anastasija

Odmor na Halkidikiju sa bebama i manjom decom

119 poruka u ovoj temi

Preporučite mi koje bi mesto na prvom prstu bi bilo najidealnije za decu.Znači da nema meduza,čista voda i peščana plaža sa postepenim ulaskom u vodu,da ima bar malo drveća a ne da bude golo kao Sarti,po mogućstvu preporučite agenciju i neki smeštaj sa studiom(isto da bude povoljan)?Suprug i ja idemo sa malom devojčicom od 3 godine svojim kolima tako da ćemo obavezno obilaziti i Sitoniju a naročito Atos.Da li znate i koliko vremenski treba kolima do tamo(i do jednog i do drugog mesta)??Svaki savet je dobrodošao.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja glasam za Hanioti jer je miran i tu su uglavnom parovi sa decom,pun je zelenila ima dosta borova tako da je savrseno za malu decu...

Ja sam o plazama vec pisala pogledaj temu PLAZA SA SITNIM PESKOM - gde da ne bih ponavljala to 100 puta :).

Inace u Haniotiju sam meduzu videla 1 za moje 3 godine letovanja tamo.

Sto se agencije tice Perla je fenomenalna http://www.perlatours.net/ jos nisu izbacili ponudu za ovu godinu,ali oni ne menjaju ponudu,tako da je i ovo merodavno!

Ja preporucujem vilu Soula & Stratos koja se nalazi blizu plaze u jaaako mirnom delu Haniotija.

Sta god radili ne idite Delfin agencijom posto su...haos...

Atos stvarno ne znam kako cete obici kolima posto na Atosu postoji samo 2-3 mesta pri pocetku prsta na koje mogu turisti da udju,tako da ako hocete da vidite Atos uplatite izlet kod pretstavnika vase agencije i idite brodom!

Kolima ne znam tacno koliko treba...

Nadam se da sam pomogla

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala-naravno da si pomogla.Što se tiče Atosa nadam se ako Bog da mm ići na Svetu Goru-to mu je želja.A ja mogu za to vreme obići Kareju-tu je manastir gde je uprava Hilandara.Da li do mesta Jerisos se može doći kolima?Kažu da je i tu plaža fenomenalna

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da to bi bilo super ali neka se potrudi da na vreme dobije dozvolu,a sto se tog izleta tice ne znam,znam samo da mi kada smo isli brodom oko Atosa je bilo fenomenalno i stali smo u neko ribarsko mesto oko 15 h na 44 stepena,toliko je sunce peklo i toliko je bilo vrucina da smo popili pice i vratili se na brod na kom je bilo fenomenalno! Inace se ne secam kako je se to mesto zvalo!

Da li ste vi uopste razmisljali u koje bi mesto radije otisli?

Da li si uspela sa nadjes ono sto sam pisala o plazama?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jesam baš je od pomoći taj link.Što se tiče da li znamo gde ćemo -iskreno da kažem potpuno smo neodlučni.Sitonija je dosta skuplja bar ono što sam ja gledala,ali bih ja najradije tamo-negde oko Neo Marmarasa.Ali ako ne budemo imali parica onda definitivno Hanioti

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada smo već kod plaža u toj oblasti, imam jedno pitanje. Naime, u brojnim komentarima sam čitala pohvale za plaže Chrousou beach i za plažu Xenia. Obe su koliko sam ja shvatila par km iza Pefkohorija. Da li neko zna da li su to dve odvojene plaže ili je to jedna plaža koju zovu različito???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

MOJA TOPLA PREPORUKA JE DEFINITIVNO HANIOTI!!! NAJUREDJENIJA I NAJVECA PLAZA SA PUNO SADRZAJA, PRELEP PARK NEPOSREDNO UZ PLAZU FANTASTICAN ZA DECU, GLAVNI TRG PRESLATKO UREDJEN NA KOME SE SVAKOSNEVNO ODRZAVAJU NEKE MANIFESTACIJE, SVE JE JAKO UREDNO I CISTO. U ODNO SU NA PEFKOHORI I POLIHRONO IMA VISE ENGLEZA I DR STRANIH TURISTA ,A CENE SU ISTE U SVA TRI MESTA. JOS JEDNA PREDNOST HANIOTIA SU IDVA MEGA MARKETA MASUTIS I ARVAVITIDIS NA SAMOJ MAGISTRALI.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam letovala u Haniotiju,plaza jako lepa,voda cista,nema meduza,nesto se ne secam drveca na plazi,mada kupali smo se svaki dan ispred Grand hotela,mozda dalje niz plazu ima hladovine.

Mesto je slatko,meni je jedino smetala prevelika guzva i preeevise nasih ljudi.Gde kod se okrenes da li na plazi ili uvece kad setas,najvise nas jezik cujes,cak ima na ulici dosta prodavaca iz Srbije.Uvek letujem izmedju 20. i 30. juna,dva puta sam bila u Hanoitiju i uvek je guzva.Na plazi je bilo malo prostora oko nasih lezaljki kad smo dosli,a vec oko 25.juna strasna guzva,sve lezaljke su pune i peskir do peskira na pesku,a Srbin do Srbina.Kao da si u Crnoj Gori.Nezelim da te razocaram posto ides prvi put bice ti sigurno lepo,ali ne verujem da bi bas treci-cetvrti opet isla tu.A cini mi se da Follow me radi Jerisos 12 nocenja za ok cenu.I tamo sigurno nema ni 1/5 nasih ljudi kao u Haniotiju a sigurno nije takva guzva.Cula sam da je plaza tamo jako lepa,da nije pesak vec sitan sljunak.Razmisljala sam da idem tamo ali ipak ove godine idem u Sarti,nisam dosad bila.

E da,za Polihrono neznam nisam bila ali kroz Pefkohori sam prosla i nije mi se svidela plaza,jako je mala tj.uska.To mi se uopste nije svidelo e sad ta plaza Xenia cula sam da je lepa ali neznam koliko je udaljena od mesta,da li se moze peske ici do nje ili mora kolima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neko je pitao da li su Chrousou beach i Xenija jedna stvar,ja koliko znam nisu,pisala sam o Xenija plazi u PLAZA SA SITNIM PESKOM ali evo citiram sebe :

Ko god letuje u Polihronu,Haniotiju,Pefkohoriju i okolini neka obavezno poseti plazu Ksenija koja se nalazi u borovoj sumi posle Pefkohorija...ono je divno,slamnati suncobrani,kao sa egzoticnog ostrva,lezaljke uz pice,kafic na plazi,super muzika,a ko nece lezaljke postoji dosta prostora za peskire....uh divno...takodje sportova na vodi mali milion...ali vazno je pratiti znake i doci na pravu Ksenija plazu...

Sad cu pokusati da objasnim: kada ugledate znak na kome pise ksenija skrenete levo na prvom skretanju,zatim skrenete posle necega sto lici naaa rampu,zatim naidjete na veliki parking i tu ste na plazi!!! nama su ovo organizovali pretstavnici agencije u haniotiju i isli smo mini busom,raspitajte se malo da li ima sanse da to organizuju i vasi pretstavnici (kojom agencijom idete?) plaza je super,sitan pesak,dugo se ulazi u plicak,a voda je takva da mozes da brojis zrna peska a vidi se po koja grancica,prelepo je!!!!

Ako ste kolima nemojte da se mlatite po gradskim plazama sve dane (a i one su extra) jer ima takvih plaza da....pokusacu da se setim svih plaza...e da mislim da ima neka blue fish plaza izmedju haniotija i pefkohorija...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pročitala sam skoro sve na forumu pa vidim da niko baš mnogo ne preporučuje ova mesta a pošto su najjeftinija peporučite mi koje bi mesto na ovom prvom prstu bi bilo najidealnije za decu.Znači da nema meduza,čista voda i peščana plaža sa postepenim ulaskom u vodu,da ima bar malo drveća a ne da bude golo kao Sarti,po mogućstvu preporučite agenciju i neki smeštaj sa studiom(isto da bude povoljan)?Suprug i ja idemo sa malom devojčicom od 3 godine svojim kolima tako da ćemo obavezno obilaziti i Sitoniju a naročito Atos.Da li znate i koliko vremenski treba kolima do tamo(i do jednog i do drugog mesta)??Svaki savet je dobrodošao.

MOJA TOPLA PREPORUKA SE IPAK NE ODNOSI NA PRVI PRST- ISKUSTVO MOJE PORODICE JE DA JE ZA DECU JAKO DOBRO BORAVITI ILI U NEOS MARMARASU ILI U ASPROVALTI. NEOS MARMARAS JE POZNAT KAO VAYDUSNA BANJA I JAKO POGODUJE BRONHIJAMA. PLAZA JE JAKO LEPA SA DRVOREDOM CELOM DUZINOM-STO ZNACI DA IMA PRIRODNE HLADOVINE. UZIMAJUCI SVE U OBZIR, SITONIJA SE JAKO RAZLIKUJE OD PRVOG KRAKA, VISE PODSECA NA DALMATINSKU OBALU. SAM POLOZAJ NEOS MARMARASA JE JAKO INTERESANTAN-NA UZBRDICI JE. LUKA JE JAKO LEPA, STO NIJE BAS CESTA POJAVA.PLAZA JE PITOMA. STO SE TICE ASPROVALTE-IZUZETNO JE PREILAGODJENA DECI. PLAZA JE PESCANA, A CELOM DUZINOM SE NALAZI PARK I REKVIZITI ZA DECU.IMA PRIRODNE HLADOVINE. GLAVNI PUT JE IZNAD MESTA, TAKO DA SE CEO GRADIC PRUZA ISPOD MAGISTRALE.IMATE PESACKU ZONU U CENTRU-JAKO LEPA INFRASTRUKTURA. IMA I ZOO-VRT. U CENTRU SU 2 PREDIVNE FONTANE. STO SE TICE VIZE ZA SVETU GORU-MORATE JE NABAVITI U SARADNJI SA AGENCIJOM. CEKA SE PO 4-5 DANA, PA JE PAMETNO NA POCETKU SE RASPITATI. DNEVNO IZDAJU SAMO 5 VIZA. IZLET BRODICEM NA SVETU GORU JE ODLICAN. TRAJE 4 SATA. PRE PAR DANA SAM POSTAVILA NA MFT NASE SLIKE SA TOG IZLETA-POTRAZITE KOD PONUDE ZA URANOPOLI. POZDRAV!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiramo da juna meseca ove godine (2010.) idemo prvi put kolima na odmor u Grcku - Halkidiki.

Prvenstveno Halikidiki zbog duzine putovanja. Do sada smo isli uglavnom preko turistickih agencija autobusom i avionom, ali zbog male bebe isli bi kolima i verovatno bi uplatili preko T. agencije smestaj.

Ono sto nam je bitno je solidan smestaj, blizina supermarketa, apoteke lekara (za svaki slucaj), mesto za odmor sa malom bebom, naravno plaze.

Ako neko ima bilo kakav savet vezano za putovanje sa bebom kolima u Grcku bili bi zahvalni ako bi ga podelio sa nama.

Nismo jos odabrali mesto ni turisticku agenciju tako da sve opcije dolaze u obzir (mozda pre neki smestaj sa kuhinjicom zbog spremanje hrane za dete), pa ako neko ima iskustva na ovu temu moze da ih podeli sa nama.

Naravno i pitanje vezano za bebinu hranu, da li treba sve nositi sa sobom (hrana, kasice, voda, mleko...) ili mozemo da se pouzdamo u Grcke radnje.

Hvala Vam u svakom slucaju.

Izmenjeno (ivana.graphic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Ivana,

mi idemo 2.Juna 2010 u Pefkohori kolima sa bebom od 10 meseci. Planiram da vozim nocu i da stignem za najvise 12 sati(sa odmorima). Inače smo upletili preko jumbotravela studio za 14 noćenja u hotelu Ammon Garden. Iskreno se nadam da će žena i ćera da spavaju pa da vozim na miru!? Čitao sam preporuke i kažu da se samo ponesu kašice i da sve ostalo ima. Mi možda ponesemo i vodu ali ko zna jer do Juna ima 2.5 meseca. Moja žena ima ideju da spavamo negde usput i to najverovatnije u Negotinu (FYR Macedonia) i da tamo smestaj košta 30E za dvoje. Za smeštaj u Ammon Gardenu smo imali preporuke od prijatelja i od ljudi iz agencije. Hotel je na obali a marketa ima dovoljno i u Junu su OK snabdeveni. More u to doba po weather 2umbrella je taman za kupanje.

Pozdrav Marjanovići

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako beba pije adaptirano mleko, jer je u Grckoj skuplje bar duplo. Takodje ako jede kasice iz teglice, ponesite, to ne zauzima mnogo prostora, a tamo je ipak teze naci po malim mestima i skuplje naravno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam uspela da pronadjem dobar sajt sa slikama i opisima plaza na zapadnoj strani Kasandre. Da li je neko obisao taj deo, kakve su plaze, da li ima pogodnih za decu? Da li je neko bio u Furki u sezoni, da li je guzva na plazi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam 2008 prošao zapadnu stranu Kasandre. Posle Pefkohorija prema Paliuriu ima par lepih plaža sve su ok. Kada se prođe Paliuri i krene uzbrdo prema zapadnoj strani s vrha se vidi more sa obe strane poluostrva.Pogled je prelep ima par lepih naselja, naročito je dobar pogled na Atos ako je vedro. Kada se spustite na drugu stranu prvo se naiđe na mesto koje se zove Lutra. Mesto je malo plaža nije neka, kamen je u vodi i nema nekog plićaka za klince. Koliko sam ja primetio gosti su uglavnom grci. Sve u svemu ništa vredno pažnje. Par kilometara dalje je mesto Nea Skioni. Lepo mesto, plaža čista klasika ( pesak ) sasvim ok. Kada se krene dalje naiđe se na skretanje koje vodi do plaže Agiospelikanos ( ako se dobro sećam ). Plaža je ogromna. pesak ali nema hladovine. Pruža se čini se unedogled. Dalje, mesto Furka baš i nije neko ( po meni ). Koliko sam ja video plaža nije neka. Jedino nisam svratio u mesto koje se zove Siviri ali sam čuo da je tamo plaža jako lepa.

Put je vrlo dobar, vozi se pored mora, ima par vikend naselja koja su jako lepo sređena i treba ih videti. Ja sam svratio i do male crkve koja je na samoj obali, a nalazi se negde posle Furke ako se ne varam. Ceo taj krug Pefkohori - Furka - Kalitea - Pefkohori iznosi negde oko 80 km. Ko ima vremena i volje trebalo bi da obiđe. Nadam se da sam bar malo pomogao.

Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26049
    Ukupno tema
    869218
    Ukupno poruka