Aktuelne poruke na forumu

Aktuelne poruke se automatski ažuriraju   

1. Prethodnih sat vremena
  2. Danas
  3. Juče
  4. KAVALA

@Ramon E, sada mi je baš krivo. Par njih mi je reklo da nije dobra plaža, tako da samo na njoj nismo bili. Moramo da ispravimo grešku sledeći put. Pozdrav ??‍♀️
  5. Parndorf

Bzv ... Ali dobro ja cu u jan ,opet sam u prolazu tad mozda ubodem ponesto
  6. Parndorf

Nista posebno sa popustima, mozda nisu jos krenuli...
  7. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  8. LESBOS

Ја мислио на главно место (град) Митилини  Моливос није тако велики да се бих се изгубио, а и плажа је испод солидне, али зато само место је прелепо. Ех тај Лезбос. По нешто од грчких острва сам обишао, али Лезбос ми се  специјално мота по глави.  Изгледа да ми се највише свидео, да баш не напишем за мене најлепше острво
  9. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  10. KAVALA

Jeste, na prvoj slici je gradska plaža Perigiali ! Iako nema više barova i dalje je jedna od boljih plaža u Kavali    
  11. NIKITI

Over my budget...ovo je 85e na dan
  12. SANTORINI

U prilogu fotografija Santorinija s kraja 19. veka. Biće da je nešto ipak postojalo. Da ne govorim o arheološkom nalazištu Akrotiri iz 1628. P.n.e, o antičkoj Theri iz 9. veka p.n.e.  Da ne govorim o neoklasičnom palatama iz 19. veka, crkvama, kućama iz 17-18-19 veka u Firi, Mesariji, Pirgosu. Logično, ostrvo koje je rušeno zemljotresima moralo je biti i obnavljano, a preteran razvoj turizma doveo je i do preterane gradnje, kao što je "resort u njivi" (do bilo koje obale ima 2-3 km). Tirkizna, nisam napisala da je laž, nego da je besmisleno, što i potvrđujem (što sam starija, sve manje volim eufemizme). Već sam mnogo puta pročitala da na Santoriniju nema ničega, od ljudi koji su na njemu proveli od pola, do 2 dana. Ne znam jesu il uspeli za to vreme da obiđu vulkan, tople izvore, Thirassiju, da vide bar jedan, a, zašto ne, i dva vinska podruma, da obiđu Oiju, siđu do Ammoudija i večeraju uz more, da prođu pešice od Imeroviglija do Fire, uđu u crkve i muzeje, predahnu uz piće s pogledom na beskrajno plavetnilo. Da obiđu nekoliko vekova stare kuće, gotovo u kubističkom stilu, Pirgosa, popnu se do manastira Proroka Ilije. Okupaju se na Kamariju, Perissi, Vlyhadi...ručaju tek ulovljenu ribu u ribarskoj luci Vlyhade ili u lučici Thirassije, iznad same vode. Da odu do svetionika Akrotiri, do Crvene plaže... Nije tačno da plaže i more nisu nikakvi, peščana plaža Vlyhade presijava se kao da su s crnim peskom izmešane čestice dijamantskog praha, a po svemu razbacan beli plovućac. I duž plaže, čudesne stene, kao s neke druge planete. Mekani pesak Perisse, Perivolija ili sitni šljunak Kamarija. Logično da more nije u plićaku belo, a malo dalje tirkizno, ali je potpuno čisto i bistro, boje tamnozelenog smaragda. Porediti s Leptokarijom (u kojoj nisam bila) ili Paralijom (u kojoj sam, sticajem nesrećnih okolnosti, jednom prenoćila)...mislim, šta reći?! Pošto nisam tip kome je cilj da za što manje vremena obiđe što više mesta, pa ne volim ni da promenim 3-4 plaže dnevno, mislim da je Santorini odlično ostrvo za bogat i raznolik odmor. I, baš kao što je napisao i Scorpio.Sagittarius, i ja volim da budem smeštena u centru zbivanja, da uveče izađem na večeru, piće, prošetam se, popijem koju čašu vina, bez razmišljanja o tome kako i kada ću se vratiti u smeštaj. Ima hotelčića i apartmana u Firi, po sasvim pristojnim cenama, okrenutih ka unutrašnjosti ostrva. A plažu, ionako, mogu svakog dana da menjam. Takođe, ko god sebi može da dozvoli, bar jednu-dve noći na rubu litice, neće se pokajati. Kada vam prvi pogled, dok ostrvo još spava i samo se, negde, čuju zvona, padne na beskrajno plavetnilo, na večno usidreni jedrenjak i još poneki brod, daleko, duboko ispred luke, na vulkan i Thirassiju u jutarnjoj izmaglici, tada zaista osetite spokoj, blaženstvo, ispunjenje i bol zbog vremena koje tako brzo prolazi. Bar još jednom, moraću.  
  13. SANTORINI

14. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  15. KAVALA

@Ramon Da li je na prvoj slici Perigiali?
  16. LEPTOKARIA

@Pegaz https://www.google.com/maps/place/Hotel+Akti+-Paralia+Leptokarias/@40.0616705,22.5648846,17z/data=!4m7!3m6!1s0x135809799b9cb03f:0x6fbeaeb4bcb8f09a!8m2!3d40.0616705!4d22.5670733!9m1!1b1
  17. Hurgada aktuelnosti

Mislim da je veoma individualno koliko ko toplote može da podnese. I ja sam bila u avgustu i aprilu ove godine u Hurgadi i iskustva drugih su bila da nije tako pretoplo u avgustu, međutim moje nije. Uveče mi je bio pakao, pretoplo za moj ukus. Tri dana kada nije bilo vetra bilo je još gore. Ja sledeći put planiram april ili oktobar, avgust više nikada! Doživljaj letovanja iz aprila bio je daleko bolji, uprkos tome što sam u avgustu bila u boljem hotelu.
  18. Smestaj u Madridu

To je за многе ризично да чекају пар дана пре пута и да тек онда букирају хотел. Међутим, ја сам једном користио следећу тактику. Букираш неки хотел који има флексибилно отказивање резервације, рецимо где можеш да откажеш 24/48 сати пре пута и онда мирно чекаш да прође време и приближи се дан путовања. Ако два три дана пре пута нађеш те повољне цене, наравно да ти се свиди локација и смештај, онда откажеш ову стару резервацију и букираш нову.  
  19. Protekle nedelje
  20. JERISOS

Jeste, sve je blizu, ukljucujuci i pekare. Imate jedan mini market, Prodos, a iznad magistrale su grcki Masutis i preko puta, Lidl. Do ta dva super marketa ima da se pesaci, ali to meni nije bilo tesko...mala setnja. Za vecu nabavku, za vise clanova, trebalo bi ici kolima. Imate nekoliko restorana, na primer Muradjo i Matakos, a iznad magistrale, u malom trznom centru imate na dva-tri mesta gde dolaze lokalci i gde je dobar giros. Jerisos je mesto koje zivi tokom cele godine, tako da sigurno ima lekara, a ja znam za pedijatra...za ostale se nisam interesovala.
  21. Prtljag i licni prtljag

Hvala na odgovoru..
  22. Ova poruka ne može biti prikazana jer je u temi za koju je potrebno imati najmanje 50 poruka kako bi joj se pristupilo.
  23. Prtljag i licni prtljag

Cigarete nisu na listi zabranjenih stvari ali 2 boksa ne smes da uneses u Holandiju, jedan je dozvoljen. 
  24. Parndorf

Kako je bilo za kupovinu?  
  25. Prtljag i licni prtljag

Molim vas za odgovor. Da li su u ručni prtljag mogu uneti dva boksa cigareta? Let Transaviom za Amsterdam,iz Beograda. Hvala.
  26. Bali

@mananna Napravila sam najuzi izbor, ali jos nismo rezervisali. Htela bih malo vise da istrazim. Hvala na predlogu, ovo deluje odlicno. 
  27. MORAITIKA

Da li je neko bio skoro u Mesongi beach hotelu? Svi utisci me zanimaju.
  28. JERISOS

Da, kao da ljudi jos tokom.leta rezervisu ponovo isti smestaj. Zna li neko nesto vise o Lithariju? Lep je i skup, na plazi. Ulazis kroz terasu, ti levo komsije desno, ne znam koliko je to neprijatno zbog sedenja i privatnosti. U unutra lepo deluje. Je li ta pozicija, pored Alkionia ok sto se tice blizine prodavnice i restorana ili je svejedno gde si ako si blizu plaze?
    • Multivita
    •   
    • prometej

Zdravo, mozete li pitati ptijatelje koji di bili u Lifhariju Jerisosu malo vise pojedinosti o apartmanu?

Jesu li bili j onom na cosku koji je najskulji? Vlasnik mi kaze da ima zavesa na tus kabini a na slikama nema. Za 75 e u julu bar zavesa mora da ima da ne pravis poplavu. Da li su sedeli na terasi, koliko km je smetalo sto nije sa jedne strane ogradjena? Kreveti udobni, sudova dosta? Eto sta god se sete. Hvala unapred. PozdrV

29. Učitaj još poruka
  • Naši članovi

• Ukupno članova
      120615
    • Najviše članova online
      1108

elizabethxo11
    Novi članovi
    elizabethxo11
    Član sajta od: