Abeona

Na neko mesto opet...

11 poruka u ovoj temi

Zanima me koje mesto u Grckoj vam se toliko dopalo, da ste ga ponovili jos jednom ili biste zeleli i zasto?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponovio bi Zakintos,bez dileme.Zato sto dosta toga nisam stigao obici a ono sto jesam obisao je bilo najlepse do sada sto sam imao prilike videti i doziveti.Prelepo ostrvo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Katerini i Solun.

Zato što su deo mog prvog susreta sa Grčkom, pre mnogo godina...i zato što su se menjali i menjali i menjali...a neke stavri ostale iste, onakve kakve ih pamtim od ranije....I volim da sam tamo, jednostavno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Solun i Tasos.:srce: Volela bih da je vidim celu, ali...Solun je Nikola objasnio, a Tasos je rajsko mesto na planeti, kome se vracam godinama, od 2004.:zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tasos pa Zakontos

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je Grcka takva "riznica" lepih mesta da je potpuno iluzorno svake godine ici na isto mesto ili bilo koje mesto ponoviti.

Ali to uopste nije pravilo jer poznajem ljude koje decenijama (ali stvarno decenijama) idu u isto mesto, kod istih gazda (nasledje) i na istu plazu. To ja zovem "tradicijom zivljenja"!!! I postujem jako.

Medjutim i pored najbolje "volje" dogodilo mi se pre 2 godine da sam se obreo u Platamonu posle ravno - 30 godina!?!

Naravno da Vama koji ne pamtite Grcku `70.-tih to nista ne znaci, ali to je u meni izazvalo (na zalost) salve "tuznih" osecanja jer to nije "onaj" Platamon i to nije ona crkvica (u medjuvremenu se izgradila) iz perioda drahme, limenki coca-cole i jogurta (kiselog mleka) iz staklenih flasa.

Autoru teme porucujem da bih se smesta vratio na svako mesto Grcke gde sam bio, ali je zivot suvise kratak i bio bi uskracen za privilegiju da je i dalje obilazim i istrazujem!?!

Izmenjeno (suki)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

santorini

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 1.4.2010. at 19:12, volodja je rekao/la:

Mislim da je Grcka takva "riznica" lepih mesta da je potpuno iluzorno svake godine ici na isto mesto ili bilo koje mesto ponoviti.

Ali to uopste nije pravilo jer poznajem ljude koje decenijama (ali stvarno decenijama) idu u isto mesto, kod istih gazda (nasledje) i na istu plazu. To ja zovem "tradicijom zivljenja"!!! I postujem jako.

Medjutim i pored najbolje "volje" dogodilo mi se pre 2 godine da sam se obreo u Platamonu posle ravno - 30 godina!?!

Naravno da Vama koji ne pamtite Grcku `70.-tih to nista ne znaci, ali to je u meni izazvalo (na zalost) salve "tuznih" osecanja jer to nije "onaj" Platamon i to nije ona crkvica (u medjuvremenu se izgradila) iz perioda drahme, limenki coca-cole i jogurta (kiselog mleka) iz staklenih flasa.

Autoru teme porucujem da bih se smesta vratio na svako mesto Grcke gde sam bio, ali je zivot suvise kratak i bio bi uskracen za privilegiju da je i dalje obilazim i istrazujem!?!

Ali ima i pozitivnih promena Volodja,mislim na Platamon,70-tih nije postojao onaj zid koji zaustavlja talase,tako da je kupanje(sem bacakanja po talasima,sto je meni,tada sa hm..hm...godina bilo bas extra)bilo bas avantura,sada je sasvim ok,plaza je super sredjena ali je to naravno sa sobom donelo i onaj pomodarski zivalj,ali to je cena...

Toliko sam se zanela secanjima na Platamon,da sam zaboravila da dam odgovor na temu-ako trazite mesto koje nije daleko od Soluna a da vas uvek iznenadi necim novim,za mene je to Tasos!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Katerini i Solun.

O da...Katerini je pravo primorsko mesto...volim tamo zimi da odem, lepo je.

Kopneni deo je lep, ali mi je jako komercijalizovan...ostrva..hm, svako je za sebe posebno...npr. Zakintos kada sam ja bila nije bio tako razglasen..pravi miran raj za odmor...jako mi je zao sta se desilo sa tim ostrvom, kao i za vecinu...postala su parada pijanstva i kica neizivljenih Engleza...

Glasam za Krit...valjda je toliko velik i udaljen da je zadrzao ovu prvu poziciju ...ima jos jedno malo ostrvce za koje necu da pricam, jer ga ljubomorno cuvam za sebe dok ga ne provale drugi. :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne volim da ponavljam mesta...Grčka je toliko velika i lepa da je šteta da se odmor svake godine provodi u jednom mestu..Ja to ne mogu ni da zamislim...U principu ne ponavljam mesta...Ali ove godine ponovih Lefkadu..Morala sam..Zavredjuje...Prvo sam bila u Agios Nikitasu, a sada u Vasilikiju...

I sigurno ću ponoviti Krf...To moram...

I Prelepi Pelion i Tasos i Sivotu i šarmantnu Pargu...I čudesno lepu Kefaloniju...Ne mogu sve stići pa cu zato dva puta godišnje...

A ove godine u Kokino Nero...Prvi put u Olimpsku regiju...Pa videćemo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treca godina na Tasos...sledeca Rodos

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25904
    Ukupno tema
    862772
    Ukupno poruka