Aktuelne poruke na forumu

Aktuelne poruke se automatski ažuriraju   

1. Prethodnih sat vremena
  2. Danas
  3. Juče
  4. Izleti,vodici Hurghada

Nisam debil da me neko plasi. Niti je nas nas vodic bilo cime plasio, naprotiv. Covek je za sve dao korektna objasnjenja. A to sto sam ja prvenstveno gledala da imam objasnjenja na srpskom, jer nikad nisam ronila i sto su u tom momentu cene svuda bile iste pa sam izabrala da idem na ronjenje sa grupom, sticaj je okolnosti. I ne, nisam se pokajala. Cak i da sam skuplje platila ne bih se kajala jer je vredelo.  Znam da su dve zene iz grupe sa njim isle u Kairo i kazu da ih je "davio" istorijom, jer je sve vreme objasnjavao sta je sta i sl.  Tako da verujem da nije samo prodavac aranzmana.  Inace, ronioci koji su sa nama dole silazili, nisu Srbi. Arapi su. Tako da ne znam radi li on to ronjenje sa Srpskim ronilackim klubom. A nije ni bitno. Bar meni. 
  5. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  6. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  7. Lion

Super je iskoristiti povoljne avio karte za Lion, baš je lep grad. Iznenadila nas je ljubaznost ljudi i spremnost da pomognu na svakom koraku, a svaki čas smo negde nešto i nekog pitali. Mi smo imali fantastično vreme, 23-24 stepena, idealno za razgledanje grada. Pošto smo bili sa detetom šoping nam nije bio prioritet tako da tu nemamo savete sem što smo videli veliki tržni centar kod prirodnjačkog muzrja Confluence. Zapravo, mi smo vaporetom iz centra, na stsjalištu kod trga Bellecour ušli u brodić koji nas je baš divezao do tržnog centra odakle smo tramvajem produžili do muzeja. Ne treba ga propustiti, divni su delovi na 2.spratu koji prate tok razvoja života i civilizacije. Pozorište lutaka koje je u blizini polazišta žičare nas je vratilo u neko staro vreme, rekla bih renesansu jer je čitav stari Liin renesansa. Prošetajte obavezno tim uskim ulicicama, popijte kafu bilo gde usput, pojedite sladoled, preslatko je. Ne propustite pijacu Kes Halles Paul Bocuse, mi smo u jednom od restorana uživali u nesvakudašnjoj hrani, ostrige i morski puževi plus fantastično vino kuće. Kafana je Chez Leon, obratite pašnju na radna vremena kafana, čini mi se da većina koja valja ne radi vikendom. Ručak se služi uglavnom od 12-14h, večera od 19-21.30. Najbolje je unapred rezervisati. Pomenuti Chez Leon nije u turističkom delu Liona, lokalci tamo jedu i tu nije gužva, pijaca dubotom radi ceo dan, nedeljom do 5 popodne mislim tako da ćete u nekoj od brojnih kafanica sigurno naći mesto, mada smo mi rezervisali unapred. Pijaca obiluje i sirevima i kobasicama, fantazija za sva čula. Ne propustite takođe ni neki od Lionskih bušona (to du stare, tradicionalne kafanice sa isto tako ćradicionalnim jelima). "Mi smo jeli u Le Tire bouchon, lepo je, mada mi je žao što nije bilo mesta u Le musee, u sredu sam zvala da rezervišefm ručak za subotu i sve je bilo zauzeto. Restoran Sapna je preporuka da se proba mešavina japansko francuske kuhinje. Veliki park de Tete nas je oduševio. Jedan deo je predivna botanička bašta, drugi je zoo vrt koji je besplatan, treći deo je jezero gde smo iznajmili motorni čamac i provozali se uživajući u zelenoj boji vode i jesenjim bojama okolnog lišća. Park je ogroman, nismo uspeli ceo da prođemo. O izlascima ništa ne znam mada videh da imaju jazz scenu, imaju operu, pozorište, zapravo je destinacija na koju se čovek može više puta vratiti. Sem toga dosta interessntnih letova polazi iz Liona pa se svašta može iskombinivati u smislu povoljnih aviokarata, videh npr jutros da imaju letove za Lisabon ili Maderu, odmah ssm zamislila lepo kombinovano low cost putovanje?.  Važnu stvar sam zaboravila, mi smo pronašli i jako povoljne karte za brze vozove (TGV koji idu brzinom od 350 km/h) te smo otišli na jedan dan u Diznilend. Vozili se 2 sata u jednom pravcu, voz staje na ulazu u Diznilend , a cena 3 povratne karte 80 eur što je smešno, Lion je od Diznilenda udaljen oko 450 km. 
  8. Kolima iz Srbije za Tursku

Mi se isto spremamo. Muza sam ubedila do Marmaris pa preko Antalije nazad, Imam još fore da ga ubedim do Alanje, Mi smo već bili kolima, ali destinacija se mora produžiti, a i godišnji odmor.
  9. A da vam dam moju na par dana, cisto da se odmorite oboje  Lepo si se ti Ice, nasetao,znaci umor tj godisnje je bio veomad obar !!! 
  10. Upoznajmo Beograd i okolinu, da bismo ih više voleli

Sta je bilo u finalu?
  11. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  12. Hajde da se menjamo Ja da se prisetim a ti da vidiš šta te čeka   
  13. Istanbul u sopstvenoj režiji?

Ne uspevam da uvecam ovaj cenovnik. Kakogod, ja bih bez problema prebacila tih 5 eura.
  14. Afrika- Zanzibar

Afrika je to. Najesti se neće a pitanje i šta će jesti i gde. Mi smo mesec dana sami spremali ako nađemo namirnice. Restorana je malo a kvalitet je -jedva jestivo. Ribe ima u Stone ali ako imate frižider struja nestaje često. Jaja ima i nekih mini pilića ali ..  Ananasa ima i odličan je. Naši prijatelji su ceo mesec jeli ananas i jaja a mi smo sami spremali ribu i sataraš. Čak i hleb smo teže nalazili već nekad kupovali ćapati koji je loš. Nikako ne jedite zanzibarsku picu-odvratno je. U Stone ima više restorana i hrane na pijaci ali izbor jela je loš i uglavnom nejestiv.. Ovo je bila naša situacija na Nungwi-Kendwa-Jambiani-Paje-Stone . Mesare uglavnom nema i meso stoji na suncu sa muvama. Marketi su nešto neviđeno?! Ukoliko u hotelu nema restorana sa ponudom svih obroka želim vam sreću. A cene nisu bitne ako nađete šta jesti( u prevodu-skupo je). To je Afrika i beda i oni jedu kad imaju šta -ćapati-kukuruznu palentu-ribu i povrće ako mogu da ga kupe. Oni koji nemaju jedu divlji mango . Put od Stone ka severu zasađen je tim mangom da bi robovi koje su tu provodili do luke imali šta da jedu. Ako su u skupom hotelu neće ostati gladni . Za više informacija nema potrebe-pričaće kad se vrate i uvere. Od 50- tak zemalja samo na Kubi smo se teže snalazili za hranu od Zanzibara.
  15. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  16. A da ti ga pozajmim samo na par sati, da se uveriš koliko je savršen
  17. Lion

buki.bu Hvala veliko, pogledacemo sve a ako stigente u naredna 2-3 dana, mozete nam podeliti Vase savete, predloge
  18. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  19. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  20. SOLUN

Boheme al za kafu, koktel etc idi do TGI Fridays i naruci rebro u viski, 20e je ali brate ukus i golemina opravda novac
  21. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  22. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  23. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  24. Novi Sad

@Bubica, pogledala sam, mora da se kupi bar 10 ulaznica, znaci samo grupne posete :-( Ima i preko NVO Cerkin, nasla sam neku stariju vest, ne znam koliko je to cesto, naci cu ih na fejsu. Nasla sam nesto na njihovom sajtu sada  :-( : '' Na Petrovaradinskoj tvrđavi sve su više primetna oštećenja uzrokovana delovanjem vetra, vegetacije, vode, ali i delovanjem čoveka usled neodržavanja infrastrukture, kao i neprimerenog korišćenja u kulturne i turističke svrhe. Na svim delovima Petrovaradinske tvrđave primetna su oštećenja bedema, podzemnih vojnih galerija, pešačkih i kolskih staza, stepeništa, kapija, mostova, platoa. Stručnjaci ne poriču da su bedemi i tuneli na Petrovaradinskoj tvrđavi u najlošijem stanju.''
  25. Afrika- Zanzibar

Drago forumaši,  sestra ide za 10-ak dana na Zanzibar i zamolila me je da pitam šta se preporučuje od hrane (ima samo doručak u hotelu) da se jede, a da nije preskupo. Koje su cene hrane? Šta obevazno da proba i šta da izbegava?  
  26. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  27. Booking.com

Da li ste primetili da su neki hoteli cas na booking-u - cas nisu? Konkretno rezervisala sam smestaj u Bosni (Sarajevo i Mostar) unapred nekoliko meseci, bez prethodnog placanja i unosenja podataka sa kartice. Letos primetim da nisu vise na booking-u, proslog meseca ponovo su tu, pa sad vise nisu. Otkazala sam rezervaciju jos letos, i napisala da je razlog upravo to sto cas jesu-cas nisu na booking-u, bas me iznenadilo to. Ne znam koliko su pouzdani da ih rezervisem preko fb ili sajta?
  28. Novi Sad

Probajte da se obratite Muzeju Grada Novog Sada, mislim da je to u nihovoj nadleznosti.  http://www.museumns.rs/depandansi
  29. Učitaj još poruka
  • Naši članovi

• Ukupno članova
      116999
    • Najviše članova online
      1108

date Emma and Lauren www.chatroom-app.ru
    Novi članovi
    date Emma and Lauren www.chatroom-app.ru
    Član sajta od: