Prisila

Nositi hranu u Grčku, da ili ne?

2560 poruka u ovoj temi

Vec sam pisala da u Lidlu ima jako povoljnih zamrznutih gotovih jela, lazanje 1kg u plehu samo da se ubace u rernu 3e, cordon blue 3 snicle 2,5e....3 pice margarite oko 2e.....Zatim one grcke salatice caciki i razne druge u kutijicama....bas je povoljno. Ako nekako mozete da se organizujete sa nekim ko ima kola pa odete i snabdete se....Tamo je sve znatno jeftinije, cak je dosta proizvoda jeftinije nego u Srbiji.

Da, čitala sam, probaćemo nekako... Forum stvarno postaje ozbiljno mesto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji li neki Lidl u blizini Haniotija? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam pisala da u Lidlu ima jako povoljnih zamrznutih gotovih jela, lazanje 1kg u plehu samo da se ubace u rernu 3e, cordon blue 3 snicle 2,5e....3 pice margarite oko 2e.....Zatim one grcke salatice caciki i razne druge u kutijicama....bas je povoljno. Ako nekako mozete da se organizujete sa nekim ko ima kola pa odete i snabdete se....Tamo je sve znatno jeftinije, cak je dosta proizvoda jeftinije nego u Srbiji.

Da, "Lidl" je sjajan.

Na Lefkadi smo se redovno snabdevali u Lidlu i secam se da su cene bile drasticno razlicite od onih malih klasicnih grckih prodavnica. Imaju sve, npr. vec iseckan krompir za pomfrit ili neka piletina (kao da je dimljena ili tako nesto) samo se malo "baci" na maslinovo, a ukus je fenomenalan.

:biggrin::biggrin::biggrin:

Sad sam se setio kako su nam se u Nidriju uvek cudili kad dolazimo iz Lidla, meni medju nogama na motoru paket vode za pice, ispod sedista prepuno i ranac prepun.

Jedan komsija nam je cak rekao da "seledeci put uzmem njegov (iznajmljeni) auto za Lidl, a ako me jos jednom vidi da sve to vucem iz Lefkija u Nidri - umlatice me sipkom od suncobrana"!?!

Jadan je bio nizi od mene jedno 30 cm, ali dobar covek i zena mu je bila sjajna! Veseli neki ljudi. Lepo je kad covek ima "normalan" komsiluk.

Postoji li neki Lidl u blizini Haniotija? :smajl:

Nemoj me drzati za rec, ali mislim da u Haniotiju ima jedan sjajan market po imenu "Masutis", na samoj magistrali.

Tu imas bas sve, a ono cega se secam je stvarno sjajan izbor sveze ribe i vec isecene piletine ili kremenadli.

Nemoj bas samo traziti "Lidl", ima i drugih marketa koji su takodje odlicno opremljeni sa nizim cenama. Secam se recimo "Delasa" na Krfu, ili....

Uf, ostao sam bez teksta (ne mogu da se setim imena)...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@volodja

Znači išao si motorom, tj. skuterom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znači išao si motorom, tj. skuterom?

Ne samo ja, bila mi je i zena iza mene. Mi uvek iznajmimo motoric na ostrvu.

Vidite, na Lefkadi mi smo jedan dan isli motorom na jug iz Nidrija (Plaze Mikros Gialos, Alikes, Egremni, Porto Kaciki), a drugi dan na sever od Nidrija (plaze Agio Joanis, Kaminija, Pefkoula, Milos, Kacizma).

E kada idemo na sever, u povratku svratimo u Lidl, koji je na jugu Lekasa, na samom putu prema Nidriju.

Ne isplati se jurcati 17km samo zbog marketa, ovo dodje kao "uz put".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih takodje jela suva 'leba samo da sto duze budem na moru. Izes "gospodski nacin" kad kratko traje :smorilo: .

E ova ti je dobra, ha, ha. Ni ja ne bih menjala 20 dana na moru za 10 u nekom hotelu sa uplacenim pansionom ni za sta na svetu.

Mi smo cesto nosili suhomesnate proizvode sa sobom, pa lagano seckanje za dorucak pred plazu, pa onda jos malo za sendvice za usput. Pivce u torbu-frizider, pronadjemo usamljene uvalice i uzivamo. Kad nam se svidi neko mestasce, restorancic ili terasa sa pogledom, overimo ga naravno, ali ne moze se ni to bas svaki dan.

Gotova jela ne zauzimaju mnogo prostora, brzo se pripremaju i dobra su varijanta kad si stalno u letu i obilascima. Samo pride naseckas salaticu, serviras neko domace vince i gotovo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma moze se svakako naci i povoljan aranzman sa ishranom kome to odgovara. Ali nas tempo na letovanju je stalno kretanje i muvanje i obilasci, tako da ne mozemo da se vracamo u hotel na obroke. Sve je stvar navika i sta ko voli.

Ali najvaznije od svega je da svi uzivamo sto duze na moru, pa sad ko s hranom, ko bez nje....svako onako kako voli :smajl: .

Pa kad uzmes polupansion u hotelu ne moras nigde da jurcas. Dorucak je obicno do 10 h, a vecera od 19 do 21 (22). Ceo dan si slobodan za zujanje :biggrin:

Kad ce taj avgusttttttttttttt :balavi:

Seki, najblizi Lidl ti je pre Kalitee, ima da se pici jedno 15-20 km.

Lidl je super i vrlo povoljan, ali da se razumemo i "kvalitet" hrane i sokova je losiji nego u "normalnim" prodavnicama. To ti je kao hoces li kupovati "suvoce" ili "next". Znaci nije next duplo jeftiniji tamo, samo ima jeftinijih. Voce i povrce su prilicno jeftiniji.

Neko je vec spomenuo Masutis u Haniotiju, i on ima prilicno pristojne cene, mada koliko se secam onaj u Pefkohoriju (market druge boje :biggrin: ) je nesto jeftiniji.

Za sve, koliko me secanje sluzi, na Halkidikiju postoje 3 Lidla: Kalitea, Moudania i Nikiti.

Mi obicno jedan dan svratimo do Soluna pa nas put nanese i u Carefour -a (prosle godine cak i prvog dana na putu) i nakupujemo sokica i zezalica jer je prilicno jeftinije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa kad uzmes polupansion u hotelu ne moras nigde da jurcas. Dorucak je obicno do 10 h, a vecera od 19 do 21 (22). Ceo dan si slobodan za zujanje :biggrin:

Ma za dorucak i nije problem, ali mi obicno zujimo ceo dan, pa se pred zalazak sunca nadjemo na drugom kraju ostrva. Pa dok se odgleda zalazak sunca, pa polako nazad, obicno se u sobu vratimo oko 21h.

Ako zena bude spremala sendvice za plazu, zamislite koliko joj samo hleba treba (vekna oko 60 centi). Paradajz, paprika,..., ma ljudi budimo realni deca ceo dan nesto "motaju". Cim izadju iz vode oni gledaju prema "cegerima" i rancima"!!!

E nasmejah se slatko, jer ja ovde prepoznajem i svog muza. Cim izronim iz vode cujem ''Sta cemo jesti?'' :biggrin:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma za dorucak i nije problem, ali mi obicno zujimo ceo dan, pa se pred zalazak sunca nadjemo na drugom kraju ostrva. Pa dok se odgleda zalazak sunca, pa polako nazad, obicno se u sobu vratimo oko 21h.

E da je 21h, mi ponekad zaglavimo pa u sobu dodjemo oko ponoci :wacko: .

Mi krenemo negde, pa vidimo neki znak, pa kao ajde da vidimo sta je to ...i tako nas cesto put odvede gde nismo ni planirali....

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma desava se i to, pa se onda onako izmrcvareni smejemo jer ceo dan jurcamo kao da nas neko goni. Ja posle svakog letovanja moram da odspavam jedno 3 dana da se odmorim :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E nasmejah se slatko, jer ja ovde prepoznajem i svog muza. Cim izronim iz vode cujem ''Sta cemo jesti?'' :D

Normalno, covek se trosi. Pliva, roni, sportovi na vodi i na plazi,...

Pa sta bi Vi zene `tele?

I da ne jedemo?

Salim se, ali sedvici su kod nas obaveza jer uopste ne znamo gde cemo se kupati, a po pravilu najlepse plaze su van naseljenih mesta - poprilicno.

Vrlo cesto na samim plazama i nema nista, ni taverne ni prodavnice, pa vrlo dobro dodje sendvic i termos vode.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Žene ala ste se raspričale! :)

Evo i mog iskustva!

Prvo nije tačno da samo žene spremaju,ali tebi Prisila ne zavidim,jer ćeš imati pune ruke posla! Najbolje da pre puta pripremiš najstriju ćerku i dečka,da će pored uživanja,malko i rduckati i pomagati!

Ne znam zašto,ali uvek nađem devojku koja se slabije(čitaj nikako) ne snalazi sa kuvanjem! :) Kakve sam sreće! Na svu sreću moja probirljivost me naučila na studijama da spremim šta volim! :) Pre koju godinu smo ja i drugar bili glavni kuvari na dve sobe,naravno ostali cimeri su bili nežnijeg pola... Još mo se pre puta zezali kako ćemo uživati,kad ono cvr na kraju! :shokiran:

Išao sam u Grčku i sa varijantom sve u torbi,kao i varijantom ništa u torbi! Prvenstveno se razlikovala suma novca koja je potrošena! bez ponešene hrane sam potrošio skoro 300evra više!

E sad pošto vodiš decu,koja su uvek gladna na moru(iz iskustva kada sa ranije negde odlazio salno sam jeo nešto),preporuka je da se dobro pripremiš ili napuniš novčanik valjano!

Preporuka je da poneseš što više suhomesnatih prizvoda,sira i tako toga! Bar da to ne kupuješ jer nije jeftino! mislim nije skupo kada je naseckano pakovanje 2 era ali za petoro treba nekoliko pakovanja!

Za ručak ponesi gotove supice,ako svaki dan jedete supicu svi onda 20 kesica! A za ostale dane bar 2 puta špagete,moe i jednom karbonare... Dva tri ručka spremi,pa zamrzni,a ostalih dana nema ručka! :)

Šalim se naravno! Lidl je odličan jer ima veliki izbor smrznute gtove hrane po niskim cenama,ali rernu nema svaki apartman,pa može biti problem! Ali iskreno kada smo spremali hranu većini je uglavnom prijao samo pomfrit i salata! na toj vrući ti ništa drugo ne prija! Inače u Lidlu su jeftine i zemičke kao i tost hleb,koji je super za sendviče! Veliki market će ti biti jako potreban! Inače ne slažem se da je u Lidlu hrana lošeg kvaliteta! To bi isto bilo kada bi neko rekao da voli polimarkova kečap,a Aro iz Metroa loš! A isti ga prave i pakuju samo je nalepnica drugačija. po tom sistemu radi i lidl,poruči kod poznatih proizvođača artikal ali ga prodaje pod svojim nazivom i eto prostora za uštedu! mi smo narod koji pati od brendova! Letos kada sam bio u nemačkoj pa svi padare u Lidl-u i Alder-u,i verujte sve je dobro i ukusno kao i drugde!

Kada pominješ voće dinje su im predivne!

Inače jedna porodična pica košta oko 10 evra,za vas bar dve,pa na to dodaj sokić svakom... To ti je oko 35 evra,kao najjeftinija varijanta! Giros će svi voleti,tako da će i to česo poslužiti!

I da voda nije skupa 6 flaša do 2 evra,ali ćeš imati popriličan trošak zvan Sladoled,jer je najjeftini oko 2 evra!

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodu smo totalno zaboravili. Ni ne znam da li se može piti tamo iz česme? Verovatno ne... E pa onda, ne gine nam šoping u Lidl, ali pre da proverimo mogućnosti u apartmanu :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da voda nije skupa 6 flaša do 2 evra,ali ćeš imati popriličan trošak zvan Sladoled,jer je najjeftini oko 2 evra!

Najjeftinija voda je u Lidlu prosle godine bila 1e za 6 flasa i svi redom su samo nju kupovali (i Grci i stranci). Sto se sladoleda tice, skup je po hladnjacama, Deltin je skuplji nego kod nas, ali u Lidlu ima onih porodicnih pakovanja bas jeftino. Cak ima i pakovanja sa 12 korneta ili stapica za 2-3 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodu smo totalno zaboravili. Ni ne znam da li se može piti tamo iz česme? Verovatno ne... E pa onda, ne gine nam šoping u Lidl, ali pre da proverimo mogućnosti u apartmanu :))

Tesko da ce tebi biti odmora sa tolikom decom a sama, nego ti ove najstarije zaposli tamo pa neka te odmene ako mislis da izadjes na plazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka