nesa

Sta obicno nosite od lekova

440 poruka u ovoj temi

Uvek nosim Brufen,Fervex,kapi za nos i neki antibiotik....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ja sam mislio da sam hipohodnor :D ! Jbt, ovo kao da grupa teskih bolesnika (staraca) ide u Saharsku pustinju na 3 meseca prezivljavanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nosim 2 kutije antibiotika, nimulid, febricet, sinoderm n, hidrociklin, nistatin, presing, spalmotil, galitifen, defrinol, loperamid, flonivin BS i strepsils =D

P.S. Kaze se hipohondar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ja sam mislio da sam hipohodnor :D ! Jbt, ovo kao da grupa teskih bolesnika (staraca) ide u Saharsku pustinju na 3 meseca prezivljavanja.

Ha ha ha ha ovo je dobro. Kako nauka napreduje sve više, čovek je sve kilaviji i plašljiviji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za svaki slucaj da se nadje po nesto :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekima ovde zdravstveno osiguranje uopšte ne treba-toliko lekova mi je nešto baš mnogo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nosim 2 kutije antibiotika, nimulid, febricet, sinoderm n, hidrociklin, nistatin, presing, spalmotil, galitifen, defrinol, loperamid, flonivin BS i strepsils =D

Dosta stvari sa ovog spiska je nepotrebno posto se koriste za iste stvari (tipa: Pressing/Galitifen/(donekle)Defrinol ili Sinoderm N/Hydrocyclin)...

...samo glasno razmisljam... :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obicno ponesem "standardnu opremu" i nikad mi nije zatrebala. Samo jednom sam zaboravila i bas tada mi je trebalo. Cista klasika :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoderm N i Hidrociklin nisu isto, a Presing i Galitifen se razlikuju u brzini i duzini dejstva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoderm N i Hidrociklin nisu isto, a Presing i Galitifen se razlikuju u brzini i duzini dejstva.

Nisam rekla da su isti (naopako!) samo da se koriste za iste namene. Hydrocyclin je kortikosteroid, a Sinoderm N kortikosteroid u kombinaciji sa antibiotikom. U tom slucaju je bolje poneti samo Sinoderm N i pokriti vise indikacija samo jednom kremom. Ili jos bolja varijanta - Hydrocyclin mast + Chloramphenicol mast - tako su pokriveni eventualni upalni procesi na kozi, ali u isto vreme i moguce bakterijske infekcije. Sa dve male tube... Iako su bakterijske upale izuzetno retke na moru - slana voda je cudo...

Pressing je nesedativni antihistaminik, a Galitifen sedativni. Danas se u svetu iz prakse izbacuju sedativni lekovi za alergiju, ostaje samo njihova upotreba za druge namene. Nema potrebe da se sedira osoba koja se npr. osula od sunca, zar ne? Brzina i duzina dejstva uopste nisu ono sto cini ove lekove razlicitim. Najbolja varijanta u ovom slucaju je Pressing (ili Claritine! ili Flonidan - e, ovo vec jeste isto)

source (kao sto vec jednom rekoh na ovoj temi): moja malenkost, farmaceut

Ali sve je to manje bitno, ako se na odmoru dobro provedes i ne zatreba ti nista od lekova koje nosis... ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mi može neko pomoći koji je najbolji lek za mučnine prilikom vožnje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod nas u apotekama --> Dimigal tbl. Samo nemoj uzimati Klometol za mucninu pri putovanju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mi može neko pomoći koji je najbolji lek za mučnine prilikom vožnje?

Za to su uvek bile popularne Dramamine.. Ja sam kao mala imala problema sa mucninom, ali vremenom sam se navikla, sad mi i za duga putovanja (busom do grcke) ne trebaju tablete.. Mozda se nesto novo pojavilo, ali znam da se uvek pio ovaj lek, i da strashno uspavljuje, cak i ako popijes 1/2 ili 1/4 leka:) uglavnom, pitaj u apoteci sta smatraju da je trenutno najbolje, i navedi na sta si alergicna i slicno jer lek je ipak lek..

Prirodan lek protiv mucnine je da uzmes jedan limun i mirises ga tokom voznje:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da ne kaže se Pantum verde, nego Tantum verde i stvarno je dobar za dezinfekciju usta i grla.

Znači ime je je pogrešno napisano, kao i komercijalna imena brojnih drugih lekova (npr: Solecoseril, Digimal, Flumicin, borove tablete), a nije ni antibiotik, kao što je i dejstvo nekih drugih lekova pogrešno shvaćeno ili bar pojednastavljeno (Npr Solcoseril za opekotine, ili Dimigal za spavanje?)

Priručna apoteka se tako i zove da bi poslužila samo u hitnim slučajevima, pre nego što odete do doktora - a zdravstveno osiguranje služi da bi vam to omogućilo. Dakle, nije svrha da se sami lečite (bez obzira što smo mi poznati kao nacija koja se u sve razume najbolje na svetu, pa nam nije ni potreban fakultet <_< )... Priručna apoteka po toj logici treba da sadrži Febricet, neki antihistaminik na spoljnu upotrebu i ev. Flonivin BS, a ne takvu paletu preparata kao da je reč o gradskoj apotekarskoj ustanovi.

E, da, za mučninu tokom vožnje lek takodje možete sami kupiti u apoteci, bilo Dimegal ili Dramamine, jer je reč o istoj aktivnoj supstanci - dimenhidrinat, ali različitom proizvodjaču. Neželjeno dejstvo mu je izrazita pospanost, ali pretpostavljam da nije namenjen onom ko "upravlja motornim vozilom"? :bez-zuba: :bez-zuba: :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da li da stavim svoj spisak lekova koje sam juce kupila, a za koje sam potrosila 2 700 din. Uglavnom za dete od 20 meseci i par stvari za nas (tipa, Flonivin, brufen, analgin, Lentostamin)?

Prosle godine smo isli u Crno Goru i nisam nosila za njega sve kao sada, al dole ipak mogu da kupim lek pod istim imenom kao kod nas, a u Grckoj, ne daj Boze, strepim da li bih se snasla

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka