ne fali, a ujedali me" :nea:

Sada iz ovog ugla mislim da je opasno da za nekog ko je neodlucan, nas savet bude jezicak na vagi da otputuje u rizicno podrucje bez zastite... malarija je vrlo ozbiljna bolest.

Kada me neko sada pita za savet, stvarno ne znam sta bih mu rekao, ali savete vise ne delim, mogu samo da kazem moja iskustva pre i posle, pa nek sam proceni ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka