Aktuelne poruke na forumu

Aktuelne poruke se automatski ažuriraju   

1. Prethodnih sat vremena
  2. Danas
  3. Berlin

Pozdrav putnici   Treba mi mala pomoc oko organizaje puta. Imacemo celih 6 dana u Berlinu, pocetkom avgusta, planiramo i poseti Postdamu kao dnevni izlet. Ali sam dosla na ideju da bih mogla da odem i do Drezdena na jedan dan/jedno nocenje.  Da li mislite da je onda 4 dana za Berlin dovoljno da se lagano obidje, i da uklopim Drezden u to ili da ipak svih 6 dana odvojimo za Berlin?  Da napomenem da nismo ni sestra ni ja ljubitelji muzeja i umetnosti pa se tu ne bih puno zadrzavale ??   hvala unapred
  4. Juče
  5. Oprema za more

Ja sam koristio ovaj  Mckinley Evia UV 40 Odlična stvar, dete unesem u njega sa sve jajetom autosedištem. Prostora ima na pretek. E sad ima jedan mali problemčić, ako ima vetra može biti muka 2017 na Kefi dete je imalo 5.5 meseci, u tom septembarskom periodu vetar je duvao danima na toj strani gde nam je bio smeštaj, morao sam dosta da motam "đevrek" tražeći zavetrinu na suprotnim stranama ostrva.  On poseduje one metalne držače koji se pobadaju u tlo. Zemlja je najbolja, probao u Košutnjaku ehh... al' pesak je druga stvar. Moraš neko krupno kamenje da staviš preko tih držača da ne bi dobio čardak ni na nebu ni na zemlji Ima ih ukupno deset pa ti vidi.  Ispričaću jednu foru Pošli mi na Antisamos ko je bio na Kefi zna, plaža sa krupnim oblutcima, ženu i dete posadio u kola ispod drveta u debelu ladovinku dok ja "stručnjak" to ne instaliram na plaži, zamalo ne uvenuše čekajući me Vetrina se razduvala, leti sve živo po plaži, kako sad imaš šipke koje se sklapaju i rasklapaju a čine kostur samog šatora, čak i ljudi koji su posmatrali to moje mučenje su znali da je to nemogića misija i da sigurno neću uspeti u toj svojoj zamisli Ali kako sam ja uporan i tvrdoglav kao mazga, ne bi vredelo da mi je neko i prišao i rekao pobogu čoveče šta to radiš, što se mučiš i zlopatiš Nije važno da li drugi veruju, važno je da ti veruješ u ono što radiš Elem uglobio ja to nekako na jedvite jade sa poslednjim atomom snage i pošao do kola da iznenadim i obradujem ženče I tako pođemo svi zajedno skupa, naravno ja idem prvi ponosno, jel da pokažem svoje umeće da mogu da prkosim svim zakonima fizike U jednom momentu žena povika pa gde ti je šator, gledim ja tako gledim a njega nigde.  U meni se sve kao u trenu srušilo kao kula od karata ni S od onog samopouzdanja.  Da brže bolje izgladim stvar, njih odmah prebacim u red sa ležaljkama i suncobranima, ženi poručim momentalno hladno piće jer vidim da joj licna samo što nije pregorela, samo čekam kada će da sukne vatru.  Aj sad da vidim di mi je šator Burazeru samo što ga nisam našao na suprotnoj strani ostrva Oni strendžeri me gledaju, vide ljudi da mi nije dobro Šator je tu, a gde su mi držači?  I dan danas meni nije jasno kako sam ja njih sve uskupio rasute po plaži.  Kad videh da su svi na broju i da ih ima deset, nije mi više bilo ni do čega, mora, kupanja a ponajmanje plaže
  6. OLYMPIC BEACH

Oko 1500 e samo prevoz, plus prevoz do aerodroma u Bg Na vecini ostrva u Gr je smestaj daleko kvalitetniji i jeftiniji nego u kopnenom delu Grcke, ali je problem stici do tih ostrva, ja ne idem u Olimpsku regiju ali ljudi koji idu recimo koliko im treba jos cimanja, putarina,goriva, trajekta, pa i komplikovanije organizacije da bi stigli do istih. I recimo da bar 70 posto ljudi koji letuju u Gr i ne znaju sta je booking. Tako da svako ima neku svoju racunicu gde letuje
  7. NEOS MARMARAS

Taj Masutis jeste super snabdeven, ali je jak sa cenama. Svraćala sam 2 puta prošle godine, kraj septembra. Ima uvek akcija, ali nešto slično kao i kod nas u Idei, te fine cene važe uz karticu koju niti imam, niti mi treba...Nisam išla kolima, pa mi se nije isplatilo da pešačim sa plaže 10-15 minuta, ne mogu mnogo da kupim, jer je to posle trebalo nositi do prvog centra gde sam bila smeštena. Fino su snabdevene i sve one male prodavnice po centrima, ja sam najčešće kupovala u nekoj većoj čim se izađe sa gradske plaže, a na uzbrdici pred spuštanje u taj drugi centar, odlične cene, akcije, asortiman...Znam da je preko puta te radnje odličan, ogroman giros, ljubazno osoblje, pisali su o njemu, ali ne mogu da se setim imena, da l' beše Alkano, da ne lupam sada...i da je odmah pored te radnje još jedan market. Jedino sam dva puta tu imala malu neprijatnost kad je neki čovek na kasi, verovatno vlasnik, koji kuca onako odokativno. I pokušala sam oba puta da mu pokažem šta je otkucao, a šta piše u rafu, on se nešto bulji, pravi blesav, ne razume, ja batalim naravno, jer neću za 50-70 centi da se raspravljam, ali se iznerviram svakako. Kad njega nema, sve ok. Ali i sve ostalo može da se nađe na svakom koraku, jer je stvarno sve načičkano radnjicama. Nisam tada išla porodično, pa su to bile sitne kupovine, ali kome to treba, verovatno će, kao i obično, najpovoljnije proći ipak u Lidlu...
  8. Oprema za more

Bilo ih je u Jumbu
  9. Pelion

Lidlov sajt kaže da sva 4 u Volosu rade radnim danima od 7 do 21, a subotom od 7 do 20, pošto se nedelja ne spominje onda verovatno ne rade...
  10. POLIHRONO

I ako imate informaciju o klimi , kao i da li je u sobama neophodna mislim u smislu da je u sobama neizdrzivo, hvala puno.
  11. Kolima u Grčku

Četvrta je trebalo da krene sa naplatom ove nedelje, 100 denara ili 2€... https://www.fakulteti.mk/news/06062019/v-godina-za-patarina-do-gevgelija-kje-plakjame-kolku-povratna-avtobuska-karta
  12. Izbor mesta na Halkidikiju

Kao sto rece Mamaia ako idete autom na Sitoniju videcete dosta ali i navozati se....treba imati i strpljenja jer su guzve svake godine sve vece i vece.....doduse ne rece kad bi isli....mi smo bili 4x na Sitoniji u avgustu i idemo opet sa dvoje dece....svaki dan idemo autom na plazu u neku bar, gde ne razmisljam o parkiranju i to zadovoljstvo kosta od 20-30€ dnevno (lezaljke, pice, hrana)....nekada si mogao da obidjes nekoliko plaza dnevno (kao sto pominje Suki) ali sada je prosto postala nemoguca misija pronaci slobodno parking mesto posle 11 sati (bez placanja)....sada dodjes na plazu, parkiras na uredjenom parkingu, platis parking ili lezaljku, pice, klopu, a u Mango baru na Kalogriji cak se i tusuranje placa (tus radi na kovanice odredjeno vreme) i blejis ceo dan ili poranis ujutru na neku free plazu, poneses sve sto ti treba i ne mrdas do uvece......a giros, pa fusere i Grci sve vise i vise, ko zna kako ce biti ove godine ....osetno je opao kvalitet od 2013. a nije ni blizu kakav je bio na Krfu 2008.
  13. JERISOS

Hvala na odgovoru Hvala na odgovoru
  14. NEA RODA

Još nešto interesantno kod Rode, Ja kao bivši pomorac,ceo radni vek proveo na Jadranu,sunce uvek bilo iznad mora a kopno iza leđa. U Nikitiju i Dionisosu takođe, Kad pogledate kartru grčke,more vam je južno,istočno ili zapadno. i sunce je većim delom  dana iznad mora.Kad sam stigao u petak,oko 15 h,dok sam gledao u more,sunce mi je bilo iza leđam pa pošto sam ja imao dojam da Roda gleda prema istoku nešo mi to nije štimalo. Po dolasku u stan,na mapi sam video da Roda gleda strogo na sever i zato nam je sunce dok ležimo  na plaži, uvek iza leđa. Ako se izuzmu ostrva,ja ne znam imali još takvih skučajeva u Grčkoj da je  mesto okrenuto   prema severu  . Inače većeras je na pozornici u lucii,bio susret folkoraša amatera, iz Ukraine, Moldavije, Rumunije ,Bugarske i Srbije. Pozornica krcata i lep performans, Na šetalištu je gužva,restorani su slabije posećeni i svugde se čuje samo Grčki, Što reče jedna forumašica,imala sam osečaj da sam u Grčkoj  Verovatno je to odraz vikenda pa će u ponedeljak otići većina bajkera, Nadam se zbog turista..Ja sam sutra do 16 h u Triptiju a onda u mir Dionisosa, i Nikitija, Spremajte se, ovde je počelo leto, mesta se pune i rezervišite što pre,ako je još ostao po koji slobodan apartman. Pozdrav  iz Nea Rode.  
  15. OLYMPIC BEACH

Oslo, niko od nas ne radi ni za jednu agenciju. Kao sto i niko od nas ne uzima smestaj preko bookinga. Nema potrebe, gledaj cene preko domacih srpskih agencija i to sa prevozom i bice ti sve jasno.  U junu izadje sa prevozom 10 dana, 80 evra po osobi smestaj i prevoz. Pa ako to nije jeftino, onda ja ne znam sta je. U redu je lepo je reci icicu na Zakintos i Kefaloniju. Mnogo je lepse. Ovde ljudi ne prelaze 1500 km, samo da bi otisli na more. Ne ako ima more na 450 do 750 km. Vecina ljudi radi za male plate, ima kratak odmor, vuce celu familiju i jedva ceka da ode na more i to najblize moguce. Ne znam da li zivis u Oslu, pa te možda neke stvari zbunjuju, ali tako je. I vise necu širiti ovu priču, dosta je.
  16. Mirage Bay Resort Aquapark 4* (ex Lilly Land Beach Club)

Kakav je bar na plaži?
  17. KARPATOS

Mi idemo 14.septembra, tako da ocekujemo vase utiske kad se vratite Sto se tice rent a car-a, mi to uvek na licu mesta i do sad smo uvek imali srece da nadjemo za 30ak e po danu. Doduse, u septembru..   
  18. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  19. LIMNOS

Mi i ove godine obnavljamo gradivo, sad sa malkice vise iskustva bar sto se putovanja do ostrva tice Za sve ostalo, Teogonija unapred se zahvaljujemo
  20. Zdravo drugari, juce smo uplatili za septembar u vili Nikas. Da li je neko bio tamo da podeli iskustva. Hvala unapred ☺️
  21. OLYMPIC BEACH

Za druge ne znam da li rade u agenciji. Ja ne radim ali na more vodim dva sitna deteta i nikako mi nije u opciji letovanja Zakintos pa ni Kefalonija. Ono što je bliže dolazi u obzir a ove godine od poslatih mejlova a bilo ih bas dosta sva mesta na Sitoni ji, Kasandri, Tasosu i Atosu su mi bila skuplja od Platamona. (Mislim na smestaj)  Da dodam jos i to da nemaju svi isti pogled na ista mesta i da sve zavisi sta se traži od letovanja Pozzz
  22. Kolima iz Srbije za Tursku

Možda je nešto trenutno bilo u problemu. Kod mene je radilo
  23. Kan Pastilja

Bila sam u hotelu na granici sa Playa de Palma i nijednom avion cula nisam. Taj deo je inace lepsi ka Playa de Palma. Lepsa je plaza.
  24. Izbor mesta na Halkidikiju

@sukiSve ze slažem sa tobom, jedino šta nema u Uranopolisu a to je dobar giros kao u Nikitiju. Tamo imaš na dva mesta i onako su, prosečni...
  25. OLYMPIC BEACH

Ja ne znam da li neko od vas radi u agencijama za ovu regiju pa zato daje netacne informacije cena smestaja ,ali crno na belo preko booking sajta je da su i Zakintos i Kefalonija u proseku 50-60 evra jeftiniji za desetodnevni boravak od Ol.Beach   Zakintos od 220 evra za 10 dana https://www.booking.com/searchresults.sr.html?aid=304142&label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaFyIAQGYASS4ARfIAQ_YAQHoAQH4AQuIAgGoAgO4ArydgugFwAIB&sid=aa771a034ae93636feaf4c87bb198855&tmpl=searchresults&checkin_month=6&checkin_monthday=17&checkin_year=2019&checkout_month=6&checkout_monthday=27&checkout_year=2019&class_interval=1&dest_id=1663&dest_type=region&dtdisc=0&from_sf=1&group_adults=2&group_children=0&highlighted_hotels=1817074&inac=0&index_postcard=0&label_click=undef&no_rooms=1&postcard=0&raw_dest_type=region&room1=A%2CA&sb_price_type=total&shw_aparth=1&slp_r_match=0&src_elem=sb&srpvid=bc67909e5f030021&ss=Zakintos&ss_all=0&ssb=empty&sshis=0&ssne=Zakintos&ssne_untouched=Zakintos&order=price   Kefalonija od  237 evra za 10 dana   https://www.booking.com/searchresults.sr.html?aid=304142&label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaFyIAQGYASS4ARfIAQ_YAQHoAQH4AQuIAgGoAgO4ArydgugFwAIB&sid=aa771a034ae93636feaf4c87bb198855&tmpl=searchresults&ac_click_type=b&ac_position=0&checkin_month=6&checkin_monthday=17&checkin_year=2019&checkout_month=6&checkout_monthday=27&checkout_year=2019&class_interval=1&dest_id=1671&dest_type=region&dtdisc=0&from_sf=1&group_adults=2&group_children=0&highlighted_hotels=1794862&hp_sbox=1&inac=0&index_postcard=0&label_click=undef&no_rooms=1&postcard=0&raw_dest_type=region&room1=A%2CA&sb_price_type=total&search_selected=1&shw_aparth=1&slp_r_match=0&src_elem=sb&srpvid=e46790d113e80182&ss=Kefalonija%2C%20Greece&ss_all=0&ss_raw=kefa&ssb=empty&sshis=0&ssne=Olimpijaki%20Akti&ssne_untouched=Olimpijaki%20Akti&order=price   Ol.Beach  od  279 evra za 10 dana   https://www.booking.com/searchresults.sr.html?label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaFyIAQGYASS4ARfIAQ_YAQHoAQH4AQuIAgGoAgO4ArydgugFwAIB&sid=aa771a034ae93636feaf4c87bb198855&tmpl=searchresults&checkin_month=6&checkin_monthday=17&checkin_year=2019&checkout_month=6&checkout_monthday=27&checkout_year=2019&city=-828268&class_interval=1&dest_id=-828268&dest_type=city&dtdisc=0&from_sf=1&group_adults=2&group_children=0&inac=0&index_postcard=0&label_click=undef&no_rooms=1&postcard=0&room1=A%2CA&sb_price_type=total&shw_aparth=1&slp_r_match=0&src_elem=sb&srpvid=fee1908e618d0033&ss=Olimpijaki%20Akti&ss_all=0&ssb=empty&sshis=0&ssne=Olimpijaki%20Akti&ssne_untouched=Olimpijaki%20Akti&order=price        
  26. Oprema za more

Hvala  
  27. Oprema za more

Mislim da sam nešto slično videla u DM-u. Nešto kao one manje torbice za šminku, providne sa plastičnim zatvaračem (rajfešlusom).,a za mobilni futrole kao za podvodno slikanje ima u prodavnicama mobilnih telefona. 
  28. Izbor mesta na Halkidikiju

Prvo i osnovno je cime biste isli. Ako imate svoj automobil, mozete da vidite dosta toga. Ako dolazite autobusom, necete videti nista , bez obzira koji prst izabrali. Cene - sad je Sitonija podivljala sa cenama u svakom segmentu. Ko ne veruje nek ode i proverava. A Atos ima mesta koja nisu toliko skupa tipa Jerisos, Nea Roda, dok je Uranopolis prilicno skup, ostrvo Amuljani takodje. lepe plaže- na Atosu ih ima nekoliko lepih , a dostupne su samo kolima. Jerisos ima solidnu plazu, strmu ali pescanu, a samo mesto je bezveze. Olimpijada ima jako lepu plazu. Uranopolis ima neke kamencine da te Bog sacuva, a mesto je lepo i zivopisno. Na Sitoniji je postala prevelika guzva, a pogotovu na svim izvikanim plazama. Vecina plaža je pod zakupom kafica, negde i parking naplacuju, lepo jeste ali sad vec za ozbiljne pare. Sve je stvar ukusa i budžeta,  Dok ste mladi, mislim da nije ni bitno gde ste, volite se i sta vas briga za razne detalje. Svako mesto može da bude ok, ako se vi dobro osecate i obrnuto.
  29. Učitaj još poruka
  • Naši članovi

• Ukupno članova
      106500
    • Najviše članova online
      1108

wcampbell721971
    Novi članovi
    wcampbell721971
    Član sajta od: