anastasija

Odmor na Halkidikiju sa bebama i manjom decom

132 poruke u ovoj temi

Evo,sad gledam,nama je dao ponudu 60 evra za drugu polovinu jula,za mezonet.Nama je to bilo mnogo,pa smo odustali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prekljuce smo se vratili iz Argo apartmana. Ove godine smo imali smestaj u cetvorokrevetnom apartmanu koji gleda na more. Cena na njihovom sajtu je 60e, kako smo vec drugi put gosti, dobili smo cenu od 40e. Bili smo deset dana. Vec posle prvog dana nam se cerka (godinu dana) razbolela, tj. visoka temperatura. Kako smo uplatili osiguranje (porodicno) za 11 dana (nesto ispod 3000 dinara), otisli smo u obliznju Nea Mudanju kod pedijatra. Nije radio u domu zdravlja pa smo otisli kod privatnog. Odlican pregled i konstatacija su 30e i lekovi u apoteci su 15e. Uzeli smo racune kako bi nam refundirali u Srbiji. Oporavila se posle 2 dana i odmor smo predivno proveli. Ko ima malu decu, zaista bih preporucio ovo mesto, pogotovo ove apartmane jer su na samoj obali pri kraju mesta gde nema saobracaja.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Argo apartmani u Nea Potidei su idealno mesto za letovanje sa bebom i malom decom. Na samoj su plazi a postoji i mala sumica sa prirodnim hladom. Mi vec 2 godine idemo sa bebom od godinu i detetom od 3 godine. Na 6 kilometara je Nea Mudanja (grad od 20000 stanovnika) gde imate sve sto vam je potrebno. Mi smo imali i jednu intervenciju kod pedijatra gde smo sve zavrsili u jako brzom roku i bez posledica. Topla preporuka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dajte preporuke...

Treba nam mesto za odmor sa malom decom. Najbitnije da je more lepo, cisto, sitan pesak, da nema travuljine, ostrog kamenja, meduza i slicnih cudesa. Zatim, da smestaj nije bucan (ako ima preporuke za smestaj), a da u mestu opet ima gde da se proseta uvece (znaci da nije bas skroz pusto, a ni vasar), da nema talasa, po mogucstvu sto blize...

E, sad... na Sitoniji nismo bili, tu nemam ideju sta odgovara ovome (Vurvuru, Nikiti?). Na Kasandri mi pada na pamet mozda Siviri, Posidi, a van Halkidikija Nei Pori... Svakako mi u izbor ulaze mesta u kojima nismo bili pa za navedena nisam sigurna koliko se uklapaju u nase prioritete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam nikakav pametan savet da vam dam :D Mi idemo u htl Tosca beach kod Kavale, Pa pogledajte i to. Doduše nije na Halkidikiju, ali vredi pogledati.

 

Što se tiče Sitonije, pogledajte temu

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 10 sat, Yex je rekao/la:

Dajte preporuke...

Treba nam mesto za odmor sa malom decom. Najbitnije da je more lepo, cisto, sitan pesak, da nema travuljine, ostrog kamenja, meduza i slicnih cudesa. Zatim, da smestaj nije bucan (ako ima preporuke za smestaj), a da u mestu opet ima gde da se proseta uvece (znaci da nije bas skroz pusto, a ni vasar), da nema talasa, po mogucstvu sto blize...

 

Na Sitoniji nema mesta koje nema bar nesto od navedenog. Svugde duva i na svakoj plazi mogu da se pojave talasi, takodje i trava. Sitan pesak je samo na plazama koje su van naseljenih mesta, sve ostale imaju kamencice ili kamenje u vodi. Tamo gde ima da se seta, tamo je vasar i obrnuto. 

Mozete izabrati neko manje mesto za bazu (Toroni, Psakudija, Ormos Panagias, Metamorfosis, Kalamitsi, Vurvuru...) u kome nije bucno u smestaju, a kolima ici na plaze koje vam odgovaraju ili u setnju i nabavku u vece mesto po potrebi. 

 

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro, nije meni taj spisak ultimativan... Cisto more, lep ulaz u more  su mi prioritet... Vasar - mislim da nije vasar poput Pefkohoria i sl. ali da mesto ima setaliste i jedan neki parkic za decu.

Kad smo isli sa samo jednim malim detetom pokazalo mi se kao losa ideja to sa stalnim vozikanjem i obilazenjem negde, tako da nismo u fazonu obilazenja plaza, mozda neke bas blizu...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda Flogita bude dobra destinacija za vas. Mesto je mirno, plaža dobra, čisto more (Flogita nema kanalizaciju), šetalište bez saobraćaja u delu ka Mouriesu  i ima zabavni parkić.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se Sitonije tice i vecih mesta na njoj i ona polako pocinju da lice na Pefkogori i sl. 

Najbolje i najvece decije igralste sa gumenom podlogom i luna park je u Metamorfosisu i mi upravo idemo tamo 3x. Imamo dvoje male dece. Ima idealnu poziciju, blizu je Nikiti sa 4 supermarketa i novim sredjenim setalistem uz more. Nazalost i on sve vise lici na vasar. Tu u blizini su i nekoliko najboljih i najlepsih plaza za decu na Sitoniji. A uvece tu je igraliste i deca mogu da se igraju do mile volje. U samom mestu postoji sve sto je potrebno za snabdevanje a tu je i lekar i apoteka. Plaza je uska i sa kamencicima

 

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ode divlja Sitonija...ali i dalje ima najsavrsenije plaze sto se tice najblize pozicije :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blizina je jedan od bitnih faktora pri odlasku na more sa decom, blizina tj. što kraće vreme da se stigne do odredišta. Kako je Halkidiki skoro uvek prvi izbor za porodično letovanje Grci su to iskoristili i napravili svuda gde su mogli što je više moguće vašarskih sadržaja. Retko koje mesto je odolelo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa normalno, svi mi koji imamo decu upravo zbog toga idemo na Halkidiki, a kada deca malo porastu selimo se naa jug ?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovogodisnjih utisaka iz Metamorfozisa

 

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi se bas mucimo sa izborom smestaja ove godine, dvoje dece 1 i 3 godine… trazimo dobar smestaj na sto boljoj plazi, polupansion, da ima hladovine i decijeg sadrzaja. Nebitno nam je da bude u samom mestu, veceri provodimo na terasi dok one spavaju… Mislim da sam pogledala apsolutno svaki hotel, svuda nesto skripi…, ako ima sve sto nam treba, cena ide u nebesa ove godine (avgust). Gledala sam i privatne smestaje, sve dobro je vec zauzeto… vise ne znam ni sta trazim? svaka pomoc dobrodosla

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka