Aktuelne poruke na forumu

Aktuelne poruke se automatski ažuriraju   

1. Prethodnih sat vremena
  2. NEI PORI

Evo iz Kallisti beach bara, to je pretposlednji bar na kraju novog dela. Jedno piće i ležaljka je tvoja ceo dan, nema gužve, odlična plaža i ulazak u more.
  3. Ah taj Kušadasi -opšta tema

@Alisss Dolmušem vrlo teško, a bez spavanja u nekom od hotela tamo, takođe vrlo teško da se može uklopiti. Može autobusom do Denizlija, prvi ima u 08.00 i putuje više od 3 sata,   pa onda dolmušem do Pamukala. Iz Kušadasija ima direktan bus u 16,00, putuje 3 sata i 40 min, cena 55 Tl. Naravno svi polasci su sa autobuske stanice.
  4. Za one koji su bili da se podsete, za one koji su trenutno tamo da pronađu inspiraciju za istraživanje i za one koji nisu bili da se odluče...
  5. SARTI

hvalaa  
  6. Smestaj na Sitoniji bez agencije

A guzve ce biti jos vece, mada ne poricem da je Sitonija iliti Halkidiki lep i ovom delu Evrope najblizi ali ne trebaju preterivati sa cenama jer im ciljna grupa ne mogu biti Nemci, Svedjani i ostali zapadnjaci jer se oni nece cimati avionom do Soluna pa da se klate dva sata autobusom do Halkidikija. Zna se gde oni letuju u Grckoj. A oni koji dolaze kolima iz zapadne Evrope u odnosu na nas Balkance su u nivou statisticke greske. U svakom slucaju sve dok im se moze cene ce ici gore.
  7. Ah taj Kušadasi -opšta tema

Leti sa otogara je mini bus  sa lošom klimom a u jesen i zimi vozi firma Metro ili Pamukkale. Cena trenutno je 72 i 85 lira za povratnu. Leti je nepovoljan termin polaska i teško je uklopiti povratni bus. Ko hoće avanturu i uštedu onda sobajle dolmušem za Ajdin pa bus do Denizli pa dolmuš do pamukkale i isto nazad . To košta oko 50 lira.
  8. OSTRVO AMULJANI

Ja sam pisao o vili Avra. Imaš je na www.visitammouliani.com Dejan je tamo pa možeš njega da kontaktiraš. Mi smo na Amuljani stigli dan posle one oluje na Kasandri, baš sa Kasandre. Pre podne je bilo oblašno, ali već popodne, kada smo se smestili, bilo je vedro i kupali smo se. Jednu noć je padala kiša, jedan dan je duvalo pa je bilo talasa, ali nismo izgubili nijedan dan. Za septembar nema pravila. Ja ne volim da idem tada na more. Išli smo samo jednom i bilo je ok. Jedan dan kiša. Prednost je mnogo manja gužva, ali je i dan dosta kraći. Vreme zna da bude promenljivo. Jedan prijatelj je posle idealnog odmora u septembru, uplatio isti termin i za sledeću godinu. Te godine je imao katastrofalno vreme, jedva da su se i okupali. To je stvarno stvar sreće. Nema pravila. pogledaj neku dugoročnu prognozu pa proceni.
  9. Putovanja Wizzair-om

Sto se tice cekiranog prtljaga, jel jos uvek mogu u kabine da se unose one Stadium torbice iz Svedske sto ih je odobrio Wizz Air? Pitam ovo zbog nekog promenjenog zakona od strane Wizz-a.
  10. Danas
  11. LIMENARIJA

Ne slazem se sa konstatacijom da je Grand Beach Limenaria samo za prvu pomoc. Meni je bila savrsena, sa mozda najepsim morem od svega sto sam videla. Mirno, mirno, bukvalno "sea therapy". I takodje, more je bilo daleko najcistije jer nema peska i voda se ne muti. Takodje mi se svidelo sto nema guzve. Tako da je plaza odlicna za dane kad mi se ne ide u duge voznje. Ja licno provodim po mesec dana na moru tako da ne moram bas svaki dan da se vozim daleko. Meni su se najvise svidele plaze Arsanas (nisam isla u beach bar, nego u onaj drugi deo koji se vidi sa vidikovca kod manastira), Thimonia, Grand Beach Limenaria, Xrisi Ammoudia je isto lepa, ali ipak je Ada Ciganlija fazon sto ja ne volim, sa gomilom ljudi. Metallia isto cisto more, ne muti se jer nema peska zbog onih ploca na ulazu, Na Psili Ammos, Alikes i ostale prenatrpane nisam ni zalazila, to me ne zanima. Okacicu slike pa neka svako vidi sta mu se svidja. Sad kad sve rezimiram, Grand Beach Limenaria zakon plaza, nema niko da mi skace po glavi. Takodje sam se prijatno iznenadila sto nije bilo mnogo guzve. Ja volim da odem na ne bas posecena ostrva, kao na Samos prosle godine ili na Karpatos pretprosle, bas zato da bih u avgustu mogla da budem na plazi na kojoj nema mnogo ljudi. Iznenadila sam se da je ove godine Tasos, na koji je lakse i jeftinije doci nego na ova druga ostrva, ove godine imao toliko plaza bez guzve. 
  12. NEI PORI

Kako se krecu cene pića na plazi, da li neko ima sliku nekog cenovnika ? I kakvo je iznajmljivanje lezaljki , da li su dovoljni dva pića za celi dan ?  
  13. KAVALA

Mislim da hotel nema svoj parking (treba proveriti) a u blizini ima više parking placeva koji se plaćaju. https://www.google.com/maps/search/Parking+kavala/@40.9366357,24.4064164,18z Cena nije bila visoka, a da li ima popusta ako se parking koristi ceo dan, nemam informaciju. Znam da ima perioda u toku dana kada se parking ne naplaćuje. Valjda kad imaju pauzu za ručak i popodnevni odmor i kad ni prodavnice ne rade.
  14. Ah taj Kušadasi -opšta tema

A kako do Pamukala doći dolmusima??? Hvala!
  15. Smestaj na Sitoniji bez agencije

racunam sredina sep pa nema tolike guzve, prijatelji su mi tamo tad i zaista ima smestaja ali kad mi zalepe 40eur za taj period i nece da mrdnu pitam se sta je s mozgom. iliadis se kao otvorio za 35eur ali 8 noci uopste nije malo. bas me smore sa ovim trazenjem smestaja...
  16. Grčko cveće

Ovaj cvet sam donela iz Bretanje. Zove se hymenocallis. Cveta u avgustu u 17 h. Malopre su se otvorila dva cveta. Miriši intenzivno na vanilu. 
  17. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  18. HANIOTI

Izvinjavam se sto sada odgovaram. Uplatio sam preko Sabre 5 dana nije moglo vise. Zao mi je sto nisam mozda kada sam mogao uplatio Nea Vrasnu jer mi se tamo plaza vise dopada. Bio sam pre nekoliko godina jedan dan sa kumovom porodicom i sam ulaz u vodu sa kamenjem i dalje jezevima mi se nije dopao.  Sada polako pocine da me hvata jeza gde se kupati, Molos, Xenia (neki je hvale a neki kude) ili otici u Pefkohori gde sam jedne godine letovao i znam sta mogu da ocekujem bar kada je plaza u pitanju. Voleo bih ako ima neko link sa redom voznje autobusa da postavi ovde ili moze u PP. Ovo za plaze i lezaljke pitam jer mi je nesto glupo da vucem sa sobom iz Beograda suncobran i ono rilo za pesak za 5  dana. @antena Hvala ti na informaciji u vezi plaze.  
  19. HIOS

Pozdrav ljudi.  Posle Samosa i Karpatosa ove godine je na red došao Chios. Bićemo smešeti u Golden Sand hotelu u Karfasu. Ako neko ima savet bilo bi super čuti. Iako smo istaražili po netu dosta toga uvek je lepo čuti preporuku sa ovog foruma.
  20. SARTI

Piše ti na sajtu banke kolika je provizija za podizanje novca u inostranstvu...
  21. Premier Romance- Sahl Hasheesh

To je za koliko nocenja? Sve se nesto nadam da ce za vreme sajma biti jeftiniji, popusti i to    
  22. Premier Romance- Sahl Hasheesh

Није тајна наравно. Све са авио таксама, за нас двоје је изашао нешто мало преко 2000 евра. Апсолутно вреди, јер нема сељане, нема многобројних арапских породица, нема парадајз туриста.... Уплатили смо га у јулу, а ранијом резервацијом (април-мај)   Нови директор хотела г. Шукри је све дигао на виши ниво.  Боље отићи у овај хотел и платити више него отићи у одвратну Сакалу и нешто мало мање одвратну Мемшу.
  23. KAVALA

Ne znam kako je sto se tice parkirakanja oko tog hotela, nisam pogledala lokaciju hotela. Mi, pre dve godine, nismo imali problema oko parkiiranja. Kad god smo isli do grada, nasli smo parking mesto, na nekom od tih velikih parkinga. Ne secam se koliko se naplacuje parking, ali nije bilo nesto puno.  Uglavnom bez problema smo nalazili parking mesto.
  24. Pelion

Grci imaju nekoliko popularnih vlogera koji su obilazili Pelion uzduž i popreko i snimali reportaže i skoro svi su birali taj Pilio Holiday club kao bazu za švrćkanje po poluostrvu, i po njihovim snicima taj smeštaj je stvarno odličan, ali kada smo gledali cene, to ipak nije bilo u okvirima našeg budžeta. Odatle su (kolima) blizu i MIlopotamos i Fakistra, a nisu daleko ni Damuhari, Papa Nero, Agios Ioannis i Plaka, a kad ste već tamo onda i Agia Saranta i Chorefto su praktično u "komšiluku"...
  25. Premier Romance- Sahl Hasheesh

Meni je ovaj hotel san, ali je bas preskup :/ koliko vas je kosao aranzman ako nije tajna, i koliko ste ga ranije uplatli?
  26. Kolima iz Srbije za Tursku

Ustvari kako mi Turci objasniše put E 881 je taj koji košta 19 evra a da je ovaj novi delom paralelan sa njim i mislim da je oznaka E 05 ili tako nešto. Možda ih nisam dobro razumeo i da je reč o dva posebna puta ili je sada e 881 postao deo celovitog e05 .Do Manise sam siguran da se radi o dva različita puta jer E 881 stoji na putokazima ali sve table za Istanbul šalju na e-o5. A od Manise sam išao seoskim putevima do Bergame. Samo magarci i mi " pametni".
  27. SIDE hoteli,opšta tema

Da li može izveštaj iz prve ruke iz ovog hotela?
  28. Učitaj još poruka
  • Naši članovi

• Ukupno članova
      112485
    • Najviše članova online
      1108

Novi članovi
    chat Evelyn and Susan www.exclave.com
    Član sajta od: